PDA

View Full Version : سوال: رویداد click و onclick

sajioo
پنج شنبه 04 آذر 1389, 16:15 عصر
سلام دوستان عزیزم
من تو فرم برنامم یک image دارم و یک button
وقتی که رویداد click باتن رو به طور غیر مستقیم و از طریق شی دیگری فراخوانی می کنم مشکلی نیست . اما وقتی مثلا رویداد onclick باتن رو فرا خونی می کنم ارور زیر رو میده:
not naught actual parameters
حالا چرا اینطور میشه نمی دونم.شی image رویداد click نداره.
چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟
اصلا تفاوت onclick و click چی هست؟
اگه راهنمای کنید ممنون می شم.
کدی هم که من می نویسم به صورت زیر هستش.
image1.onclick;

hadisalahi2
پنج شنبه 04 آذر 1389, 17:27 عصر
دوست عزیز شما احتمالا رویداد رو بدون پارامتر Sender فراخوانی کردید. اکه میخواید پروسیجر مربوط به یک رویداد رو فراخوانی کنید کافی فقط اسم پروسیجر رو به همراه پارامتر Sender فراخوانی کنید .
به صورت زیر

Image1Click(Sender)

Mahmood_M
پنج شنبه 04 آذر 1389, 17:32 عصر
OnClick یک Procedure هست که برای زمان کلیک شدن عنصر مورد نظر در نظر گرفته شده ، برای اجرای OnClick بدون کلیک بر روی عنصر مورد نظرتون باید مانند سایر Procedure های دیگه اون رو با دادن مقادیر ورودیش اجرا کنید :

Image1.OnClick(Image1);
یا
Image1Click(Image1);

Procedure هایی که به عنوان Event عناصر در نظر گرفته میشن ، معمولا همگی پارامتری به نام Sender دارند که مشخص کننده ی عنصر اجرا کننده ی اون Procedure یا Event هست ، اگر با کلیک بر روی یک دکمه رویداد OnClick اون رو اجرا کنید ، همون دکمه ای که روش کلیک شده به عنوان اجرا کننده در پارامتر اول قرار می گیره ، ولی اگر بخواید در جای دیگه ای اون رو فراخاونی کنید باید برای پارامتر Sender یک شیء رو در نظر بگیرید ، مثلا در کد بالا ما شیء Image1 رو به عنوان اجرا کننده در نظر گرفتیم ...

برای اجرای رویداد OnClick یک دکمه هم می تونید به صورت زیر عمل کنید :

Button1.Click;

موفق باشید ...