PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به قسمت مدیریت سایت

reza_first1
جمعه 05 آذر 1389, 22:41 عصر
سلام دوستان من دارم یک سایت طراحی می کنم تقریبا تموم شده می خواستم ببینم مدیریت باید چطور به قسمت مدیریت سایت دسترسی داشته باشه توی لاگینش گیر کردم آخه یک لاگین برای کاربران سایت هم دارم حالا می خواستم بدونم برای دسترسی به قسمت مدیریت از همون لاگین کاربران سایت استفاده کنم یا یک لینک مدیریت بزارم که از اون طریق لاگین جدا بشه . آخه من توی سایت ها دقت کردم لینک مدیریت ندیدم که تو چشم باشه از دوستان می خوام منو راهنمایی کنند خیلی ممنون منتظر نظرهاتون هسنم . یک سوال دیگه یادم اومد برای user_pass مدیریت داخل دیتابیس بهتره یک جدول جدا درست کنم یا از همون جدول کاربران سایت برای کدکاربری مدیریت استفاده کنم؟

Kia_MLS
شنبه 06 آذر 1389, 00:07 صبح
سلام دوستان من دارم یک سایت طراحی می کنم تقریبا تموم شده می خواستم ببینم مدیریت باید چطور به قسمت مدیریت سایت دسترسی داشته باشه توی لاگینش گیر کردم آخه یک لاگین برای کاربران سایت هم دارم حالا می خواستم بدونم برای دسترسی به قسمت مدیریت از همون لاگین کاربران سایت استفاده کنم یا یک لینک مدیریت بزارم که از اون طریق لاگین جدا بشه . آخه من توی سایت ها دقت کردم لینک مدیریت ندیدم که تو چشم باشه از دوستان می خوام منو راهنمایی کنند خیلی ممنون منتظر نظرهاتون هسنم . یک سوال دیگه یادم اومد برای user_pass مدیریت داخل دیتابیس بهتره یک جدول جدا درست کنم یا از همون جدول کاربران سایت برای کدکاربری مدیریت استفاده کنم؟

سلام
دوست عزیز، همونطور که خودت اشاره کردی، لینک مدیریت بهتره که در سایت نمایش داده نشه
شما میتونی یه صفحه طراحی کنی و url اونو یه آدرس خاص بزاری که مدیریت از اون اطلاع داره مثلا :

YourwebsiteUrl/Admin/Default.aspx

برای User-Pass هم میتونی واسه کاربران معمولی و مدیران یک جدول در نظر بگیری ولی یک فیلد به جدول با عنوان نوع نقش اضافه کنی که مثلا برای کاربران معمولی مقدار صفر و برای مدیران مقدار یک داره
اما پیشنهاد میکنم برای این کار از Role و Rule دات نت استفاده کنی
توی همین سایت در مورد Role-Rule مطلب زیاد هست

mahmood1000
شنبه 06 آذر 1389, 00:30 صبح
دوست عزیز پیرو حرف دوستمون
شما برای لاگین کردن و سطح دسترسی دادن(Role) به لینک زیر مراجعه کنید حتما راهش رو خواهید آموخت. این تاپیک یه جورایی کاملترین پاپیک در خصوص لاگین و سطح دسترسی هستش.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=257287&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D8%B3%D8 %A7%D8%AE%D8%AA+%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86