PDA

View Full Version : جلوگیری از کپی کردن برنامه ( در حالت خاص)

Mohammad .net
دوشنبه 17 مرداد 1384, 15:56 عصر
با سلام
با فرض اینکه من خودم یک برنامه رو روی دستگاه کاربر نصب می کنم ، چه راهی برای جلوگیری از کپی برنامه به کامپیوتر های دیگه پیشنهاد می کنید؟

mehrzad007
دوشنبه 17 مرداد 1384, 23:29 عصر
سرچ کن عزیزم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sinpin
سه شنبه 18 مرداد 1384, 01:35 صبح
باید برنامه تون رو شرطی کنید !

1- یه تغییری تو یکی از قسمتها بدید (مثل رجیستری یا شاخه ویندوز) و اول برنامه ببینید اگه اون شرایط درسته برنامه اجرا شه
2- یک قفل بنویسید

sinpin
سه شنبه 18 مرداد 1384, 01:37 صبح
قفل از نوع activation key هم آسونه
فقط کافیه یک مشخصه منجصربفرد از کامپیوتر پیدا کنید

فکر کنم سریال هارد بهترین باشه.

Mohammad .net
سه شنبه 18 مرداد 1384, 12:54 عصر
منون که من رو به Search کردن دعوت می کنید.
در عوض من هم شما رو به با دقت خوندن دعوت می کنم.( بدون علامت تعجب )

بنده عرض کردم در حالت خاصی که برنامه نویس خودش برنامه رو روی سیستم نصب می کنه.
فرض کنید من نرم افزار روی روی یک لب تاب نصب می کنم و تحویل مشتری می دم. به علت قیمت بالای نرم افزار قابل کپی نبودن اون برام خیلی مهمه.

خواهش کردم که با فرض فوق در این باره بحث کنیم.

رضا دریایی
سه شنبه 18 مرداد 1384, 22:12 عصر
خیلی سادست شما احتیاج دراید یک تابع خصوصی برای خدتون بنویسید و به وسیله آن یک نوع سیستم کدینگ درست کنید و شماره سریال هارد را تبدیل به کدی که می خاهید کنید بعد روی کامپیوتر هر شخصی برنامه شما احتیاج به یک شماره سریال دوم دارد ک فقط شما می توانید ان را درست کنید و هر کامپیوتر با دیگری فرق می کند لازم است یه جایی آن را ذخیره کنید که لازم نباشد دوباره شماره سریال درست کنید .اینچنین برنامه ای روی هر کامپیوتر دیگه ای کپی شود کار نمی کند ok

mehrzad007
چهارشنبه 19 مرداد 1384, 04:09 صبح
عزیزم کاش کاری رو که به مردم پیشنهاد می کنی خودت انجام میدادی !(با علامت تعجب)
من گفتم سرچ کن چرا که بارها توی تاپیک های مختلف در مورد این موضوع بحث شده مطمئنا شما اولین کسی نیستی که میخوایی نرم افزارت کپی نشه و اخری هم نیستی . نیاز نداری یک خط کد هم بنویسی !(بازم علامت تعجب) کاش سرچ کرده بودی عزیزممممممممممممممممممم!!!! !!!!!!!!

Mohammad .net
چهارشنبه 19 مرداد 1384, 08:33 صبح
ممنون می شم به دلیل ناتوانی من در سرچ کردن . لطف کنید و آدرس یک تاپیک رو بدید که در اون در باره این موضوع بحث شده باشه که وقتی یک برنامه نویس یک برنامه رو فقط برای یک کامپیوتر خاص می نویسه و بعد اون کامپوتر رو که اتفاقاً نسخه ویندوز اصلی هم روش نصب است به مشتری تحویل میده ، از این موقعیت استفاده کنه و از روش خاصی برای جلوگیری از کپی بهره ببره.

( نه مباحثی مثل http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=14958 که داشت خیلی خوب پیش می رفت و بعداً ... )

پیشاپیش از شما که تمام پست هاتون در جهت اعتلای دانش بوده کمال تشکر رو دارم.

mehrzad007
چهارشنبه 19 مرداد 1384, 14:30 عصر
وقتی یک برنامه نویس یک برنامه رو فقط برای یک کامپیوتر خاص می نویسه و بعد اون کامپوتر رو که اتفاقاً نسخه ویندوز اصلی هم روش نصب است به مشتری تحویل میده ، از این موقعیت استفاده کنه و از روش خاصی برای جلوگیری از کپی بهره ببره.-
این تاپیک توضیحات نسبتا کاملی رو عنوان کرده . می تونی از همون استفاده کنی . نمی تونی خیلی به اصلی بودن ویندوز فکر کنی مگر این که قراره فقط این نرم افزر روی همین کامپیوتر و روی همین یک ویندوز و همین سخت افزار کار کنه در اون صورت می تونی از ترکیبی از سریال سخت افزار + سی دی کی ویندوز استفاده کنی و اکتیوشن کد بسازی یا هر چیز دیگه ای فکر نکنم با این وجود مشکلی داشته باشی همون تاپیک رو بخون و خودت هم یه کم خلاقیت به خرج بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S.Azish
چهارشنبه 19 مرداد 1384, 16:31 عصر
به نظر من Mac Address رو بگیرید (اگر کارت شبکه داره), اگر کارت شبکه نبود سریال هارد یا سی پی یو. بعد مقدار Hash شده رو در Registry نگه دارید. برای چک کردن هم که ساده, همین پروسه رو انجام بدید و مقدار Hash شده رو با مقدار موجود در Registry مقایسه کنید.

من خودم از Mac Address استفاده کردم و خیلی قابل اطمینانه. کارت شبکه هم میتونه جز Hardware requirements باشه.

mehrzad007
چهارشنبه 19 مرداد 1384, 21:23 عصر
سلام علیک جناب آقای آذیش . خوشحالم که می بینم باز برگشتید .