PDA

View Full Version : سوال: مشکل کد زیر (که برای ایجاد دیتا بیسه)چیه؟

m.h.movahedi
دوشنبه 08 آذر 1389, 22:14 عصر
سلام

مشکل کد زیر (که برای ایجاد دیتا بیسه)چیه؟

sql_connection = new SqlConnection(connection_string);
if (sql_connection.State == ConnectionState.Open)
sql_connection.Close();

connection_string = "Integrated Security=SSPI;Initial Catalog=master;Data Source=.\\SQLEXPRESS;";
sql_connection.ConnectionString = connection_string;
sql_connection.Open();

sql_order = "CREATE DATABASE HOTEL On Primary (Name=HOTEL_Data,Filename='" + Directory.GetCurrentDirectory()+"\\SQL#\\HOTEL.Mdf',size=50)"

+"Log on (Name=HOTEL_Log,FileName='"+Directory.GetCurrentDirectory()+"\\SQL#\\HOTEL.Ldf',size=50)";

sql_command = new SqlCommand(sql_order, sql_connection);
sql_command.CommandType = CommandType.Text;
sql_command.ExecuteNonQuery();
sql_connection.Close();

این کد خطای زیر رو ایجاد میکنه

"Directory lookup for the file \"F:\\C-prog\\HOTEL\\HOTEL\\bin\\Debug\\SQL#\\HOTEL.Mdf\" failed with the operating system error 2(The system cannot find the file specified.).\r\nCREATE DATABASE failed. Some file names listed could not be created. Check related errors."}

متن کامل خطا

System.Data.SqlClient.SqlException: Directory lookup for the file "F:\C-prog\HOTEL\HOTEL\bin\Debug\SQL#\HOTEL.Mdf" failed with the operating system error 2(The system cannot find the file specified.).
CREATE DATABASE failed. Some file names listed could not be created. Check related errors.
at System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlExc eption exception, Boolean breakConnection)
at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnErro r(SqlException exception, Boolean breakConnection)
at System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndW arning(TdsParserStateObject stateObj)
at System.Data.SqlClient.TdsParser.Run(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj)
at System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteNonQuer yTds(String methodName, Boolean async)
at System.Data.SqlClient.SqlCommand.InternalExecuteNo nQuery(DbAsyncResult result, String methodName, Boolean sendToPipe)
at System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteNonQuery()
at HOTEL.Form1.Form1_Load(Object sender, EventArgs e) in F:\C-prog\HOTEL\New Folder\Form1.cs:line 64

در ضمن من این کد رو تو لود فرم مینویسم واز سی شارپ 2008 استفاده میکنم

fidelio
سه شنبه 09 آذر 1389, 01:41 صبح
ببین عزیز جان، مشکل اصلی شما در درک این مساله است که sql express داری و می خوای یک فایل فیزیکی با دستور CREATE DATABASE ایجاد کنی. خب نمیشه! یا SQL SERVER نصب کن که بعدش هم باید کانکشن استرینگ رو تغییر بدی یا اینم که کلا attach کن دستی یک فایل رو و توی اون بنویس!

m.h.movahedi
سه شنبه 09 آذر 1389, 08:38 صبح
ببین عزیز جان، مشکل اصلی شما در درک این مساله است که sql express داری و می خوای یک فایل فیزیکی با دستور CREATE DATABASE ایجاد کنی. خب نمیشه! یا SQL SERVER نصب کن که بعدش هم باید کانکشن استرینگ رو تغییر بدی یا اینم که کلا attach کن دستی یک فایل رو و توی اون بنویس!

ممنون میتونی یه مثال برای ایجاد بانک به یکی از روش هایی که گفتی بزنی (من مبتدی هستم برا همین هم متوجه نشدم)

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 09 آذر 1389, 08:46 صبح
ببینید دوست من
همونطور که دوست خوبمون گفتن sql express یک سری امکانات رو نداره برای همین هم بهتره که شما اگر نیاز به یکسری از امکانات تخصصی SQL دارید ، اون رو نصب کنید.
موفق و پیروز باشید

m.h.movahedi
سه شنبه 09 آذر 1389, 08:51 صبح
ببینید دوست من
همونطور که دوست خوبمون گفتن sql express یک سری امکانات رو نداره برای همین هم بهتره که شما اگر نیاز به یکسری از امکانات تخصصی SQL دارید ، اون رو نصب کنید.
موفق و پیروز باشید

من خود برنامه ی sql رو که همراه vC# هست نصب کردم در مورد ایجاد اون اگه ممکنه مراحل وگزینه هایی که باید انتخاب بشند رو توضیح بدید.>>باتشکر<<

fidelio
سه شنبه 09 آذر 1389, 10:54 صبح
ممنون میتونی یه مثال برای ایجاد بانک به یکی از روش هایی که گفتی بزنی (من مبتدی هستم برا همین هم متوجه نشدم)

بیا اینم یک لینک برا شما:
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqlexpress/thread/697bff5b-3660-414b-b160-9b4684bc6ba1/

m.h.movahedi
سه شنبه 09 آذر 1389, 13:12 عصر
آیا میشه از منو dare بخش add new date source استفاده کرد؟(اگه میشه تنضیماتش چیه؟)

m.h.movahedi
سه شنبه 09 آذر 1389, 13:40 عصر
میشه کسی یه مثال برای attach بزنه.ممنون میشم.

m.h.movahedi
سه شنبه 09 آذر 1389, 15:57 عصر
کسی نمیتونه کمک کنه

taghi.km
سه شنبه 09 آذر 1389, 16:16 عصر
تو ویژوال استدیو server explorer رو بازکن اونجا سرور رو add کن بعد بانک اطلاعاتی رو ایجاد کن

m.h.movahedi
سه شنبه 09 آذر 1389, 17:06 عصر
تو ویژوال استدیو server explorer رو بازکن اونجا سرور رو add کن بعد بانک اطلاعاتی رو ایجاد کن

میشه بگی server explorer کجاست و بقیه ی تنظیماتش چی باید باشه ممنون

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 14 آذر 1389, 13:00 عصر
ن خود برنامه ی sql رو که همراه vC# هست نصب کردم در مورد ایجاد اون اگه ممکنه مراحل وگزینه هایی که باید انتخاب بشند رو توضیح بدید
اون همون نسخه Express هست .
اگه در مورد قابلیت هاش مطالعه کردی برو سراغش اگر نه ، SQL رو نصب کن.
موفق و پیروز باشید