PDA

View Full Version : سوال: چطوری می شه با php چت آن لاین طراحی کرد؟

azade_r
دوشنبه 08 آذر 1389, 11:38 صبح
کسی میدونه چطوری می شه با php چت آن لاین طراحی کرد؟
ممنون می شم راهنمایی م کنید

binyaft
دوشنبه 08 آذر 1389, 12:55 عصر
با پی اچ پی به تنهایی نمیشه !
اسکریپت چت اونقد زیاده که میتونید از اونها استفاده کنید و الگو بگیرید ، php chat script

maysam.m
دوشنبه 08 آذر 1389, 14:59 عصر
این سوال شما خیلی کلیه!
برای این کار اول شما باید الگوریتم کار رو به دست بیارید و سپس اون رو تبدیل به کد کنید!
شما شروع کنید و هر جا که مشکلی داشتید در انجمن مطرح کنید تا دوستان بتونند کمکتون کنند

ghasemweb
دوشنبه 08 آذر 1389, 20:36 عصر
اگه با php نشه با چي بشه ولي بايد اساسي روش تفكر كنيد و هم از ابزارهاي كمكي مانند جاوا اسكريپت بهره ببريد
موفق باشيد

funpatogh
دوشنبه 08 آذر 1389, 20:42 عصر
http://www.codingmix.com/2010/11/cross-browser-chat-script-using-php.html
اینجا یک نمونه با php mysql ajax (jquery) آموزش داده شده میتوانید استفاده کنید

UnnamE
دوشنبه 08 آذر 1389, 23:04 عصر
آخ چت آنلاين خيلي من رو اذيت كرد
ولي بلاخره نوشتمش!!!
شما بايد با php, ajax, jquery,jScript, xml باس دست و پنجه نرم بفرمايي!
همچنين براي چت خصوصي اينا هم بايد داستان درست كني
سشن و كوكي و......

idocsidocs
سه شنبه 09 آذر 1389, 00:36 صبح
آخ چت آنلاين خيلي من رو اذيت كرد
ولي بلاخره نوشتمش!!!
شما بايد با php, ajax, jquery,jScript, xml باس دست و پنجه نرم بفرمايي!
همچنين براي چت خصوصي اينا هم بايد داستان درست كني
سشن و كوكي و......

می شه اسکریپتی که نوشتید رو اینجا قرار بدید تا بتونیم ازش استفاده کنیم.

البته اگه همراه با توضیح باشه خیلی عالیه

UnnamE
سه شنبه 09 آذر 1389, 00:46 صبح
خير! :D
اين كار من با كپي كردن از سيستم هاي چت ديگه فرقي نداره واسه شما تا جايي كه سيستم هاي چت نوشته شده هم توضحيات كامل دارند!
كلا اوني كه من نوشتم چيز آنچناني نداشت
چت معمولي+چت بين كاربر+چت خصوصي+چت گروهي!
كه البته قرار بود انتقال صدا هم در كار باشه كه ديگه در مغز من نگنجيد هرچند وقت يادگيري هم نداشتم
شما هرجايي مشكل داشتي سوال بفرما!
اون اسكريپتي كه funpatogh قرار داد رو به راحتي ميتوني توسعه بدي..
كافيه مشخص كني چي ميخواي.

azade_r
سه شنبه 09 آذر 1389, 08:15 صبح
سلام
خيلي ممنون از راهنمايي هاتون، من شنيده بودم كه اين برنامه رو مي شه به كمك ajax نوشت ،‌ خودم هم يه مقداري در موردش فكر كردم و مي دونم اينكه براي نشون دادن افراد آن لاين مي شه از session ها استفاده كرد، ولي مسئله ي اصلي در مورد همون آن لاين بودنه كه چطوري مي شه از بين افراد آن لاين يكي رو براي ارسال پيام انتخاب كرد واطلاعاتي كه كاربر تايپ مي كنه همون لحظه براي طرف مقابل نمايش داده بشه، اگه لطف كنيد من رو راهنمايي كنيد ازتون بسيار ممنون مي شم، فقط يه مورد اينكه من در مورد ajax هيچي جز يك تعريف يك جمله اي ازش چيزي نميدونم وبا php و javascrip به طور كامل كار كردم،ميخواستم بدونم توصيه شما چيه كه من اين پرو‍ژه رو الان انجام بدم يانه با توجه به اينكه براي انجامش يك ماه بيشتر وقت ندارم و دارم براي ارشد هم مي خونم.
خواهش مي كنم من رو راهنمايي كنيد.

azade_r
سه شنبه 09 آذر 1389, 08:22 صبح
راستي اين jquery كه ميگن چيه ؟ اگه خواستم ajax رو ياد بگيرم توصيه مي كنيد چي بخونم؟

binyaft
سه شنبه 09 آذر 1389, 12:48 عصر
راستي اين jquery كه ميگن چيه ؟ اگه خواستم ajax رو ياد بگيرم توصيه مي كنيد چي بخونم؟
jQuery یک فریم ورک مبتنی بر جاوا اسکریپت هست که کار ها رو اسون کرده!
خود این ریم ورک توابع زیادی برای کار با آژاکس داره ، میتونید از اون استفاده کنید!

UnnamE
سه شنبه 09 آذر 1389, 15:35 عصر
اگه از آجاكس چيزي نمي دونيد بايد همين حالا دست به دامان جستجو در گوگل بشيد
ياد گرفتنش هم براي پياده سازي در كار زمان ميبره

azade_r
چهارشنبه 10 آذر 1389, 10:12 صبح
سلام ، خیلی ممنون که اینقدر سخاوتمندانه منو راهنمایی می کنید ! اگه می خواستم برم تو اینترنت دنبال مطلب در ارتباط با ajax بگردم دیگه نمیومدم اینجا 0تاپیکی با این عنوان ایجاد کنم ، من اینجا دنبال راهنمایی برای نوشتن کد و یا مطلب فارسی در ارتباط با ajax می گشتم یا حداقل یک مقاله انگلیش در رابطه با آموزش برنامه نویسی با ajax ، تا در فرصت محدودی که دارم بتونم پروژه ام رو انجام بدم ، لابد بهضی نگرانند که اندک بار اطلاعاتی که دارند نم بکشه ویا شاید هم بعضی اطلاعات کافی ندارند ویه حرفی می زنند که چیزی گفته باشند.
باتشکر

UnnamE
چهارشنبه 10 آذر 1389, 12:08 عصر
خب دوست من پروژه اي كه دوس داري رو بگو رنگ و شكلي هم كه ميخواي بگو چجور باشه
همينطور دوس داري تو درايو C باشه يا D?
ميخواي روي دكمه لاگين عكس ميتي كامان بزاري؟
همه چيزايي كه لازم داري رو بفرما دوستان پروژه رو مينويسن ميدن بهتون
چجوره؟ ميپسندي؟ يا نگران بار ابكتريكي هستي؟
خب دوست من همون اول تاپيك خب funpatogh كه بهت مقاله داد كه كامل بود
چيزي كم نداشت
تا اونجايي هم كه دوستان ميتونن كمك ميكنن
شما دنبال كد آماده هستي كه ديگران واست بنويسن وگرنه اينجا تاپيك كه نميزدي
شما روي باد گرفتن چكونگي جستجو كار كن به يه جايي ميرسي يه روزي، جدي ميگم!

امیـرحسین
جمعه 12 آذر 1389, 21:57 عصر
سیستم چت وابسته به آژاکس هست و آژاکس وابسته به جاوااسکریپت.
باید جاوااسکریپت رو تا حدی قابل قبولی بلد باشید و به دنبال اون آژاکس رو یاد بگیرید. وگرنه نمیشه کاری کرد.
البته ابزارهایی مثل jQuery یا MooTools یا غیره مسیر شما رو استفاده و یادگیری جاواسکریپت و آژاکس کوتاهتر میکنند ولی نمیشه این مسیر رو دور زد!

idocsidocs
شنبه 13 آذر 1389, 00:41 صبح
سیستم چت وابسته به آژاکس هست و آژاکس وابسته به جاوااسکریپت.
باید جاوااسکریپت رو تا حدی قابل قبولی بلد باشید و به دنبال اون آژاکس رو یاد بگیرید. وگرنه نمیشه کاری کرد.
البته ابزارهایی مثل jQuery یا MooTools یا غیره مسیر شما رو استفاده و یادگیری جاواسکریپت و آژاکس کوتاهتر میکنند ولی نمیشه این مسیر رو دور زد!

من با خوندن یه کتاب پی اچ پی و سی اس اس رو یاد گرفتم ولی با خوندن دوتا کتاب هنوز جاوااسکریپت رو یاد نگرفتم. حتی در حد نوشتن یه کد ساده.

البته با سینتکس و توابع جاوا تقریبا آشنایی دارم. بنظرتون می تونم یاد گرفتن آجاکس رو شروع کنم یا اول باید جاوا اسکریپت رو یاد بگیرم؟

UnnamE
شنبه 13 آذر 1389, 02:00 صبح
من با خوندن یه کتاب پی اچ پی و سی اس اس رو یاد گرفتم ولی با خوندن دوتا کتاب هنوز جاوااسکریپت رو یاد نگرفتم. حتی در حد نوشتن یه کد ساده.

البته با سینتکس و توابع جاوا تقریبا آشنایی دارم. بنظرتون می تونم یاد گرفتن آجاکس رو شروع کنم یا اول باید جاوا اسکریپت رو یاد بگیرم؟
بستگي داره چه استفاده اي ميخواي ببري!
اگه در حد يه ارسال درخواست به سرور و لاگين و سرچ آجاكسي باشه نه چيز خاصي لازم نداري و فقط يه چيزايي از آجاكس ياد بگيري اوكي ميشي
ولي واسه ساختن پروژه هاي يكم بزرگتر جاوا اسكريپت لازم ميشي شديد!!!

امیـرحسین
شنبه 13 آذر 1389, 20:46 عصر
میتونید از جی کوئری استفاده کنید. یعنی جی کوئری که ساده است رو یاد بگیرید و موقع کار با زبان جاوااسکریپت معادل سازی کنید. مثلا برید تحقیق کنید که فلان کار که در جی کوئری با یک تابع انجام میشه، بدون اون چطور انجام میشه. با این کار، با یک تیر دو نشون زدید هم جی کوئری یاد گرفتید هم جاوااسکریپت کاربردی.