PDA

View Full Version : خبر: دانلود کنید: منوی قدرتمند Sothink DHTML Menu این بار در یک Dll

Himalaya
جمعه 05 آذر 1389, 21:43 عصر
سلام
دو، سه ماه پیش هم تصمیم گرفتم این کامپوننت رو تو سایت بزارم ولی از اونجایی که بحث منحرف شد و ... وضمن اینکه یه سری ایرادات داشت این کامپوننت، و فایل راهنما رو هم حاضر نکرده بودم، از قرار دادن این کامپوننت تو سایت منصرف شدم. اما الان تقریبا مشکلاتش حل شده و این داکیومنت رو هم حاضر کردم و تصمیم گرفتم واسه استفاده دوستان اونو بزارم تو سایت.
ضمن اینکه ادعایی هم ندارم که این منو، یه منوی خوبه. قضاوت این موضوع به عهده استفاده کننده ها :چشمک:
فایل Dll داخل پوشه bin از پروزه Test Final Menu قرار داره.pdf راهنما رو هم اگه وقت کردید بخونید

http://www.talashsepehr.ir/MyFile/Photo/menu.jpg

iman_ad
شنبه 06 آذر 1389, 01:24 صبح
سورس منتشر نمی کنی؟

majnun
شنبه 06 آذر 1389, 02:07 صبح
دوست من اگه سورسش را بدی خوب میشه ما هم یه چیزی یاد میگیرم

منتظرما:لبخند:

yakooza2009
شنبه 06 آذر 1389, 12:42 عصر
ممنون

مطمئنن کارت عالیه

Amir Taghavi
شنبه 06 آذر 1389, 13:25 عصر
اگه به sitemap هم بایند بشه خیلی خوبه!

mmnoody2006
شنبه 06 آذر 1389, 17:55 عصر
آقا دمت گرم .
والا من که دشمنی با شما نداشتم اون دفعه که خواستی بزاری فقط جوری
نوشته بودی که آدم بهش بر می خورد خودت قضاوت کن .

به هر حال از زحمتی که کشیدی خیلی ممنونم .

iman_ad
شنبه 06 آذر 1389, 19:03 عصر
کارت خوبه ولی منو های sohix تا جایی که یادمه dhtml بهتره از منوهای مبتنی بر css استفاده کنی

Himalaya
شنبه 06 آذر 1389, 23:14 عصر
سلام

سورس منتشر نمی کنی؟

دوست من اگه سورسش را بدی خوب میشه ما هم یه چیزی یاد میگیرم
منتظرما:لبخند:
فعلا قصد انتشار سورس رو ندارم (برای یادگیری هم فکر کنم گوگل کم نمیزاره :چشمک:)

ممنون
مطمئنن کارت عالیه
مرسی. شما لطف دارید

اگه به sitemap هم بایند بشه خیلی خوبه!
اگه بتونم حتما

آقا دمت گرم .
والا من که دشمنی با شما نداشتم اون دفعه که خواستی بزاری فقط جوری
نوشته بودی که آدم بهش بر می خورد خودت قضاوت کن .
به هر حال از زحمتی که کشیدی خیلی ممنونم .
والا منم دشمنی با کسی ندارم. اون موقع هم من تو پست اول فقط کامپوننت رو معرفی کرده بودم. بحث از پست دوم شروع شد. با این حال گذشته ها گذشته. ما مخلص همه بچه های سایت برنامه نوسیم هستیم

کارت خوبه ولی منو های sohix تا جایی که یادمه dhtml بهتره از منوهای مبتنی بر css استفاده کنی
مرسی از پیشنهادت.
ولی اگه این پیشنهاد به خاطر اینه که منو با مرورگرهای مختلف سازگار باشه، باید بگم که این منو با همه مرورگرها سازگاره و از این بابت مشکلی نداره.
ضمن اینکه واسه طراحی این منو، هم از جاوا اسکریپت استفاده شده و هم از Css (تقریبا مشابه همون کاری که jquery انجام میده) و تگهایی که این منو رو میسازن (table,Div,...) به صورت ران تایم توسط همون کدای js ایجاد میشن و من فکر نمیکنم حتی 30 درصد از قابلیتهای منوی sothink رو بشه فقط با Css پیاده سازی کرد
مثلا یه قسمت از استایلی که تو کدای جاوا به کار رفته به این صورته

oDefCSS: { tb: "border-style:none;background-color:transparent;background-image:none;",
tr: "border-style:none;background-color:transparent;background-image:none;",
dv: "border-style:none;background-color:transparent;background-image:none;margin:0px;padding:0px;",
a: "display:block;border-style:none;background-color:transparent;background-image:none;margin:0px;padding:0px;",
hd: "display:none;", sp: "border-style:none;background-color:transparent;background-image:none;margin:0px;padding:0px;" }
مرسی

iman_ad
یک شنبه 07 آذر 1389, 00:16 صبح
خیلی پیچیدگی داره، من منوهایی که با تگ های ul و li ایجاد می شن بیشتر می پسندم

Himalaya
یک شنبه 07 آذر 1389, 00:37 صبح
پیچیده بودن فایلهای جاوا که مسئله ای نیست
مثلا منوهایی رو که با jquery ایجاد میشن ببینید. اونا هم دارن از جاوا اسکریپت و استایل و یه سری تگ html
(بیشتز li , ul , ...) استفاده میکنن.
جاوا اسکریپتی که واسه اونا نوشته شده هم پیچیده هستش. ولی ما با خود اون فایلهای جاوا کاری نداریم و طبق راهنمایی که همراهشون هست جلو میریم (سمپل هایی که طرز استفاده رو نشون میدن).
وقتی یه سرور کنترل ایجاد میکنم اولین هدفم راحت تر شدن کارهاس. (اصلا به نظرم وقتی یه سرور کنترل ایجاد میشه یکی از اهدافش کم کردن همون پیچیدگی هایی هستش که مد نظر شماس و کاربر ممکنه از درگیر شدن با اونا هراس داشته باشه) در مورد این کامپوننت هم چیزی غیر از این نیست (راحت تر کردن کار همراه با بیشترین قابلیت)

مرسی

iman_ad
یک شنبه 07 آذر 1389, 02:52 صبح
می دونم
اولین ایراد style ها این لاین
کلا خانا نیست

atbin2010
یک شنبه 07 آذر 1389, 08:29 صبح
با سلام
موقع استفاده از sql ارور زیرو میده

Himalaya
یک شنبه 07 آذر 1389, 10:06 صبح
سلام. اول از همه دقت کنید که نوع ستونها رو درست انتخاب کرده باشید و اسم ستونها رو تو پراپرتی پس و پیش نداده باشی و واسه ستونهایی که از نوع int هستن مقدار پیش فرض تعیین کن (اگه حل نشد برنامه رو با بانک بزار اینجا تا ببینم مشکلش چیه (اگه نمیتونی برنامه رو بزاری یه مثال کوچیک درست کن که همون ایراد رو داشته باشه و اونو بزار اینجا)

atbin2010
یک شنبه 07 آذر 1389, 10:36 صبح
ممنونم ایراد از structure دیتابیسم بود.حل شد.

Himalaya
یک شنبه 07 آذر 1389, 11:02 صبح
اونایی که با تبدیل دیتابیس به sql مشکل دارن از Import Data تو sql استفاده کنن، سریعتر به نتیجه میرسن
1. تو sql یه دیتابیس خالی ایجاد کنید (بدون جدول و ... )
2. روی دیتابیس کلیک راست کنید و Task > Impotr Data رو بزنید
3. تو پنجره ای که باز میشه تو صفحه اول Next ، تو صفحه دوم Data Source رو Microsoft Access
و از قسمت Browse فایل اکسسی رو که آپلود کردم انتخاب کنید و Next
4. تو پنجره بعدی Data Source رو Microsoft OLEDB Provider for SQL Server و بعد اطلاعات مورد نیاز برای لاگین رو (در صورت نیاز) وارد کنید و تو قسمت Database اسم دیتابیسی رو که تو قسمت 1 ایجاد کردید رو انتخاب کنید. بقیه مراحل Next و در انتها Finish v رو بزنید. اطلاعات به صورت کامل از بانک اکسس به sql منتقل میشه
(این واسه sql2008 بود. واسه sql2005 هم فکر نمیکنم فرقی داشته باشه)

atbin2010
چهارشنبه 10 آذر 1389, 09:31 صبح
میشه منو رو طوری طراحی کنید که قابلیت انتخاب رکورد از دیتابیسو داشته باشه یعنی بشه با دستورات sql رکورد انتخاب بشه . مثلا رکوردهائی که فیلد active آنها برابر true باشه . ممنونم