PDA

View Full Version : سوال: استفاده از ای جکس در برنامه سه لایه

nasinas
جمعه 05 آذر 1389, 11:04 صبح
درود به شما دوستان عزيز
از کلیه دوستان و آقای RAD
يه سوال دارم اينکه در کدوم قسمت از اين برنامه ي سه لايه که آقای عسگری لطف کردن قرار دادن ميتونيم از اي جکس استفاده کنيم؟
يعني اي جکس رو کجا بزاريم؟
سپاسگزار ميشم اگه کمک کنيد

L u k e
جمعه 05 آذر 1389, 12:38 عصر
ای جکس چه ربطی به 3layer داره ؟
بهتره آموزش های 3schols رو بخونی خیلی ساده توضیح داده

nasinas
جمعه 05 آذر 1389, 14:58 عصر
ای جکس چه ربطی به 3layer داره ؟
بهتره آموزش های 3schols رو بخونی خیلی ساده توضیح داده

آره ربطی نداره ولی من یه برنامه سه لایه گرفتم که هیچ جوری نمیشه ای جکس رو توش به کار برد یا یاد ندارم یا نمیشه که حتما میشه
چون 3 لایه بیشتر کلاس داره و کد ای جکس هم آدرس یه صفحه ی کد رو از ما میخواد که بره و جواب رو از اونجا برای ما بیاره و چون تو این سه لایه کدش داخل خود صفحه هستش ( کد پشت صحنه ) آیا میشه به کد ایجکس بگی که از داخل خود این صفحه برداره ؟

L u k e
جمعه 05 آذر 1389, 18:34 عصر
شما واسه کار با ajax یک صفحه درست کن که بر حسب پارامتر های دریافتی یه سری function هایی رو صدا بزنه و یه پردازشی انجام بده و بنویسه تو صفحه و هیچ ربطی به 3layer نداره
مثلا می تونی یه تابع بنویسی که valid بودن email رو چک کنه خوب این ربطی به 3layer نداره

alishokr
جمعه 05 آذر 1389, 18:52 عصر
با سلام.
دوست عزیز مطالب زیر رو مطالعه کنید:
http://www.developer.com/article.php/3657826
http://www.asp.net/ajax/tutorials/understanding-asp-net-ajax-web-services

با آرزوی موفقیت ...

nasinas
جمعه 05 آذر 1389, 22:49 عصر
شما واسه کار با ajax یک صفحه درست کن که بر حسب پارامتر های دریافتی یه سری function هایی رو صدا بزنه و یه پردازشی انجام بده و بنویسه تو صفحه و هیچ ربطی به 3layer نداره
مثلا می تونی یه تابع بنویسی که valid بودن email رو چک کنه خوب این ربطی به 3layer نداره

ببخشید دوست من مثل اینکه من نتونستم منظورم و خوب بیان کنم
منظورم کار با بانک های اطلاعاتی هستش با ASP.NET
ما سه لایه داریم
1- لایه نمایش
2- لایه منطقی تجاری
3- لایه دسترسی به داده ها
خوب زمانی که ما تو صفحه مون یه دکمه داریم که وقتی روش کلیک میشه به داخل رویداد کلیک میره و ما اونجا کلاسی از لایه ی منطقی رو میسازیم و متدی از اون رو صدا میزنیم و یه سری پارامتر بهش میدیم که خوب اونم طبق کارش دوباره کلاسی از لایه ی دسترسی به داده ها رو میسازه و متد مربوطه رو صدا میزنه و الا آخر و بلاخره جواب رو برمیگردونه و داده ها رو تو صفحه نمایش میده و به همین خاطر هم صفحه Refresh میشه

1- حالا به نظر شما کجا باید از ایجکس استفاده کنیم ؟
2- میشه تو کدهای جاوا اسکریپت ، متدها یا همون تابع هایی که داخل کد پشت صحنه ( کد پنهان همون صفحه که دکمه داخلش قرار گرفته Code Bihind) ASP.NET قرار گرفته رو صدا زد یا نه؟
3- یا اینکه باید یه دکمه ی HTML بزاریم که خوب اونم نمیدونم میشه کدهای ASP همون صفحه رو داخل جاوا صدا کرد یا به صورت بالعکس کدهای جاوااسکریپت توی ASP؟
4- یا هم اینکه باید از کد پشت صحنه چشم پوشی کرد و یه صفحه کد دیگه قرار بدیم که خوب کار احمقانه ای به نظر میرسه ؟
بازم سپاسگزارم از اینکه کمک میکنید