PDA

View Full Version : سوال: برای نوشتن برنامه ای که یک متن را ترجمه کند باید چیکار کرد ؟؟؟؟

Tintirio
جمعه 12 آذر 1389, 11:47 صبح
با سلام به همه ی بچه های گل برنامه نویس..
برای نوشتن برنامه ای که یک متن را ترجمه کند باید چیکار کرد البته نمیخوام از توابع گوگل استفاده کنما. میخوام بدون اتصال به اینترنت ترجمه کنه..
آیا دیتابیس جداگانه ای داره یا نه با استفاده از کد نویسی باید تولیدش کرد؟؟؟ ممنون میشم کمکم کنی>>

Tintirio
جمعه 12 آذر 1389, 13:33 عصر
کسی نیست کمکم کنه ... خیلی فوریه ؟؟؟؟؟؟

kamran00f
جمعه 12 آذر 1389, 15:08 عصر
با سلام به همه ی بچه های گل برنامه نویس..
برای نوشتن برنامه ای که یک متن را ترجمه کند باید چیکار کرد البته نمیخوام از توابع گوگل استفاده کنما. میخوام بدون اتصال به اینترنت ترجمه کنه..
آیا دیتابیس جداگانه ای داره یا نه با استفاده از کد نویسی باید تولیدش کرد؟؟؟ ممنون میشم کمکم کنی>>

برای اینکه بتونی یه برنامه بنویسی اول باید بتونی پیش خودت بگی چطور کار میکنه (الگوریتم رو طراحی کنی). ترجمه کردن یه متن اصلا کار ساده ای نیست. ببین میتونی یه قاعده پیدا کنی برای ترجمه ی یک متن. بعد اون قاعده رو با کد نویسی پیاده کن.

seniamail
جمعه 12 آذر 1389, 15:12 عصر
اینجوری کار کمی مشکل میشه اگه بخواید از صفر شروع کنید. البته مشکل که نه کمی زمانبر میشه
دیتابیس دیکشنری لغات انگلیسی به فارسی موجوده ولی برای ترجمه متن باید الگوریتم بنویسید. الگوریتم هم نیاز داره تا اطلاعاتی در مورد گرامر زبان کسب کنید

Tintirio
جمعه 12 آذر 1389, 15:45 عصر
از همتون ممنونم بابت راهنماییتون..

فقط یک سوال دیگه ... برای اینکه بتونم لغات انگلیسی رو به چند تلفظ آمریکایی و انگلیسی داشته باشم از چه توابعی باید استفاده کنم از کلاس Speechlib هم استفاده کردم ولی فقط یک تلفظ رو تونستم استفاده کنم ... میشه در این ضمینه هم کمکم کنید؟؟

syntiberium
شنبه 13 آذر 1389, 03:25 صبح
اگه بتونی کلماتت رو بدی به گوگل بعد تلفظ رو تو دیتابیس خودت ذخیره کنی تا به اتصال اینترنت نیازی نباشه خیلی خوبه چون Speechlib خیلی صداش بده ولی مال گول خیلی خوبه .

Tintirio
شنبه 13 آذر 1389, 16:27 عصر
اگه بتونی کلماتت رو بدی به گوگل بعد تلفظ رو تو دیتابیس خودت ذخیره کنی تا به اتصال اینترنت نیازی نباشه خیلی خوبه چون Speechlib خیلی صداش بده ولی مال گول خیلی خوبه .

من میتونم تلفظ کلمات گوگل رو به صورت mp3 روی سیستمم ذخیره کنم ... فقط اینکه چطور باید ازش تو برنامم استفاده کنم که برای هر کلمه اون صدا پخش بشه ؟؟؟
مثالی یا کدی دارین که کمکم کنه؟؟؟

shamid
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 15:50 عصر
من همين كار رو كردم (البته فقط قسمت پخش mp3 به همراه يه ديكشنري ساده ,نه نوشتن مترجم متن ) كار من از اين قرار بود كه هر فايل صوتي را با نام ID كلمه مورد نظر در كنار پروژه قرار بدي (كه من از طريق تابع كپي اين كار را كردم) بعد هم موقع پخش به راحتي مي توني به اون از طريق ID كلمه اون هم به عنوان نام ازشون استفاده كني
البته راه حل دوم هم اينه كه آدرس هر فايل صوتي را در ديتابيس خودت(اگه تعدادي محدودي تلفظ مي خواهي در همون جدول كلمه هات) ذخيره كني و هر موقع خواستي از اونها استفاده كني

در ضمن تلفظ SpeechLib نه آمريكاييه نه انگليسي اين تلفظ رو مايكروسافت براي افراد نابينا گذاشته تا راحتتر بتونند با كامپيوتر كار كنند و فقط از روي كلمه مي خونه