PDA

View Full Version : سوال: قابل حمل بودن برنامه نوشته شده به همرا بانک برای اجرا شدن بروی یه سیستم دیگه

reza_majid68
چهارشنبه 10 آذر 1389, 11:11 صبح
سلام
اول از مدیر گرامی سایت خواهش میکنم ایت تاپیک رو حذف نکنه و اگه عنوانش نا مناسبه لطف کنه درستش کنه و هر چی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم .
من از این کانکشن استرینگ استفاده میکنم برای ارتباط با بانکم :
"Data Source=.;Initial Catalog=mybank;Integrated Security=True"
من برای اسم سرور از . استفاده کردم که میشه لوکال یعنی سیستم فعلی ،
حالا من وقتی این برنامه رو میخوام رو یه سیستم دیگه باز کنم با مشکل بر میخورم ،و باید بانک رو توی sql ، attach کنم ، میخوام یه جوری باشه که دیگه نیازی نباشه هر دفعه این کارا رو انجام بدم ،
اگه راه حلی دارین بهم پیشنهاد بدین ، خیلی گیر هستم مرسی ،
از sql server 2008 استفاده میکنم و visual stdio 2008

sajadjamalian
چهارشنبه 10 آذر 1389, 11:40 صبح
سلام دوست عزیز:
شما میتونی اول با یه connection string دیتابیس رو به برنامه attach کنی و سپس با استفاده از connection string خودتون از بانک استفاده کنین،
برای attach کردن بانک به برنامه میتونی از connection string زیر استفاده کنی:
"Server=(local);Integrated Security=true;AttachDBFileName=D:\\DB\\test3.mdf; Database=test3"

reza_majid68
چهارشنبه 10 آذر 1389, 11:46 صبح
سلام دوست عزیز:
شما میتونی اول با یه connection string دیتابیس رو به برنامه attach کنی و سپس با استفاده از connection string خودتون از بانک استفاده کنین،
برای attach کردن بانک به برنامه میتونی از connection string زیر استفاده کنی:
"Server=(local);Integrated Security=true;AttachDBFileName=D:\\\\DB\\test3.mdf ; Database=test3"
مرسی که جواب دادین ؟
یعنی یه کانکشن درست کنم و کانکشن استرینگش رو این که بالا گذاشتین بذارم ؟
میشه یه مثال کوچیک بزنین برام
بازم مرسی

sajadjamalian
چهارشنبه 10 آذر 1389, 11:53 صبح
دوست عزیز، آره دقیقا باید چنین کاری بکنی و وقتی کانکشن رو ساختی کافیه توی رویداد load فرم اولت یکبار اون رو open کنی، بانک خودش attach میشه.

reza_majid68
چهارشنبه 10 آذر 1389, 11:57 صبح
ولی وقتی اون رو open میکنم erorr زیر رو میده :
A file activation error occurred. The physical file name '~\atach.mdf' may be incorrect. Diagnose and correct additional errors, and retry the operation.
Cannot attach the file '~\atach.mdf' as database 'test3'.

بعد این تیکه آخری Database=test3 واسه چیه ؟

sajadjamalian
چهارشنبه 10 آذر 1389, 12:17 عصر
دوست عزیز test3 یه مثال هست که من زدم شما باید به جای test3 اسم بانکتون رو بذارید.
یعنی connection string شما این میشه:
"Server=(local);Integrated Security=true;AttachDBFileName=D:\\DB\\mybank.mdf ; Database=mybank"

diamondiran
پنج شنبه 11 آذر 1389, 09:56 صبح
سلام
میتونی از این استفاده کنی و بانک رو کنار exe قرار بده دیگه اتچ کردن نیاز نداره, بجای cafenet.mdf نام بانکت رو بنویس

"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + \\cafenet.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True (file://\\cafenet.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True);

immortal1990
چهارشنبه 01 دی 1389, 18:40 عصر
دوست عزیز test3 یه مثال هست که من زدم شما باید به جای test3 اسم بانکتون رو بذارید.
یعنی connection string شما این میشه:
"Server=(local);Integrated Security=true;AttachDBFileName=D:\\DB\\mybank.mdf ; Database=mybank"
سلام دوست عزیز منکه از یک دیتابیس sqlاستفاده میکنم چطور دیتا بیسم رو با پسوند mdf بسازم یا اصلا چطور از یک دیتابیس درون sqlخروجی یا همون فایل بگیرم که بشه مثل یه فایل با پسوند خاص خودش.

sajadjamalian
چهارشنبه 01 دی 1389, 19:15 عصر
سلام دوست عزیز:
شما وقتی توی محیط sql یه بانک ایجاد میکنی، به صورت خودکار دوتا فایل با پسوند .mdf و .ldf در مسیر نصب برنامه ایجاد میشه، شما میتونی از این فایل ها استفاده کنی، مثلا توی سیستم من که sql 2008 توش نصب هست مسیر بانک هام توی پوشه زیر هست:

D:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA