PDA

View Full Version : یک اشتباه کوچک در شبکه دو کامپیوتر(کابل کراس) لطفا همگی راهنمایی کنید

web4web
شنبه 06 آذر 1389, 16:29 عصر
با سلام.
بنده دو تا سیستم رو با کابل کراس شبکه کردم و یکی رو سرور کردم و IP دادم و خیلی راحت استفاده می کردم تا اینکه برای Share کردن اینترنت وایمکس ایرانسل به یک سیستم دیگه یک مقدار دستکاری کردم و وقتی به نتیجه نرسیدم در قسمت network connection گزینه setup home or small office network کلیک کردم و بعدش که متوجه نشدم ، فقط next رو زدم و در آخر finish رو زدم و حالا کنار اتصال شبکه(همون شبکه lan با کابل کراس) علامت یک مثلث با علامت تعجب امده است و دیگر با اینکه کابل ها وصل است ولی هیچ گونه شبکه ای نیست و پرینتر در محیط شبکه کار نمی کند و مثل گذشته ارتباط lan برقرار نیست ، سعی کردم دوباره ip بدهم و جای سرور را عوض کنم ولی فایده نداشت ! به نظر شما باید چکار کنم و از کجا می توانم شبکه را ریست کنم و مثل سابقه شبکه کنم؟

razeghi_loved
شنبه 06 آذر 1389, 23:47 عصر
چند تا عکس از تنظیمات کارت شبکه ات بزار

web4web
یک شنبه 07 آذر 1389, 08:29 صبح
سلام.
خیلی ممنونم از جوابتون.
نمیشه فعلا دلایل این مشکل رو بگید تا بعدا عکس رو بزارم؟ چون الان سیستم ها در دسترس نیست.
با تشکر.

razeghi_loved
یک شنبه 07 آذر 1389, 08:44 صبح
شاید مشکل از تنظیمات ip شما باشد
ویندوز شما چی هست؟

web4web
یک شنبه 07 آذر 1389, 08:49 صبح
شاید مشکل از تنظیمات ip شما باشد
ویندوز شما چی هست؟
ویندوز XP است.

razeghi_loved
یک شنبه 07 آذر 1389, 08:55 صبح
ببین احتمال زیاد ای پی مشکل داره ببین ای پی سیستم چی هست نکنه اپیپا باشه

Dr.Bronx
دوشنبه 08 آذر 1389, 13:17 عصر
شما روی یکی از سیستم ها لطف بفرمایید اون سیستم دیگرو ping کنید اگر replay داشتید یعنی کابل وصل هست . البته پیشنهاد می کنم با سویچ /t استفاده کنید و یک چند دقیقه ای مانیتور کنید این داستان پینگ کردن رو ببینید timeout نداشته باشید .

اگر پینگ نداشتید که خوب باید IP هایی که ست کردید رو چک کنید و اگر در یک range بود باید کابل هارو چک کنید .

برای ریست کردن winosock ها باید از دستور netsh winsock reset catalog استفاده کنید و برای ریست کردن TCP/IP هم از دستور netsh int ip reset log_file_name که با جای log_file_name باید نام فایل log رو مشخص کنید به طور مثال : netsh int ip reset reset.log

در ضمن اگر پینگ داشتید ببینید می تونید از طریق Run و با دستور (مثلا) \\192.168.1.10 به سیستم ها دسترسی پیدا کنید .

ممکنه که شما سرویس Server رو Stop کرده باشید که در این صورت هیچ گونه share برای سیستم شما وجود نخواهد داشت .

با این حال احتمالات خیلی زیاد تری از اینی که بنده و جناب رازقی فرمودند ممکنه باشه . باید چک کنید ببینید مشکل از کجاست .

موفق باشید ./