PDA

View Full Version : خطا در تهیه نسخه کاری توسط svn

sh_1366
یک شنبه 07 آذر 1389, 11:25 صبح
سلام خدمت دوستانما در شرکتمون برای مدیریت پروژهای نرم افزاری می خواهیم از svn استفاده کنیم svn روروی کلاینتها و سرور نصب کردم و برنامه را تحت پوشش svn در اوردم ولی وقتی کلاینتها میخواهن نسخه کاری تهیه کنند error قفل بودن میده لطفا من راراهنمایی کنید

vcldeveloper
یک شنبه 07 آذر 1389, 23:58 عصر
سلام،

لازم نیست SVN را روی کلاینت ها نصب کنید. Repository را ساختید؟ سطح دسترسی های لازم را تعیین کردید؟ به چه شکلی سعی داشتید Check out کنید؟ دقیقا چه پیام خطایی دریافت کردید؟

اگر از ویندوز در سرور استفاده می کنید، پیشنهاد می کنم که حتما VisualSVN Server را نصب کنید، و از طریق آن SVN را بر روی سرور پیکربندی کنید. اگر کلاینت های تان ویندوز هستند هم پیشنهاد می کنم که حتما TortoiseSVN را روی کلاینت ها نصب کنید، و از طریق آن با سرور SVN ارتباط برقرار کنید. اینطوری کارتان خیلی ساده میشه.

sh_1366
دوشنبه 08 آذر 1389, 08:15 صبح
سلام آقای کشاورز خسته نباشی
من از سرور 2008 استفاده می کنم شبکه وایلس داخلی داریم روی سرور نسخه VisualSVN Server را نصب کردم Repository را ساختم در VisualSVN Server کاربر ساختم و سطح دسترسی را read/write تعیین کرد کلاینتها هم ویندوز 7 استفاده می کنند روی کلاینتها Tortoise SVN را نصب کردم برای Chekout کردن روی یک پوشه بر روی کلاینت کلیک راست می کردم گزینه Checkout را انتخاب می کردم و آدرس سرور را بهش می دادم و Ok می کردم پس از چند لحظه پیغام زیر ظاهر می شد working copy /مسیر پوشه /locked
اگر لطف کنید و یک مقاله در زمینه پیکر بندی svn server بر روی سرور معرفی کنید یا لینکی بگذارید ممنون میشم

vcldeveloper
سه شنبه 09 آذر 1389, 01:16 صبح
آدرس سرور را بهش می دادم
آدرس کامپیوتر سرور رو بهش میدید، یا آدرس Repository مربوطه در اون سرور؟

اگر لطف کنید و یک مقاله در زمینه پیکر بندی svn server بر روی سرور معرفی کنید یا لینکی بگذارید ممنون میشم
راهنمای SVN بسیار خوب درباره پیکربندی آن توضیح داده، علاوه بر اون، مدتی پیش در همین سایت یکی از کاربران لینک دانلود یک جزوه فارسی درباره آموزش نصب و پیکربندی SVN نوشته آقای وحید نصیری را قرار داده بودند. می تونید با جستجو در سایت آن لینک را پیدا کنید، و مطالعه کنید.

sh_1366
سه شنبه 09 آذر 1389, 12:12 عصر
‌آدرس Repository مربوطه در اون سرور بهش میدادم
در ضمن کتاب آقای نصیری را مطالعه کردم در باره پیکر بندی کلاینتها و کار با خود svn بعد از نصب ,کتاب کامل و خوبی هست ولی فصل اول کتاب در باره راه اندازی یک کمی ناقص است
تنظیماتی که ایشون گفتن برای یک سیستم تک نفره که مدیریت پروؤهاش رو انجام می دهد خیلی خوب است و در اخرین صفحه فصل اول یه عنوان یک نکته خیلی کوچک گفته در شبکه باید از نسخه سرور استفاده کنید ولی در مورد پیکر بندی خود svn server توضیحاتی نداده است

vcldeveloper
چهارشنبه 10 آذر 1389, 02:08 صبح
شما یک Working Copy در همون پوشه دارید؟ آیا در اون پوشه فایل svn. (به صورت hidden) وجود نداره؟ تمام مواردی که من برای خطای "Working copy xxx locked" بررسی کردم، مربوط به حالتی بوده که یک Working Copy وجود داشته. در راهنمای SVN هم درباره این خطا توضیح داده شده:
http://svnbook.red-bean.com/en/1.0/svn-book.html#svn-ap-b-sect-1.2.2

اونجا هم توصیه شده Cleanup کنید، اما Cleanup مربوط به زمانی هست که شما یک Working Copy دارید.

آیا پوشه ایی که برای Checkout انتخاب می کنید، خالی هست؟ آیا می تونید Checkout را روی همون کامپیوتر سرور در یک پوشه انجام بدید؟

sh_1366
پنج شنبه 11 آذر 1389, 07:39 صبح
آقای کشاورز عزیز من یک پوشه جدید ایجاد می کنم و این خطا رو می ده و روی خود سرور هم نسخه کاری تهیه می شود در کل این مشکل برای من حل شد ولی نمی دونم چه طوری حل شد اگر هم دوبارهم پیش بیاد نمی تونم حلش کنم در نهایت از لطف شما در پاسخ گویی به مشکلات افرادی که تازه کار هستند نهایت سپاس و تشکر را دارم(با تشکر)