PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در خصوص تیبل های مورد نیاز سایت دانشگاه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

mahmood1000
یک شنبه 07 آذر 1389, 11:33 صبح
با سلام

دوستان من میخوام یه سایت دانشگاه بنویسیم.
از شما در خواست کمک اینو داشتم که بدونم به چه تیبل هایی نیاز داریم. نوع ارتباط بین اینها چطور باید باشه و ...
تو این سایت من میخوام انتخاب واحد هم داشته باشم.

از مدیران محترم تقاضا دارم حذف نکند ، من درخواست راهنمایی خواستم نه درخواست پروژ.

veniz2008
یک شنبه 07 آذر 1389, 18:27 عصر
سلام،اگر اشتباه نکنم شما این موضوع رو هم توی بخش asp مطرح کرده بودی و من یه جواب کلی دادم،الان سعی میکنم بیشتر توضیح بدم،امیدوارم مشکلت حل بشه. همونطوری که قبلا گفتم حداقل 4 تا جدول نیاز داری،1_جدول دانشجو که شامل:شماره دانشجویی(فیلد کلید)،پسورد،نام،نام خانوادگی،نام پدر،شماره شناسنامه،تاریخ تولد،سال ورود،رشته و مقطع تحصیلی
2_جدول استاد که شامل:شماره پرسنلی(فیلد کلید)،پسورد،نام،نام خانوادگی،نام پدر،شماره شناسنامه،تاریخ تولد،تخصص
3_جدول درس(منظور همون جدولی است که دانشجو موقع انتخاب واحد،مشاهده میکنه یا همون دروس ارائه شده) که شامل:کد درس(فیلد کلید)،نام درس،تعداد واحد،نوع درس(عملی یا تئوری)،نام استاد،روز تشکیل درس،ساعت شروع درس،ساعت پایان،تاریخ امتحان،شهریه درس
4_جدول اخذ درس(همون جدولی که بعد از انتخاب درس توسط دانشجو باید مشخصات درس و دانشجویی که درس رو اخذ کرده در خودش ذخیره کنه)که شامل همون فیلدهای جدول درس هست بعلاوه شماره دانشجویی رو هم بهش اضافه میکنی که در اینجا فیلد کلیدت رو باید ترکیبی(ابر کلید)بگیری یعنی کد درس و شماره دانشجویی هر دو باهم میشن فیلد کلیدت
اما ارتباط بین جداول و فیلدها:دانشجو و درس:رابطه بین آنها اخذ درس هستش(یعنی برای دیاگرام شما فیلد شماره دانشجویی از جدول دانشجو رو به فیلد همنام و متناظرش در جدول اخذ درس وصل میکنی و همچنین فیلد کد درس از جدول درس رو به فیلد همنام و متناظرش در جدول اخذ درس وصل میکنی که نتیجش همون ابرکلیدی میشه که گفتم،البته میشه ارتباطهای دیگه ای رو هم در دیاگرام نشون داد ولی ضرورت آنچنانی نداره مثل ارتباط استاد با درس(که ارائه میشه)ولی برای بخش انتخاب واحد چندان ضروری نیست.در پایان اینو بگم که شما باید حداقل 2 سطح دسترسی متفاوت رو در سایتتون اعمال کنید،یکی برای دانشجو و اینکه بعد از ورودش به سایت چه امکاناتی رو در اختیار داشته باشه(مثلا مشاهده دروس ارائه شده،انتخاب درس و حذف درس،تغییر پسورد و...) و سطح دوم مربوط به مسئولین دانشگاه(مثل مدیر گروه) میشه که اونا باید امکانات بیشتری رو در مقایسه با دانشجو داشته باشن،امیدوارم واضح توضیح داده باشم ولی هر جاشو که به نظرت گنگ اومد بپرس تا راهنمایی کنم،موفق باشی.

mahmood1000
دوشنبه 08 آذر 1389, 09:47 صبح
بله دوست عزیز من همونم که تو بخش ASP این منطب رو مطح کردم.
از راهنماییتون سپاس گذارم.