PDA

View Full Version : سوال: واکشی اطلاعات از دیتابیس به فرم به کمک دیتاتیبل

یک دوست
یک شنبه 14 آذر 1389, 15:38 عصر
سلام دوستان
من تو برنامه ام یک فرم نام نویسی دارم که تعدادی از اطلاعات رو با تکست باکس و تعدادی دیگر رو با radio button می گیرم حالا می خواهم این امکان رو به فرد بدم که اگر مثلا نام رو اشتباه وارد کرد بتونه بره تو قسمت ویرایش و با جستجو نام و یا کد اون شخص کلیه اطلاعات فرد رو ببینه و هرکدوم رو خواست ویرایش کنه و مجددا ذخیره کنه حالا توی لود اطلاعات از دیتابیس به فرم موندم این کار رو با استفاده از datareader در داخل خود برنامه یعنی پشت اون دگمه به خوبی می تونم انجام بدم منتها الان مسئله اینجاست که من دیگه کدهام رو پشت دکمه نمی نویسم بلکه به کمک کلاس این کار رو انجام می دم و این کلاس کانکشن که کلیه کارهای مربوط به ارتباط با دیتابیس از قبیل ذخیره جستجو ویرایش و حذف رو انجام میده رو هم یکی از دوستان در یکی از پستهای همین فروم گذاشته بود استفاده می کنم منتها مشکلم الان اینجاست که این کلاس یه data table بر می گردونه و من نمی دونم چه جوری باید بگم مثلا فلان فیلد رو بریز توی فلان تکس باکس یا اگر مثلا این فیلد مقدارش این بود فلان radio button رو روشن کن باز هم تاکید می کنم که این دیتاتیبل در کلاس پر می شه و بر می گرده توی فرم.
در ضمن می خواستم دیگه مزاحم شما نشم و جستجو کنم منتها هرچی جستجو می کنم فقط این جواب رو می گیرم:
قابلیت جستجو موقتا غیرفعال شده است. :گریه:
و با این توضیح که من از ویژوال استدیو 2005 و اسکیوال 2000 استفاده می کنم.
پیشاپیش از پاسخ هایتان سپاسگزارم:لبخندساده::تشویق:

یک دوست
دوشنبه 15 آذر 1389, 13:40 عصر
چرا هیشکی نمی دونه:گریه:

ali_najari
دوشنبه 15 آذر 1389, 16:36 عصر
دوست عزيز براي اين كار كه شما بتونيد اطلاعات رو از DataTable بخونيد بايد از كد زير استفاده كنيد!

فرض كنيد يه Datatable داريد به اسم Dt حال ميخواهيم اطلاعات در سطر اول ركوردها ستون 1 و 2 رو اطلاعاتش رو دريافت كنيم:

Textbox1.text = dt.Rows(0).Item(0).tostring
textbox2.text = dt.Rows(0).Item(1).tostring