PDA

View Full Version : مبتدی: پاک کردن آیتم از لیست باکس و جدول

ayda.eslami
جمعه 12 آذر 1389, 00:58 صبح
سلام بچه ها
من یه مشکل دارم که کم کم داره گیجم می کنه
من دو تا لیست باکس دارم که لیست باکس 1 متصل هست به دیتاستم و جدول 1!
و لیست باکس 2 از لیست باکس 1 پر می شه!یعنی هر چی رو انتخاب کنم می ره توی لیست باکس دومی!
لیست باکس 2 در آخر به جدول2 ریخته می شه!
من تا این جاش مشکلی ندارم!
مشکلم اینه که نمی تونم وقتی داده ایی رو از لیست باکس 2 پاک می کنم از جدول 2هم پاک کنم!
ممنون می شم به دادم برسین!

hadi-z
جمعه 12 آذر 1389, 06:43 صبح
سلام
یه مشخصه از رکوردی که باید حذف بشه رو از لیست باکستون نگه دارین و با دستور Delete . . . . . . . Where اون رکورد رو از جدول پاک کنید

"Where name =' " + listbox1.selecteditems.Tostring() "'"

ayda.eslami
دوشنبه 15 آذر 1389, 20:03 عصر
سلام
یه مشخصه از رکوردی که باید حذف بشه رو از لیست باکستون نگه دارین و با دستور Delete . . . . . . . Where اون رکورد رو از جدول پاک کنید

"Where name =' " + listbox1.selecteditems.Tostring() "'"

سلام
هادی جان منم همین فکر به ذهنم رسید!اومدم هر دفعه کد اون جنسی رو که اضافه میکنم به لیست باکس دوم رو توی یک آرایه می ریزم!مثلا اندیس صفر آرایه می شه اولین جنسی که من می خرم!و اندیس جنس اولم می شه صفر که برابر هست با آرایه صفر!
حالا من می خوام وقتی روی یک جنس توی لیستم کلیک می کنم اون جنس پاک شه از توی جدولم!من اومدم یه تکس باکس گذاشتم ببینم کدی که ذخیره کردم درسته یا نه!
(مثلا جنس سایپا کد اصلیش 3 هست!جنس اولم هم هست!توی آرایه اندیس صفر محتواش 3 هست!)
این رو که چک می کردم درست بود!اما وقتی می خواستم روی دکمه ی حذف کلیک کنم محتوای اندیس لیست باکسم می شد -1!یعنی انگار جایی کلیک نکردم!توی نمایش دادن تکست باکس نه!!!توی لحظه ی اجرا این خطا رو به من می ده!اصلا نمی دونم چکار کنم!علاوه بر اون یه مشکل دیگه هم هست که بعد از این مزاحمتون می شم!!
مرسی!من این پروژه رو تا اخر اذر باید تحویل بدم!!!!!!!!!