PDA

View Full Version : فرق بين img و image چيه؟

gama118
دوشنبه 08 آذر 1389, 08:18 صبح
سلام

البته ميدونم image جز كامپوننتهاي سرورسايد ولي اگه من تئ مستر پيجم img بذارم مشكلي پيش مياد؟

البته من imgگذاشتم ولي بعضي وقتا عكس نمايش داده نميشه ولي imagr ميزارم مشكلي نداره؟

چه وقتهائي بايد از img و چه وقتهائي از image استفاده كنم ؟

baran_mehr
دوشنبه 08 آذر 1389, 09:25 صبح
به نظر من اگر تغییر تصویر داری از image استفاده کن و اگر تصاویرت تغییر نمیکنن از img ، فکر میکنم دردسر تغییر تصویر تو image کمتر باشه تا img

Alireza_Salehi
دوشنبه 08 آذر 1389, 12:21 عصر
Image هم در نهایت به img تبدیل می شود. عدم نمایش عکس مربوط به نوع آدرس دهی شماست. در صورتی که آدرس تصویر را به درستی وارد کرده باشید تفاوتی بین این دو نیست.

baran_mehr
دوشنبه 08 آذر 1389, 13:06 عصر
برای خودم بارها پیش امده که شئ img تصویر رو نشون نمیداده در صورتی که ادرس درست بوده و قبلا هم کار میکرده

L u k e
دوشنبه 08 آذر 1389, 14:47 عصر
image نسخه ی دات نتی img ه html ه که سمت سرور بهش دسترسی داری

gama118
دوشنبه 08 آذر 1389, 17:02 عصر
ولي من با img آدرس رو درست دادم و كار كرده و بعد چند بار اجرا شدن دوباره تصوير لينكش قطع شده البته تصوير من تو مستر پيجه
ولي وقتي بجاي img از image استفاده كردم ديگعه مشكلي پيش نيومد
اين مورد دو سه بار برام پيش اومده

gama118
دوشنبه 08 آذر 1389, 17:04 عصر
ولي من با img آدرس رو درست دادم و كار كرده و بعد چند بار اجرا شدن دوباره تصوير لينكش قطع شده البته تصوير من تو مستر پيجه

gama118
دوشنبه 08 آذر 1389, 17:05 عصر

sasansara
دوشنبه 08 آذر 1389, 18:43 عصر
این حالت معمولا وقتی پیش میاد که content page شما در folder متفاوتی نسبت به master page قرار داره. مثلا master page در ریشه سایت هست اما content page داخل یک folder . کنترل server side توان تحلیل این موضوع رو داره،ولی کنترل های html مثل img با این مورد مشکل دارن. اگه چنین حالتی برای شما پیش اومده بگید تا راه حلش رو بذارم

Alireza_Salehi
دوشنبه 08 آذر 1389, 21:46 عصر
این مورد به خاطر نحوه آدرس دهی پیش می آید.همیشه نسبت به ریشه سایت آدرس دهی کنید.
برای HTML
از
/
وبرای کنترل های ASP.NET از
/~
استفاده کنید.

teshnehab
یک شنبه 19 دی 1389, 20:50 عصر
من هم با نمایش عکس هام مشکل دارم.
از فایل css برای قالب بندی سایتم استفاده کردم و فایلهای css رو داخل یه پوشه قرار دادم . توی آدرس دهی برای عکس هم به این صورت نوشتم :

background-image: url('../image/M3.jpg');

اما نمیدونم مشکل چیه؟که توی مرورگر نشون میده ولی توی خود محیط ویرایشگر نشون نمیده.
از ویرایشگر visual studio 20048 استفاده میکنم،ممنون میشم راهنمایی کنید.