PDA

View Full Version : سوال: namespace name 'BOSanad' could not be found -سه لایه نویسی-Add Refrence

shima2006
چهارشنبه 10 آذر 1389, 08:24 صبح
سلام دوستان
من در پروژه سه لایه ، لایه BOL رو در لایه DAL ،اضافه (ADD Refrence) کردم ولی نمی تونم لایه DAL رو در لایه BOL ،اضافه (ADD Refrence) کنم.
حتما میگید در سه لایه نویسی نباید از DAL با BOL ارتباط برقرار کرد! ولی من میخوام در BOL بگم :

publicstring sansubject;
public BOSanad()
{
DASanad sanData = newDASanad(sansubject);
}

و در DAL بگم :

public BOSanad san;
public DASanad(BOSanad sanad)
{
san = sanad;
}

ولی به من پیغام میده :

Error 1 The type or namespace name 'BOSanad' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

M.YasPro
چهارشنبه 10 آذر 1389, 11:16 صبح
از کدتون که چیزی مشخص نیست ، چون شما namespace ها رو نمایش ندادی تا بشه فهمید کدوم کد برای کدوم لایه هست.
ولی تو معماری نباید یه لایه از لایه بالا اطلاع داشته باشه و در دسترسش باشه . ببینید توی معماری که شما دارید کار می کنید این اصل رو رعایت کردید

shima2006
چهارشنبه 10 آذر 1389, 20:55 عصر
از کدتون که چیزی مشخص نیست ، چون شما namespace ها رو نمایش ندادی تا بشه فهمید کدوم کد برای کدوم لایه هست.
ولی تو معماری نباید یه لایه از لایه بالا اطلاع داشته باشه و در دسترسش باشه . ببینید توی معماری که شما دارید کار می کنید این اصل رو رعایت کردید

دوست عزیز کد اول مربوط به لایه و namespace ی با نام BOL و کد دوم مربوط به DAL هست
من فقط میخوام از نام لایه BOL (کلاس BOSanad) در لایه DAL استفاده کنم ولی کلمه BOSanad در لایه دیتا اکسس لایر شناخته شده نیست و اجازه ADD Refrence هم به من نمیده ....:ناراحت:

M.YasPro
پنج شنبه 11 آذر 1389, 08:04 صبح
شما تو لایه Bussines چه کارهایی انجام میدید ؟ چی دارید ؟
تو لایه business من فقط شرطها بررسی میشه .
ولی تو همین سایت دیدم که تو Bussines کلاسهای موجودیت ها مثل person , customer و ... رو نگهداری می کنند .