PDA

View Full Version : سوال: از چه روشی برای تغییر dropdownlist استفاده کنم؟

mahsa.n
سه شنبه 09 آذر 1389, 09:44 صبح
سلام
من میخوام وقتی کاربر از dropdownlist اول نوع گیرنده رو انتخاب کرد یک کوئری زده بشه و گیرنده های مبتنی بر نوع گیرنده در drodpownlist دوم نمایش داده بشن
من نمیدونم از چه روشی استفاده کنم updatepanel یا page method یا web service
اصلا میشه با jquery و page method دراپ دوم رو به یک کوئری بایند کرد؟؟؟

Behrouz1985
سه شنبه 09 آذر 1389, 09:51 صبح
شما باید خاصیت autopostback این کنترل رو ture کنین و توی selectedindexchanged اون ، drodpownlist دوم رو پر کنید

mahsa.n
سه شنبه 09 آذر 1389, 10:08 صبح
من نمیخوام وقتی روی یک گزینه انتخاب میشه صفحه از اول لود بشه

aserfg
سه شنبه 09 آذر 1389, 10:20 صبح
سلام
من میخوام وقتی کاربر از dropdownlist اول نوع گیرنده رو انتخاب کرد یک کوئری زده بشه و گیرنده های مبتنی بر نوع گیرنده در drodpownlist دوم نمایش داده بشن
من نمیدونم از چه روشی استفاده کنم updatepanel یا page method یا web service
اصلا میشه با jquery و page method دراپ دوم رو به یک کوئری بایند کرد؟؟؟
شما دوست عزیز همه چیز رو قاطی کردین چه ارتباطی بین web service-jquery-update panel ,...,وجود داره اگه می خواین صفحه رفرش نشه از update panel , یا از شی xmlhttprequest وبا جاوا اسکریپت .

mahsa.n
سه شنبه 09 آذر 1389, 10:31 صبح
شما دوست عزیز همه چیز رو قاطی کردین چه ارتباطی بین web service-jquery-update panel ,...,وجود داره اگه می خواین صفحه رفرش نشه از update panel , یا از شی xmlhttprequest وبا جاوا اسکریپت .

من که نگفتم ارتباطی بین اینا وجود داره
منظورم این بود که از بین این سه روش کدوم سریعتر و بهتره؟

aserfg
سه شنبه 09 آذر 1389, 11:22 صبح
من که نگفتم ارتباطی بین اینا وجود داره
منظورم این بود که از بین این سه روش کدوم سریعتر و بهتره؟
با generic handler می شه این مورد رو پیاده سازی کرد ولی اولین باره می شنوم از web service برای رفرش نشدن صفحه استفاده بشه .
دوست عزیز وب سرویس ها وسیله ای برای به اشتراک گذاشتن متد هایی هستند که بعدا افراد می تونن از این متد ها به وسیله پروکسی کلاس ایجاد شده در برنامشون استفاده کنن . اگه مطالب جدیدی در این رابطه منتشر شده بگین ما هم استفاده کنیم .

mahsa.n
سه شنبه 09 آذر 1389, 11:41 صبح
خوب من دیده بودم که برای استفاده از ایجکس میشه از updatepanel یا webservice استفاده کرد که webservice سریعتره و همچنین میشه با jquery به page method وصل شد
پروکسی کلاس ؟؟؟همون scriptmanage ه؟
update panel باعث لود شدن دوباره صفحه میشه درسته؟ ولی webservice و page method رو نمیدونم
ببخشید اگه سوالهای ابتدایی میپرسم

aserfg
سه شنبه 09 آذر 1389, 11:46 صبح
دوست عزیز ، توضیح هر کدوم از اینا خودش یه مقاله مفصل می خواد .شما که هنوز اول راهی سعی کن از همون update panel استفاده کنی . scriptmanager کامپوننتی هست که وظیفه تولید کدها ی جاوا اسکریپت برای عملیات خاصی از کنترلهای ajax toolkit رو برعهده داره در واقع موتوره ajax toolkit است .
update panel: کنترلی برای جلوگیری از رفرض شدن کامل صفحه

mahsa.n
سه شنبه 09 آذر 1389, 12:26 عصر
مرسی که جواب دادین