PDA

View Full Version : سوال: خاصیت DefaultMonitor مربوط به Form به چه دردی می خوره؟

BORHAN TEC
جمعه 05 آذر 1389, 00:49 صبح
سلام... :قلب:

همانطور که می دانید فرم خاصیتی به نام DefaultMonitor دارد. می خواستم بدانم که کاربرد این خاصیت چیست؟!!!

با تشکر...

Felony
جمعه 05 آذر 1389, 06:39 صبح
تو برنامه هایی که قراره از چند مانیتور استفاده کنن استفاده میشه ، به وسیله این Property شما میتونید تعیین کنید فرم جاری برنامتون تو مانیتور اصلی نشون داده بشه یا تو مانیتوری که فرم اصلی برنامه ( Main Form ) اجرا شده ، یا تو مانیتوری که فرم فعال برنامه تو اون در حال نمایش هست .

توضیحات تکمیلی :

Description

Use DefaultMonitor to associate a form with a particular monitor in a multi-monitor application. The following table lists the possible values:

Value Meaning

dmDesktop No attempt is made to position the form on a specific monitor.
dmPrimary The form is positioned on the first monitor listed in the global screen object’s Monitors property.
dmMainForm The form appears on the same monitor as the application’s main form.
dmActiveForm The form appears on the same monitor as the currently active form.

BORHAN TEC
جمعه 05 آذر 1389, 09:46 صبح
منظور از مانیتور در اینجا چیست؟؟؟
چون من که نفهمیدم!!!

Felony
جمعه 05 آذر 1389, 10:08 صبح
منظور از مانیتور در اینجا چیست؟؟؟
چون من که نفهمیدم!!!

مانیتور ، مانیتوره دیگه ، مانیتور CRT ، LED ، LCD ، پلاسما و ...

اون گزینه بهتون کمک میکنه تا برنامه هایی بنویسید که تو همچین سیستم هایی به درستی اجرا بشه :

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60862&stc=1&d=1290668660

فرض کنید برنامه ای نوشتید که 3 تا فرم داره ، کاربر برنامه رو اجرا میکنه و فرم 1 رو میبینه ، بعد با فشار دادن دکمه ای فرم 2 نشون داده میشه ، کاربر برای اینکه هر دو فرم رو در زمان واحد ببینه فرم 2 رو به مانیتور دوم منتقل میکنه ، حالا تو فرم 2 یه دکمه هست مثلا ثبت کاربر جدید که وقتی میزنیش فرم 3 نشون داده میشه ، با استفاده از این تنضیمات میتونی تعیین کنی این فرم 3 کجا نمایش داده بشه ، تو مانیتوری که فرم اصلی برنامه در حال نمایش هست ( در این مثال فرم 1 و مانیتور 1 ) ، روی مانیتوری که فرم فعال قرار داره ( در این مثال فرم 2 و مانیتور 2 ) یا روی مانیتور اصلی در لیست مانیتورها .

@ برای هر کدوم از فرم های برنامتون این تنضیمات به صورت یکتا عمل میکنه ، یعنی میتونید برای هر فرم عملکرد خاصی رو در نظر بگیرید ، مثلا فرم 3 تو مانیتور اصلی و فرم 4 تو مانیتوری که فرم اصلی قرار داره ظاهر بشه یا ...

@ مانیتور اصلی همون مانیتوری هست که تو تنظیمات Dual Monitor ویندوز به عنوان Primary Monitor در نظر گرفته شده باشه .

BORHAN TEC
شنبه 06 آذر 1389, 10:02 صبح
با تشکر از دوست عزیزم آقای تاجیک
من هم یک تکه کد کوچک در این زمینه پیدا کردم که با دیدن این کد نکات خوبی دستگیر دوستان میشه.این هم از کد:

if (Screen.MonitorCount > 1) then
Form1.Left := Screen.Monitors[1].Left;