PDA

View Full Version : سوال: سرعت Linq

hamidreza20
یک شنبه 14 آذر 1389, 14:16 عصر
سلام دوستان عزیز
آیا سرعت استفاده از linq نسبت به مثلا جستجو بوسیله for در یک datatable بهتر است؟؟
لطفا اگر کسی اطلاعاتی توی این زمینه دارد ممنون می شم اگه راهنمایی کنه.

التماس دعا...

masoudmok
یک شنبه 14 آذر 1389, 15:18 عصر
سلام .
جستجو بوسیله ی for ؟؟؟
اگه منظورت select گرفتن از اطلاعات دیتا بیس و خوندن اون اطلاعات توسط reader هستش با توجه به مبانی کامپایلر ها فکر می کنم سرعت linq کمتر باشه . چون هم باید ابجکت های بیشتری تعریف بشه و هم زمان کامپایل زمان بیشتریه .
البته نه در حدی که با مغز غیر مسلح بشه تست کرد . مخصوصا روی حجم داده ی کم . بنابر این شما از هر کدوم مایلی استفاده کن و نگران هیچی هم نباش چون select گرفتن باعث میشه حجم دیتا کم بشه و سرعت تفاوتی نمیکنه .

ایمان مدائنی
یک شنبه 14 آذر 1389, 15:20 عصر
در كل يكي از فوايد استفاده ار linq اينه كه ميتوني اطلاعات رو پايگاه داده بخوني و بريزي داخل dataset‌بعد تمام عمليات رو روي dataset‌انجام بدي
با اس كيو ال هم ميشه ولي من سرعت linq رو بيشتر قبول دارم
از اين نظر سرعت linq بيشتره

mmd2009
یک شنبه 14 آذر 1389, 16:51 عصر
سلام .
جستجو بوسیله ی for ؟؟؟
اگه منظورت select گرفتن از اطلاعات دیتا بیس و خوندن اون اطلاعات توسط reader هستش با توجه به مبانی کامپایلر ها فکر می کنم سرعت linq کمتر باشه . چون هم باید ابجکت های بیشتری تعریف بشه و هم زمان کامپایل زمان بیشتریه .
البته نه در حدی که با مغز غیر مسلح بشه تست کرد . مخصوصا روی حجم داده ی کم . بنابر این شما از هر کدوم مایلی استفاده کن و نگران هیچی هم نباش چون select گرفتن باعث میشه حجم دیتا کم بشه و سرعت تفاوتی نمیکنه .

کدوم مبانی ؟

hamidreza20
دوشنبه 15 آذر 1389, 08:24 صبح
دوستان عزیز فکر کنم درست منظورم رو نرسوندم.

من یه دیتا بیس دارم که 80 هزار رکورد توی یکی از جداولش وجود داره . توی کوئری مشکلی نیست و راحت توی دیتاست لود می شه و راحت میاد توی دیتا تیبل ولی چون باید یک سری داده رو با اون مقایسه کنم و می خواستم بدونم مثلا اگر از linq to object استفاده کنم بهتر و سرعت اون بیشتره؟؟؟

التماس دعا