PDA

View Full Version : اشکال در تنظیم masterpage

mohsen.dbnet
چهارشنبه 10 آذر 1389, 22:44 عصر
سلام

من توی masterpageام چند تا لینک دارم که با زدنشون چند تا زیر مجموعه وجود داره که می خوام توی sidebar مسترپیچ قرار بگیره یعنی با زدن هر کدوم از لینک ها این قسمت مستر پیج (dsidebar) تغییر کنه یعنی همون زیر مجموعه های لینک پدر.
حالا من هر کاری می کنم با کلیک کردن لینک ها اون masterpage تغییر کنه به این عمل نائل نمی شم.
دوستان کمک کنید.

با تشکر

mohsen.dbnet
پنج شنبه 11 آذر 1389, 19:16 عصر
masterpage رو با یه masterpage دیگه می خوام صدا بزنم هم نمی شه .
لطف می کنید اگه راهنمایی کنید.

aminghaderi
پنج شنبه 11 آذر 1389, 21:18 عصر
یعنی چی؟؟
من متوجه نشدم چه کار می خواین انجام بدید.
یه عکس از صفحتون بگیرید ضمیمه کنید ، تا بهتر مشخص بشه.
کار با مستر پیج خیلی راحته و نباید مشکلی پیش بیاد.

mohsen.dbnet
پنج شنبه 11 آذر 1389, 22:21 عصر
قسمت آبی masterpage می باشد.

63038

63039

aminghaderi
جمعه 12 آذر 1389, 06:14 صبح
دو تا تا راه به زهنم می رسه...

1- استفاده از 2 تا ContentPlaceHolder
2- استفاده از ViewState .

راه اول اینکه شما 2 تا ContentPlaceHolder در صفحه ادد کنی که یکی منو ها رو نشون بده و دیگری محتوا رو ؟! ولی یکم منطقس به نظر نمی یاد. (برای خودم)

راه دم اینکه شما دوتا ساختار html از لینک داری که یکی منوی اول شوما می شه (ورزشی) و دومی هم منوی دوم شما می شه (اقتصادی).
خوب حالا کافی هست در هر بار کلیک این ساختار داخل یه div داخل مستر پیچ قرار بگیره و همچنین حالت viwstate هم فعال باشه (اگر امکانش هست که به صورت اتومات و اگر هم نبود براش پیاده سازی کنید ، من این کار رو قبلا انجام دادم ولی در حال خاطرم نیست.) کار به سادگی قابل انجام هست.
این کار به نظر منطقی تر می یاد ، چون در هر بار لود صفحه به علت استفاده از viewstate منوی منتخب نمایش داده می شود.

موفق باشیید.

mohsen.dbnet
جمعه 12 آذر 1389, 10:41 صبح
دوست عزیز
ممنون از توجه.
روش اول رو فهمیدم ولی دومی رو نه، می شه یه خورده بیشتر توضیح بدی. آخه منم دارم همینو می گم از داخل masterpage نمی تونم خدو masterpage رو تغییر بدم.

aminghaderi
جمعه 12 آذر 1389, 14:41 عصر
کار خواستی نداره ، یه div با runat=server داخل مستر پیج قرار می دهید و از سمت سرور (cod file) این کار رو می کنید :

a="<div><a href="x">mylink<a/></div>"
mydiv.innerhtml=a;

بعد می تونی متغیر a رو در ویو استیت قرار بدی و در رویداد page load در هر بار لود صفحه نمایش بدی.
یعنی کد بالا رو در رویداد pageload قرار بدی.

موفق باشی.

mohsen.dbnet
جمعه 12 آذر 1389, 19:03 عصر
ممنون مهندس دومی رو هم گرفتم چی شد.
یه کار دیگه ای که می شد کرد گفتم به شما بگم تا نظرتونو جویا بشم اینه که سه تا masterpage درست کردم که اولی همون دوتا لینک اصلی و به همرا بقیه مخلفات و اون دو تای دیگه که با کلیک هر کدوم از اینها masterpage مختص هر کدوم بااضافه اون لینک های زیر مجموعه اجرا می شه.

سر بلند باشی

aminghaderi
جمعه 12 آذر 1389, 21:29 عصر
یه کار دیگه ای که می شد کرد گفتم به شما بگم تا نظرتونو جویا بشم
سلام خواهش می کنم.
اینم کار هم خوبه ولی یه مشکل اساسی داره که برنامه شما از حالت منسجم خارج می شه.
شما 3 تا مسترپیج داری کمی در توسعه برنامه عزیت می شوی.
من قبلا در یکی از پروژه ها از 2 مستر استفاده کردم ، برای پاس دادن مقادیر خیلی عزیت بودم ، الانم روی توسعش مشکل دارم.
البته قابل حله ، ولی همون مورد همیشگی که می گن لقه رو دور سر پیچوندن می شه.:چشمک: