PDA

View Full Version : سوال: نام يا ip سروري كه يك كلايت به sql server ان متصل ميشه رو ميتونم پيدا كنم؟

majjjj
یک شنبه 14 آذر 1389, 13:44 عصر
يك برنامه دلفي دارم كه نميدونم به كدوم sql server وصل شده ميخواستم ببينم برنامه يا دستوري وجود داره كه متوجه بشم اين برنامه به كدوم سرور تو شبكه داخلي وصل ميشه ؟

razeghi_loved
یک شنبه 14 آذر 1389, 15:26 عصر
همه برنامه های بازتو ببند بعد اول از دستور netstat -noa استفاده کن یه عکس بگیر داشته باشی بعد برنامه خودت رو اجرا کن باز این دستور رو بزن باز از صفحه جدید عکس بگیر هر دو رو مقایسه کن ببین چی اضافه شده

majjjj
سه شنبه 16 آذر 1389, 10:00 صبح
حالا اگه چند تا برنامه sql server روی سرور باشه از کجا متوجه بشم برنامه داره به کدوم اینستنس وصل میشه؟چون اینجوری فقط ip رو میده
ممنون ولی خیلی کارم رو راه انداختین

razeghi_loved
سه شنبه 16 آذر 1389, 11:45 صبح
روی سیستم خودت اون دستوری که زدی درست حالا بروی روی سرور هم همین کار رو بکن ببین که کدوم به سیستم تو وصل شده
البته من منظورتو زیاد درست متوجه نشدم

majjjj
چهارشنبه 17 آذر 1389, 08:47 صبح
به نظرم منظورم رو درست متوجه نشدین
ببینید دوست عزیز نرم افزار SQL SERVER به شما این امکان را میده که چندین بار با نام های مختلف بر روی یک سرور نصبش کنید مثلا اگه شما 20 بار این نرم افزار را با نامهای مختلف نصب کنید مثل این میمونه که شما 20 تا سرور داشته باشین که روی هر کدوم یک SQL SERVER نصب کرده باشین
سوال من اینه که با این شرایط نرم افزار من به کدوم یکی از این SQL SERVER ها وصل میشه؟ ممنون از وقتی که میزارین

razeghi_loved
چهارشنبه 17 آذر 1389, 09:24 صبح
من با SQl این طوری کار نکردم اما باید وقتی نصب بشه هر دفعه که شما می گین یه پورت برای خودش باز می کنه ببین کلاینتی که بهش وصل می شه به کدوم پورت وصل شده این طوری شاید بشه
اگر باز نتونستی پیشنهاد می کنم از برنامه های مثل وین شارک استفاده کن این طوری 100% به هدفت می رسی

majjjj
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:52 عصر
متاسفانه همشون با پورت 1433 كه مخصوص sql server هست وصل ميشه كه خوب اينجوري نشد اين وین شارک رو چجوري بايد استفاده كرد ممنون

razeghi_loved
سه شنبه 23 آذر 1389, 09:03 صبح
شما روی سرور یا کلاینت نصب کن بهت می گه که داره چی پورتی پی ارسال می کنه به کجا و غیره یکم باهاش کار کنی یاد می گیری

bighash_programmer
دوشنبه 01 خرداد 1391, 09:50 صبح
سلام دوست عزيز من فهميدم منظور شما چيه
شما چندين Instant روي يك Sql server دارين براي اين كه بدوني از كدوم داره استفاده مي كنه ميتوني Sql profiler را اجرا كني و با نرم افزارت كار كني توي اون trace ها مشخصه با كدوم داري كار مي كني.
راه دوم اينه كه همه برنامه هاي اينجوري يه File متني براي COnfig در محل نصبشون قرار داره كه داخلش Server Name و اسم بانك Sql مورد استفاده نوشته شده.