PDA

View Full Version : گفتگو: چگونه برنامه ای برای مدیریت ایمیل بنویسم ؟

ahrimaneahurai
جمعه 05 آذر 1389, 09:10 صبح
سلام دوستان
برای ساخت یک برنامه مدیریت ایمیل از چه توابعی باید استفاده کنم ؟ یه برنامه مثله تندر برد موزیلا.
از فضانام system.Net.Mail فقط میشه برای ارسال ایمیل استفاده کرد. برای خوندن ایمیل ها و پوشه ها از فضانامی باید استفاده کنم ؟
یه جا خوندم که یه کامپوننت هایی برای این کار هست اما من خودم می خوام از بنویسم هرچند ساده.
ممنون میشم دوستان در گفت و گوی ما شرکت کنند

kamran00f
جمعه 05 آذر 1389, 14:41 عصر
سلام دوستان
برای ساخت یک برنامه مدیریت ایمیل از چه توابعی باید استفاده کنم ؟ یه برنامه مثله تندر برد موزیلا.
از فضانام system.Net.Mail فقط میشه برای ارسال ایمیل استفاده کرد. برای خوندن ایمیل ها و پوشه ها از فضانامی باید استفاده کنم ؟
یه جا خوندم که یه کامپوننت هایی برای این کار هست اما من خودم می خوام از بنویسم هرچند ساده.
ممنون میشم دوستان در گفت و گوی ما شرکت کنند

چیزی که پر واضحه اینه که فقط با استفاده از فضای نام های دات نت نمیشه اینکارو انجام داد و باید از سرویس های سرویس دهنده ایمیل هم استفاده بشه. ولی من هم اطلاعاتی در زمینه استفاده از این سرویس ها ندارم و این تاپیک رو دنبال میکنم ببینم چی میشه.

bade saba
جمعه 05 آذر 1389, 16:04 عصر
من در یکی از بخش های یکی از برنامه هام نیاز به انجام همچین کاری داشتم ( در اون برنامه میخواستم چند مین یه بار میل چک بشه که از ایمیل خاصی ایمیلی رسیده یا نه)
از کلاس webBrowser و httpWebRequest استفاده کردم که در دوتا پست زیر میتونی ایراداتی که بر خوردم و روش کار اونهارو پیدا کنی
کار سختی در پیش نداری ، اگه کار پیچیده ای نخوای انجام بدی فکر کنم کلاس webBrowser هم به تنهایی کارت رو راه بندازه

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=249777
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=248492

موفق باشید

bade saba
جمعه 05 آذر 1389, 16:07 عصر
چیزی که پر واضحه اینه که فقط با استفاده از فضای نام های دات نت نمیشه اینکارو انجام داد و باید از سرویس های سرویس دهنده ایمیل هم استفاده بشه. ولی من هم اطلاعاتی در زمینه استفاده از این سرویس ها ندارم و این تاپیک رو دنبال میکنم ببینم چی میشه.

دوست عزیز این کار به شکل کامل در فضای دات نت قابل انجام چون من تا جایی که نیاز داشتم این کار رو انجام دادم و کاری هم در برنامه های مدیریت ایمیل ندیدم که قابل پیاده سازی نباشه ممکن پیاده سازیش سخت یا زمان بر باشه اما ممکنه

موفق باشید

kamran00f
جمعه 05 آذر 1389, 17:47 عصر
دوست عزیز این کار به شکل کامل در فضای دات نت قابل انجام چون من تا جایی که نیاز داشتم این کار رو انجام دادم و کاری هم در برنامه های مدیریت ایمیل ندیدم که قابل پیاده سازی نباشه ممکن پیاده سازیش سخت یا زمان بر باشه اما ممکنه

موفق باشید

لینکی که گذاشتیو دیدم. درسته من این روش یه ذهنم نرسیده بود که یه طور مثال عملا وارد سایت یاهو شه و یوزر و پسورد رو وارد کنه و از inbox محتویات رو نمایش بده. اینجوری مسلما با توابع دات نت میشه. ولی کاری که برنامه ای مثل تاندر برد انجام میده فک میکنم از روش دیگه ای باشه و مستقیم با استفاده از پروتکل های سرویس دهنده ی مورد نظر sign in میکنه نه اینکه از پرتال تحت وب استفاده کنه. ولی این روشی که گذاشتی هم روش جالب و ساده ای بود. من که خوشم اومد (با این که به نظر زیاد اصولی نمیاد)

البته من تقریبا هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم ولی برداشتی که موقع کار با تاندر برد داشتم این بود.

ahrimaneahurai
جمعه 05 آذر 1389, 20:54 عصر
ممنون
راه حل خوبی هست که وارد سایت شی و یوزر و پسورد را وارد کنی
اما یه مشکل هست
با فولدرهایی که یوزر ساخته چی کار باید کرد ؟
من خودم توی ایمیلم حدود 15تا فولدر دارم که طبقه بندی کردم ایمیلهام رو. برای اینکه لیست فولدرهارو بدست آورد فکر نکن بشه از دات نت استفاده کرد.
از 2 تا لینکی که دادید ممنون
شروع می کنم به ساخت برنامه ببینم چی در میاد

bade saba
شنبه 06 آذر 1389, 11:45 صبح
ممنون
راه حل خوبی هست که وارد سایت شی و یوزر و پسورد را وارد کنی
اما یه مشکل هست
با فولدرهایی که یوزر ساخته چی کار باید کرد ؟
من خودم توی ایمیلم حدود 15تا فولدر دارم که طبقه بندی کردم ایمیلهام رو. برای اینکه لیست فولدرهارو بدست آورد فکر نکن بشه از دات نت استفاده کرد.
از 2 تا لینکی که دادید ممنون
شروع می کنم به ساخت برنامه ببینم چی در میاد

بالاخره برای ورود به اون فولدر ها شما به شکل عادی از یه روشی استفاده میکنی ( مثلا روی لینکی کلیک میکنی ) که به هر حال مقداری با روش get یا post به سایت ارسال میشه که شما به اون فولدر ها دسترسی پیدا میکنی باید اون بخش رو از source پیج دریافتی بکشی بیرون و با روش هایی که هست برای سایت مورد نظر بفرستی ، بعید میدونم نشه انجامش داد

ahrimaneahurai
شنبه 06 آذر 1389, 19:42 عصر
دوستان من هر چقدر تو گوگل گشتم فقط smtpop بود.
البته سورسش رو هم دانلود کردم. اگه یشه از سورسش استفاده می کنم.
بهتون خبر میدم.

ahrimaneahurai
شنبه 06 آذر 1389, 21:15 عصر
دوستان به لینک زیر هم سر بزنید
توی این لینک از smtpop دارم استفاده می کنم

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=1162118#post1162118

kamran00f
یک شنبه 07 آذر 1389, 03:56 صبح
بالاخره برای ورود به اون فولدر ها شما به شکل عادی از یه روشی استفاده میکنی ( مثلا روی لینکی کلیک میکنی ) که به هر حال مقداری با روش get یا post به سایت ارسال میشه که شما به اون فولدر ها دسترسی پیدا میکنی باید اون بخش رو از source پیج دریافتی بکشی بیرون و با روش هایی که هست برای سایت مورد نظر بفرستی ، بعید میدونم نشه انجامش داد
ولی من همچنان فک میکنم یه روش اصولی تر، ساده تر، دقیق تر و راحت ترم باشه که اونم استفاده از پروتکل های سرویس دهنده ی ایمیل هست!