PDA

View Full Version : ویندوز 7 و مشکل برقراری ارتباط

mohammad-gh
پنج شنبه 11 آذر 1389, 19:17 عصر
با سلام
برنامه ای تحت شبکه نوشته بودم که مدت 2 سال با ویندوز Xp و تحت شبکه داشت کار می کرد (بانک اطلاعای روی یک کامپیوتر با ویندوز xp و کلاینها هم از Xp استفاده می کردند) اما با تغییر ویندوز و کوچ به ویندوز 7 تنها برنامه بر روی سرور که بانک اطلاعاتی آنجا به صورت لوکال هاست است اجرا می شود و برنامه های کامپیوترهای کلاینت که آنها هم همه به ویندوز 7 تغییر یافته اند و با Ip با آن ارتباط برقرار می کردند نمی توانند با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار کنند.
در ضمن کل شبکه به درستی کار می کند و کامپیوتر ها همدیگر و سرور را دیده و به هم ping می کنند.
کسی می دونه مشکل از کجاست؟

morrning
پنج شنبه 11 آذر 1389, 20:33 عصر
اگه برنامه در درایو ویندوز باشه احتمالا سطح دسترسی به فایل های سیستم رو باید پایین بیارید که قابل خوندن توسط برنامه باشن.

البته من درست متوجه نشدم مشکل در اتصال کامپیوتر هاست یا در خواندن بانک اطلاعاتی!

mahdi1373
جمعه 12 آذر 1389, 00:59 صبح
اگه برنامه در درایو ویندوز باشه احتمالا سطح دسترسی به فایل های سیستم رو باید پایین بیارید که قابل خوندن توسط برنامه باشن.

البته من درست متوجه نشدم مشکل در اتصال کامپیوتر هاست یا در خواندن بانک اطلاعاتی!
بله من هم با ایشون موافقم.
تو 7 برنامه ها رو run as administratos کن ببین کار میکنن؟

mohammad-gh
جمعه 12 آذر 1389, 11:33 صبح
با سلام و تشکر

نه مشکل در ارتباط یا اتصال کامپیوترها نیست ، همونطور که گفتم ، برنامه های من در کامپیوترهای کلاینت (فقط قیمت اجرایی یا bin برنامه اصلی) نمی تونن با بانک اطلاعاتی که تو یکی از کامپیوترها (server) نصب شده ارتباط برقرار کنند

اگه برنامه در درایو ویندوز باشه
برنامه های کلاینت در درایو ویندوز نیستند ولی خوب می دونید که sql تو درایو ویندوز کامپیوتر سرور نصب شده
حالا من باید به sql در کامپیوتر سرور سطح دسترسی بالا بدم یا برنامه ها در کامپیوترهای کلاینت؟

mohammad-gh
یک شنبه 14 آذر 1389, 21:23 عصر
متاسفانه هر بلایی سر برنامه و بانک آوردم درست نشد
انواع و اقسام پرمیشن رو دادم یا تپنمی دونم شاید یه جایی رو بلد نبودم و درست ست نکردم

a1b2uu
دوشنبه 15 آذر 1389, 09:12 صبح
سلام دوستان
مشکل منم هست لطفا اگه راه حلی دارید پیشنهاد کنید.:افسرده::گریه:

shahab2025
دوشنبه 15 آذر 1389, 10:02 صبح
متاسفانه هر بلایی سر برنامه و بانک آوردم درست نشد
انواع و اقسام پرمیشن رو دادم یا تپنمی دونم شاید یه جایی رو بلد نبودم و درست ست نکردم

سلام
من مشکلی مشابه در ارتباط با بانک اطلاعاتی خودم در ویندوز 7 داشتم که برنامه هام با بانک ارتباط برقرار نمیکرد . از همین سایت متوجه شدم که کاربر ادمین ویندوز 7 به صورت پیش فرض disable هست . رفتم و آنرا Enable کردم . و کاربری هم با نام کاربری خودم در sql اضافه کردم . حالا من از هر دوطریق ورودی sql میتونم از بانک استفاده کنم . در ضمن اگر یک درصد هم مشکلی پیش بیاد از گزینه Rus as administrator استفاده میکنم .
امیدوارم مشکل شما هم حل بشه

mohammad-gh
دوشنبه 15 آذر 1389, 11:32 صبح
با تشکر
دو سوال

کاربر ادمین ویندوز 7 به صورت پیش فرض disable هست . رفتم و آنرا Enable کردم
1- از کجا enable می کنید ؟
2- من روی کامپیوتر روی سرور این کار رو انجام بدم با روی همه کامپیوترها (سرور و کلاینت)

shahab2025
سه شنبه 16 آذر 1389, 07:52 صبح
با تشکر
دو سوال

1- از کجا enable می کنید ؟
2- من روی کامپیوتر روی سرور این کار رو انجام بدم با روی همه کامپیوترها (سرور و کلاینت)

1- روی my computer کلیک راست manage
Local users and group
Users

2- فکر کنم روی همه باید انجام بشه - بهتر هم هست از run as adminisstrator استفاده کنی

mohammad-gh
پنج شنبه 18 آذر 1389, 13:18 عصر
عجیبه با این ها هم درست نشد

admin رو enable کردم
run as adminisstrator هم کردم
درست نشد
در ضمن من برنامه ام فقط تو کامپیوترهای کلاینت (اسفاده کننده)اجرا میشه که فقط شاخه bin برنامه رو زدم و روی آیکن اجرایی برنامه run as .. رو میزنم
و توی سرور هم بانک اطلاعاتی رو نصب کردم ٰ(نسخه devoleper)
این هم خطا63369

shahab2025
پنج شنبه 18 آذر 1389, 14:45 عصر
عجیبه با این ها هم درست نشد

admin رو enable کردم
run as adminisstrator هم کردم
درست نشد
در ضمن من برنامه ام فقط تو کامپیوترهای کلاینت (اسفاده کننده)اجرا میشه که فقط شاخه bin برنامه رو زدم و روی آیکن اجرایی برنامه run as .. رو میزنم
و توی سرور هم بانک اطلاعاتی رو نصب کردم ٰ(نسخه devoleper)
این هم خطا63369

با فایلهای udl کار کردی
روی کلاینت یه udl بساز و ازش به sql کانکت بشو . میتونی بفهمی مشکل چیه ؟
کار با udl ساده است - مشکل را به منم بگو

mohammad-gh
جمعه 19 آذر 1389, 20:21 عصر
سلام و تشکر
منظورتون رو از udl نفهمیدم میشه یه کم کاملتر توضیح بدید
راستی مشکل از ورژن اس کیو ال(2000) یا نسخه اون نباشه (devoleoer)

mansourii
شنبه 20 آذر 1389, 00:31 صبح
این یک امر تعجب انگیزی نیست! اگه خطا نمیداد باید تعجب میکردیم.
شما از MSDE استفاده کردید و این کار رو خراب کرده. (در ویندوز 7 کانکشن شما رو نمیتونه باز کنه)MSDE پایین غیر فعاله و شما باید یه جوری فعالش کنید.
به نظرم اگه MSDE (اون کرمه که هی سرک میشه . توی نوار وظیفه ) رو در کل شبکه در قسمت رجیستری استارت ویندوز فعال سازی کنید مشکل حل بشه.
من قبلا به این موضوع برخوردم البته با Vista تا بالاخره پیداش کردم.راههای دیگه ای هم داره منتها من بلد نیستم
اگه متوجه نشدید بگید تا یک Clip براتون آپلود کنم

shahab2025
شنبه 20 آذر 1389, 08:47 صبح
سلام
یک فایل txt بساز
پسوندشو بکن udl و سپس اجراش کن تقریبا شبیه ویزارد شما را به بانک ارتباط میده در انتها تست کانکنت شدن را بزن - اگر جواب داد که معلوم میشه که ارتباط با بانک برقراره و مشکل احتمالا از نرم افزار است . اگر هم جواب نداد که مشکل را مینویسه
در ضمن این کار را حتما روی کلاینت باید انجام بدی . (روی سرور مطمئنا جواب میده)

در مورد نسخه sql هم مطمئن نیستم . ولی گمان نکنم مشکلی باشه...( میتونی توی تالار sql در موردش بپرسی)

mohammad-gh
شنبه 20 آذر 1389, 15:10 عصر
سلام وتشکر از دوستان

اگه متوجه نشدید بگید تا یک Clip براتون آپلود کنم
اگر یه نوعی راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم ، چون دقیقا متوجه نشدم چی را باید run کنم

یک فایل txt بساز
پسوندشو بکن udl و سپس اجراش کن
تو فایل txt چی بنویسم ، که از فایلهای udl چیزی نمی دونم
اما این موضوع خیلی می تونه جالب باشه؟

mohammad-gh
یک شنبه 21 آذر 1389, 13:57 عصر
فایل udl رو فهمیدم چطور باید درست کرد!
کمی گیج زدم :خجالت:
یه فایل تو نت پد باز می کنیم و با پسوند udl ذخیره می کنیم ، جالب بود ممنون

ebrahimv
یک شنبه 21 آذر 1389, 14:20 عصر
من تو ويندوز 7 هيچ مشكلي در اين زمينه پيدا نكردم درست همانند xp بود
شما اطمينان داريد كه تنظيمات شبكه رو تو 7 درست انجام داديد؟
مثلا ببينيد يه فايل رو تو سرور به اشتراك بگذاريد و از كلاينت ها اون فايل رو بتوني دريافت كني؟
و دوم تنظيمات شبكه sql سرور رو درست تنظيم كردي؟
تو يكي از كامپيوتر هاي كلاينت sql رو نصب كن و بايد بتوني سرور رو پيدا كني؟

اگه اينا درست باشه نبايد مشكلي داشته باشي من كه هيچ فرقي بين 7 , xp نديدم
يه نكته نميدونم درست هست يا نه ولي يه بار نام كامپيوتر سرور داراي كاراكتر - بود كه مشكل مواجه شم

mohammad-gh
یک شنبه 21 آذر 1389, 17:17 عصر
مثلا ببينيد يه فايل رو تو سرور به اشتراك بگذاريد و از كلاينت ها اون فايل رو بتوني دريافت كني؟
این مورد کاملا تو شبکه قابل اجراست

دوم تنظيمات شبكه sql سرور رو درست تنظيم كردي؟
تنظیمات همانهایی است که تو xp هم یعنی کانکشن با نام کاربری و پسور sql نه ویندوز
نصب روی سرور و اتصال از کلاینت ها به آن توسط کانکشن استرینگ
فقط یک چیز مونده که نمی دونم تاثیر گذار است یا نه ،من آخرین خروجی (اجرایی) برنامه رو تو ویندوز XP گرفتم ؟

ebrahimv
یک شنبه 21 آذر 1389, 17:22 عصر
نصب روی سرور و اتصال از کلاینت ها به آن توسط کانکشن استرینگ

اگه اين عمل رو انجام ميدي پس مشكلي نميمونه

mohammad-gh
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:52 عصر
با سلام و تشکر
من موضوع رو با فایل udl بررسی کردم و به نکته عجیبی برخوردم
اتصال با udl اگر نام یوزر کامپیوتر سرور رو بدم برقرار است اما وقتی IP سرور رو میدم ارتباط برقرار نیست
sql روی سرور رو هم با نام کاربری و کلمه رمز sql نصب کردم؟
این هم خطا وقتی با ip می خوام وصل بشم
63544