ورود

View Full Version : سوال: Cut کردن یک رکورد از جدول اول و Paste کردن آن در جدول دوم

mansourii
پنج شنبه 11 آذر 1389, 20:05 عصر
سلام به دوستان
ما يك Table داريم و ميخوايم اطلاعات يك ركورد اين Table رو به يك Table ديگه منتقل كنيم بطوري كه در جدول اول اطلاعات Cut و به جدول دوم Past بشه.
اين مثال رو دقت كنيد!

MyTable
Fld_name= mansourii
fld_Code=%%$##$%$%ed

حالا table دوم (Table_me)

Fld_name=""
fld_Code=""

ميخوام كه ركورد فيلدي كه جستجو ميكنم رو (مثلا بر اساس نام) از جدول اول حذف بشه و به جدول دوم منتقل بشه
براي اينكار من هميشه با Crass Join استفاده ميكردم. اما توي يك آموزشي ديدم كه به يك صورت ديگه اي انجام داد
كسي ميتونه به غير از Crass Join و دياگرام مشترك مدل ديگه اي بهم ياد بده؟؟

سوال رو ساده ميكنم

مي خوام ركورد يك جدول رو Cut كنم و توي يك جدول ديگه Past كنم.(با استفاده از كوئري) بدون Crass join و دياگرام بندي!!
كسي راه حلي بلده؟

mansourii
جمعه 12 آذر 1389, 18:51 عصر
كسي نبود جواب ما رو بده ؟:لبخند:

Alghoochi
جمعه 12 آذر 1389, 22:41 عصر
sql کپی و پیست نداره. می تونی رکوردهایی که می خوای رو به جدول دوم اضافه کنی و همون رکوردها رو از جدول اول پاک کنی. اضافه کردن که مشخصه با دستور Insert خیلی راحت میشه اینکارو کرد. برای حذف هم از دستور Delete استفاده کن.
من فقط راه حلو گفتم دیگه کدنویسیش باخودت

mansourii
یک شنبه 14 آذر 1389, 07:40 صبح
نه. اين كار كه معقولانه نيست!!
براي حذف از يك جدول و اضافه كردن ( كار كردن با چندتا جدول) از Join استفاده ميكنند.
Join كردن رو بلدم.
يك دستور ديدم كه بدون نياز به Join كردن تونست عمليات Crass رو انجام بده. كسي ميدونه اون چيه؟

ali_najari
یک شنبه 14 آذر 1389, 09:59 صبح
دوست عزيز چرا از دستور insert into ... Select .. From استفاده نميكنيد؟
با اين دستور ركوردت رو به جدول دوم منتقل كنيد و بعد هم از توي جدول اول حذف كنيد

Insert into TBL2(Field1,Field2,Field3) Select Field1,Field2,Field3 from TBL1 Where Id =1