PDA

View Full Version : سوال: ادغام دو DataBase

sh_1366
یک شنبه 14 آذر 1389, 08:29 صبح
من دو تا database دارم مانند هم هیچ تفاوتی باهم ندارند فقط دادها شون متعلق به دو شر کت جداست
حالا من میخواهم اطلاعات ای دو تا شرکت با هم ادغام کنم حالا چه طوری ای دو تا database را با هم ادغام کنم که مشکلی پیش نیاد در کلید ها و کلید خارجی ها؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 14 آذر 1389, 09:17 صبح
سلام.
آیا کلیدهای شما مقادیرشون در دوتا دیتابیس متفاوته؟ مثلا در دیتابیس 1 شماره سند از 1 شروع شده باشه ولی در دیتابیس 2 از 100000 ؟
اگر اینجوری هست که میتوانید با دستورات insert into اینکارو بکنید.یا با استفاده از import/export. در غیر این صورت به مشکل برخواهید خورد .چون ابتدا باید این تداخل هارو رفع کنید بعد بیاید اینارو باهم یکی بکنید..

sh_1366
یک شنبه 14 آذر 1389, 11:35 صبح
خیر متفاوت نیست مثلا در دیتا بیس 1 گر شندی از 1 شرو ع شده باشد در دیتا بیس 2 می تواند از 1 یا هر عدد دیگری شروع سده باشد

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 14 آذر 1389, 12:45 عصر
خوب به این شکل شما به مشکل برخواهید خورد.
آیا مقدار این فیلدها میتونند تغییر کنند یا این مقادیر باید ثابت باشند.
مثلا سند شماره 1 در دیتابیس 1 میتونه به 1000 تغییر کنه یا مشکل ایجاد میکنه(البته اگر ازش روکش سند تهیه شده باشه امکان پذیر نیست مگر اینکه فیلدی مثل سند عطف داشته باشید که بشه روی اون مانور داد)

sh_1366
یک شنبه 14 آذر 1389, 13:05 عصر
آقای صادقیان مشکل من دقیق این است
من دقیق یک دیتا بیس دارم که اطلاعات دو تا شرکت داخل اون است حالا در یکی از این جدولها که کلید اصلی اتوماتیک یکی ,یکی اضافه میشود و این کلید در جدول دیگر کلید خارجی است حالا در یکی از دیتا بیسها به مثال سطری که کلید اصلی ان 1 است مقدارش مثلا ماسه است ولی در دیتا بیس دیگر در همون جدول سطری که کلید اصلی ان 1 است مقدارش گچ است حالا بعد از ادغام اگر import/export کنم در جدولی که کلید اصلی این جدول ,کلید خارجی می باشد مقدار 1 هم به معنای گچ است هم به معنای ماسه و این با منطق دیتا بیس رابطه ای جور در نمی اید من میخواهم این مشکل حل شود ؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 14 آذر 1389, 13:56 عصر
سلام.
یک راه این هست که شما بیاید مقدار فیلد کلید اصلی رو در یک جدول تغییر بدید و مثلا از شماره 100000 شروع کنید که باهم تداخل پیدا نکنند.
یک راه دیگر این هست که یک فیلد کلید دیگه به جدول اضافه کنید و مقدار جدید بهش بدید.
یک راه دیگر این هست که از جداول old,new استفاده کنید.مثلا جداول دیتابیس 1 به old تبدیل بشن و جداول دیتابیس 2 به new.
ولی من پیشنهادم راه اول هست که در گزارشات و کل برنامه دیگه نیازی به تغییر ساختار نیست.فقط مقادیر بروز می شوند.فقط اینجا باید ببینید با تغییر مقدار مشکلاتی در Document ها ایجاد نشه.