PDA

View Full Version : سوال: طریقه ساخت dll و استفاده از مقادیر آن در برنامه های دیگر

payam880
یک شنبه 14 آذر 1389, 16:59 عصر
با سلام و آرزوی موفقیت من یه dll تقویم شمسی ساختم ولی توی برنامه های دیگه که استفاده می کنم نمی تونم از دستورات داخل dll استفاده کنم ( یعنی بلد نیستم ) اگه میشه منو راهنمائی کنید. جستجو هم کردم اما نتونستم مطلب مفیدی پیدا کنم ممنون میشم اگه کسی منو راهنمائی کنه .

pouyansaraf
یک شنبه 14 آذر 1389, 17:23 عصر
تو پروژتون تو سولوشن اکسپلور راست کلیک و سپس ، اد رفرنس کنید
در پنجره add refrence در تب Browse ، دی ال ال خودتون را اضافه کنید

بد از اضافه شدن متغیر های برنامه تان را به صورت زیر تعریف کنید

Dim a As Date_Shamsi.UserControl1

pouyansaraf
یک شنبه 14 آذر 1389, 18:22 عصر
برای ساخت DLL من از این راه میروم

پروژه ای از نوع Class Library ایجاد می کنم با نام mydll .

برای نمونه در آنجا تابعی به نام f1 با شرایط زیر درست میکنم

Public Function f1(ByVal t As Integer) As Integer
f1 = t * 2
End Function

و سپس برنامه را اجرا وذخیره میکنم (ارور میدهد که مهم نیست)

حال به برنامه خودم میروم و با Add Reference که گفتم فایل mydll.dll را در تب browse به پروژه اضافه میکنم

در برنامه خودم کد زیر را مینویسم

Dim a As New ClassLibrary1.Class1
حالا شما میتوانید از توابع و متغیر های a استفاده کنید

مثلا:

msgbox(a.f1(2))

راه دیگری هم برای اضافه کردن DLLها هست که شما میتوانید روی TOOLBOX راست کلیک کنید و در chose item اضافه نمایید

اینها رو من در این سایت از دوستان یادگرفتم انشاءالله اگر مشکل جستجو حل شد مطالب مفیدتری رو میتونید پیدا کنید

payam880
دوشنبه 15 آذر 1389, 09:19 صبح
ممنون از راهنمائیتان من روش شمارو امتحان کردم درست بود اما dll که من ساختم از نوع Windows Forms ControlLibrary1 است و من نتونستم ازش خروجی بگیرم احساس می کنم فقط جهت نمایش البته من ساخت Dll کامل بلد نیستم از این سایت و دوستان عزیز اینو یاد گرفتم اگه امکان داره : -*- روش ساخت Dll که بشه ازش خروجی گرفت مثل Dll های ارائه شده در این سایت ( مثل FarsiLibrary.Win.dll یا Persian_DateTimePicker.dll) که بشه براش Properties تعریف کرد و ازش خروجی های مختلف گرفت و یا تنظیمات برای کاربران در این Properties ایجاد کرد مثل رنگ بک گراند فونت عمال روی دکمه ها و... با تشکر http://barnamenevis.org/showthread.php?102965-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%84-%28DLL-amp-COMPONNENT%29

pouyansaraf
دوشنبه 15 آذر 1389, 13:37 عصر
با سلام
این یوزر کنترلتون قفل داره؟

payam880
دوشنبه 15 آذر 1389, 15:29 عصر
قفل نیست هنوز کاملش نکردم می خواستم کاملش کنم بعد بذارم برای استفاده همه البته هرکسی خواست استفاده کنه زیادم با dll ها سرو کار نداشتم ولی توی یه سایت خواندم که برای استفاده از Dll باید برای هر متغیری که می خواهیم خروجی داشته باشد یک پرو پرتی تعریف کنیم - بهر حال سورس برناممو میذارم ببین میشه کاری کرد . از کمکتون ممنونم .