PDA

View Full Version : تجزیه کردن XML

hesamy2004
جمعه 05 آذر 1389, 15:40 عصر
سلام،

یه پروژه ای رو میخوام شروع کنم تا اطلاعاتی را روی صفحه موبایل نمایش دهم. کل اطلاعاتم در یک فایل XML موجوده و فقط باید در صفحات مختلف نشان داده شود. فرض کنید ه فهرست داریم که اطلاعات فهراست در فایل XML هست و هر فصل باید در یک صفحه نشان داده شود.

خیلی تو اینترنت گشتم و خیلی مطلب پیدا کردم ولی سخت توضیح داده بودن و خیلی کلی گفته بودن. اگه شما راهنمایی دارین و یا یه تکه کد برام بزرین خیلی ممنون میشم.

hesamy2004
جمعه 05 آذر 1389, 20:20 عصر
خوشبختانه پس از مجاهدت های فراوان مشکلم حل شد و تونستم یه فایل XML رو بخونم.

حالا مشکل جدید اینه که، از اونجایی که اون چیزایی که دارم میخونم به زبان شیرین پارسی است :بامزه: موقع نمایش حروف بر روی نمایشگر، حروف جدا جدا نشان داده میشود. مثلاً لغت "سلام" رو مینویسه "س ل ا م".

این مشکل بنظرتون چطوری حل میشه؟

saeedjoon1
سه شنبه 09 آذر 1389, 22:04 عصر
با سلام و تبریک اینکه با تلاشتون تونستید فایل xml رو توی midlet بخونید، برای نشون دادن متن فارسی در برنامه های j2me شما مجبورید ازکلاسهای فونت فارسی که دوستان ساختن و بسیار قوی هم هستند استفاده کنید، یا با مطالعه این کلاسها و گرفتن ایده ازشون خودتون یه کلاس فونت فارسی مطابق نیاز خودتون بنویسید، اگر توی گوگل یه جستجو با عنوان "فونت فارسی برای j2me" بزنید به همچین مواردی می رسید. قبلا دوستی بنام آقای حسینی در وبلاگشون به آدرس svtln.blogfa.com کلاسی که خود ایشون پیاده سازی کرده بودند رو قرار داده بودند که فکر می کنم توی فروم های مربوط به j2me همین سایت برنامه نویس خودمون الان میتونید پیداش کنید.
موفق باشید.