PDA

View Full Version : محو کردن علامت موس

omid-vbAuto
جمعه 05 آذر 1389, 18:41 عصر
سلام دوستان

1- ما با چه کدی می تونیم علامت پیکان موس که بر روی فرم جاری مون موقع Run ظاهر میشه رو ناپدید کنیم.

2- آیا می تونیم خودمون یک شکل خواص موس به جای پیکان فعلی (البته تو قسمت پروپرتی) شکل زیاده به غیر از اونها تعریف کنیم؟

اگه لینک خاصی وجود دتره که مربوط به سوال من هست لطفا معرف کنید.

ویا زحمت پاسخشو بکشد.ممنونم

Saman_12
جمعه 05 آذر 1389, 20:06 عصر
Cursor.Hide()

Me.Cursor = New Cursor("C:\Windows\Cursors\wait_rm.cur")

omid-vbAuto
جمعه 05 آذر 1389, 21:00 عصر
Cursor.Hide()

Me.Cursor = New Cursor("C:\Windows\Cursors\wait_rm.cur")

دوست عزیز(البته هنوز مهندس نشدین میدونم :لبخند: )

چطوری می تونیم خودمون یه Cursor تعریف کنیم؟(یعنی بسازیم)

mansourii
شنبه 06 آذر 1389, 15:37 عصر
سلام.

چطوری می تونیم خودمون یه Cursor تعریف کنیم؟(یعنی بسازیم)

براي ساختن به اين سايت (http://4downloads.ir/2010/03/%DA%A9%D8%B1%D8%B3%D8%B1%20%D9%85%D9%88%D8%B3-artcursors-516.php) رجوع كنيد.
بعد از اينكه نشانگر موس رو ساختيد به فايل ها رو توي C:\WINDOWS\Cursors كپي كنيد

بعد كد دومي كه دوستمون نوشته صادقه.
يعني :

Me.Cursor = New Cursor("C:\Windows\Cursors\NameCursors.cur")

omid-vbAuto
شنبه 06 آذر 1389, 20:37 عصر
سلام.

براي ساختن به اين سايت (http://4downloads.ir/2010/03/%DA%A9%D8%B1%D8%B3%D8%B1%20%D9%85%D9%88%D8%B3-artcursors-516.php) رجوع كنيد.
بعد از اينكه نشانگر موس رو ساختيد به فايل ها رو توي C:\WINDOWS\Cursors كپي كنيد

بعد كد دومي كه دوستمون نوشته صادقه.
يعني :

Me.Cursor = New Cursor("C:\Windows\Cursors\NameCursors.cur")

مهندس برنامه ای رو که آدرس دادین دانلود کرده و یک Cursor تولید کردم و به پوشه ی C:\WINDOWS\Cursors هم اضافه کردم اما برنامه موقع عوض کردن Cursor ایراد زیر رو میگیره :

http://up.iranblog.com/Files0/a0418e624e564cf0b66b.png

mansourii
شنبه 06 آذر 1389, 23:14 عصر
از ظاهر خطا معلومه كه نتونسته فايلي كه شما ساختين رو بصورت يك نشانگر موس بشناسه

شما براي اين كار دو راه داريد يكي اينكه گفته شد.
يه راه ديگه هم ببعد از ساخت فرم بريد روي پروژه كليك راست كنيد ADD و NewItem توي قسمت General شي بنام Cursor file داره كه بعد از كليك اون . ميتوني طراحي كني
(اما اين كار غير استاندارده و زياد به درد بخور و كارا نيست. به نظرم همين كاري كه گفتم رو انجام بده. و اگه خواستي برنامتو Setup سازي كني آدرس Cur رو توي فولدر ستاپ خودكار( همون روش معمول) بذار تا نشانگرت توي ستاپ بيوفته)

omid-vbAuto
شنبه 06 آذر 1389, 23:56 عصر
از ظاهر خطا معلومه كه نتونسته فايلي كه شما ساختين رو بصورت يك نشانگر موس بشناسه

شما براي اين كار دو راه داريد يكي اينكه گفته شد.
يه راه ديگه هم ببعد از ساخت فرم بريد روي پروژه كليك راست كنيد ADD و NewItem توي قسمت General شي بنام Cursor file داره كه بعد از كليك اون . ميتوني طراحي كني
(اما اين كار غير استاندارده و زياد به درد بخور و كارا نيست. به نظرم همين كاري كه گفتم رو انجام بده. و اگه خواستي برنامتو Setup سازي كني آدرس Cur رو توي فولدر ستاپ خودكار( همون روش معمول) بذار تا نشانگرت توي ستاپ بيوفته)

مهندس با استفاده از برنامه ای که معرفی کرده بودین تونستم یه نشانه گر بسازم (البته علت شکست کارم تو پست قبل این بود که باید یه ابعاد خاصی رو برای نشانه گرم انتخاب می کردم)تو این مورد این موشکل حل شده ولی یه مشکل جدید پیدا شده و اونهم اینه که من نشانه گرم رو رنگی می سازم اما موقع استفاده تو برنامم به صورت سیاه و سفید ظاهر می شه !!!

60922

به نظرتون علت رنگی نبودن نشانه گر از چی می تونه باشه؟