PDA

View Full Version : حرفه ای: تشکیل گروه برای توسعه وب

ranin_5101
دوشنبه 08 آذر 1389, 16:57 عصر
سلام
من در زمینه وب های وشمند تحقیق می کنم . به نظر من آینده ای نه چندان دور ( حداقل 5 سال ) نظریه وب 3 به انتهای کار خودش می رسه و ما با این پیشرفتی که داریم از وب 1 داریم به وب 2 می ریم . قصد تشکیل یه NGO رو دارم تا در این زمینه با کمک دوستان فعالیت داشته باشیم و بتونیم حاصل تحقیقاتمون رو به خروجی هایی در عرصه فضای سایبر تبدیل کنیم .
از تمام کسانی که علاقه به تشکیل چنین اجتماعی رو دارن خواش می کنم برام ایمیل بفرستن تا اطلاعات بیشتری رو در این زمینه در اختیارشون بزارم و پروژه هایی که در این زمینه تعریف شده رو باهم پیش ببریم .
منتظر جواب هاتون هستم

ایمیل : masoud.rezaei200@gmail.com

chaalesh
یک شنبه 14 آذر 1389, 12:42 عصر
من خیلی علاقمندم
البته با وقت کم و علاقه زیاد
در زمینه های مربوط به وب هوشمند نیز مطالبی رو خوندم ولی منسجم نیستند
اگر بتونم خوشحال می شم .
ایمیل : jobfaonline@yahoo.com
وبلاگ : http://rtwo.ir

heller
جمعه 10 دی 1389, 02:41 صبح
من هم دوست دارم روی این موضوع کار کنم .

eshpilen
یک شنبه 12 دی 1389, 15:17 عصر
حالا ما وب ۲ رو کامل کردیم که داریم میریم به وب ۳ و هوشمند؟
بنظر بنده ما کلا از یادگیری و پیاده سازی کامل و عمیق و علمی هر فناوری و علمی در زمینهء نرم افزار عقب هستیم. همیشه.
وب ۳ و ۴ و الی بینهایت رو هم به همین صورت ناقص و غیراصولی یاد میگیریم و کار میکنیم.
اون دانش ها و مهارتهایی که پایهء این علم هست آیا بلدیم؟ چیزهایی که هیچوقت تغییر نمیکنن و در وب ۰ الی بینهایت بکار میرن.
بنظر من بیاییم دانشهای مهم و اساسی ای رو که توی دانشگاههامون یاد نمیدن یاد بگیریم و یاد بدیم. هرچند کاربرد همون چیزای دانشگاه رو هم خوب و کامل درک نمیکنیم و اگر نیاز باشه خودمون ادامه نمیدیم.
البته فکر میکنم این کارا رو بصورت فردی راحتتر میشه انجام داد!

aminghaderi
چهارشنبه 22 دی 1389, 10:11 صبح
تشکیل گروه برای توسعه وب

سلام
من در زمینه وب های وشمند تحقیق می کنم . به نظر من آینده ای نه چندان دور ( حداقل 5 سال ) نظریه وب 3 به انتهای کار خودش می رسه و ما با این پیشرفتی که داریم از وب 1 داریم به وب 2 می ریم . قصد تشکیل یه NGO رو دارم تا در این زمینه با کمک دوستان فعالیت داشته باشیم و بتونیم حاصل تحقیقاتمون رو به خروجی هایی در عرصه فضای سایبر تبدیل کنیم .
از تمام کسانی که علاقه به تشکیل چنین اجتماعی رو دارن خواش می کنم برام ایمیل بفرستن تا اطلاعات بیشتری رو در این زمینه در اختیارشون بزارم و پروژه هایی که در این زمینه تعریف شده رو باهم پیش ببریم .
منتظر جواب هاتون هستم من هستم ، ولی وقتم خیلی خیلی کم دارم در حد هفته ای یکی دو ساعت برام مقدوره.
ولی من هم علاقه دارم .

اگر مایل بودین از طریق پیام خصوصی با هم در ارتباط باشیم .

حالا ما وب ۲ رو کامل کردیم که داریم میریم به وب ۳ و هوشمند؟
بنظر بنده ما کلا از یادگیری و پیاده سازی کامل و عمیق و علمی هر فناوری و علمی در زمینهء نرم افزار عقب هستیم. همیشه.
وب ۳ و ۴ و الی بینهایت رو هم به همین صورت ناقص و غیراصولی یاد میگیریم و کار میکنیم.
اون دانش ها و مهارتهایی که پایهء این علم هست آیا بلدیم؟ چیزهایی که هیچوقت تغییر نمیکنن و در وب ۰ الی بینهایت بکار میرن.
بنظر من بیاییم دانشهای مهم و اساسی ای رو که توی دانشگاههامون یاد نمیدن یاد بگیریم و یاد بدیم. هرچند کاربرد همون چیزای دانشگاه رو هم خوب و کامل درک نمیکنیم و اگر نیاز باشه خودمون ادامه نمیدیم.
البته فکر میکنم این کارا رو بصورت فردی راحتتر میشه انجام داد! اشپلین عزیز هیچ وقت نباید نا امید وارانه به موضوع نگاه کرد و همه کلان (کشور) رو در همه خورد (اطراف) مقایسه و سنجید!
من الان دور بر خودم تعدادی رو می شناسم که اصلا قابل قیاس با بقیه نیستند؟!
شرکت هایی نرم افزاری که دارن بر طبق اخرین تکنیک و متد های روز دنیا نرم افزار تولید می کنند و همشون هم توی همین ایران خودمون هستند؟!
حالا شما ببین من که پام رو از شهر منطقه ی سکونت خودم فراتر نگذاشتم و تک و توکی بیشتر با همکاران در ارتباط نیستم تونستم 3 تا 4 تا شرکت قدر رو بشناسم حالا شما بروی همین موضوع تناسب بگیر ببین چقدر ما شرکت و گروه های حرفه ای داریم.
شرکتی رو می شناسم سال 1384 وب سایت رسمی خودش رو فول اجکس کار کرده که هنوز هم داخل سایتش بعضی اوقات مسیر می یفته نگاه می کنم بعضی از کاراشون رو سر درنمی یارم چکار کردن؟!
در جایی که شخصا با زیر و بم xmllhttprequest اشنایی کامل رو دارم و جاوااسکریپت رو هم می دونم ولی اینقدر با منطق و با کلاس طراحی کردن که آدم سر در نمی یاره...اونم سال 84 !
یه آماری بگیرید متوجه می شید بین سال های 82 تا 84 چقدر سایت های کشور ما اصولی طراحی می شده...:گیج:

خلاصه درسته خوبان کم هستند ولی هستند ...:لبخندساده:

موفق باشی.

_itten
جمعه 08 بهمن 1389, 18:49 عصر
با سلام من محمدی هستم و در زمینه web چند سال کار می کنم به موارد زیرم واردم
ASP.net
Javascript , css , htm
VB.Net , C#.Net
Silverlight
Action script 3
sql server

www.itten.ir (http://www.itten.ir)