PDA

View Full Version : سوال: چطور ميشه يه شي شفاف تو صفحه ايجاد کرد

joooje
یک شنبه 14 آذر 1389, 17:59 عصر
چطور ميشه يه شي شفاف تو صفحه ايجاد کرد که شکل هنسي منظم و استاندارد ( دايره ، مستطيل و ...) نداشته باشه.
ولي زماني که موس روي اون ميره بشه براش کار تعريف کرد
حدود 10 تا از اينا رو میخوام تو صفحه داشته باشم و بتونم visableشون رو false يا True بکنم
ممونون از راهنماييتون

BORHAN TEC
یک شنبه 14 آذر 1389, 19:04 عصر
سلام... :قلب:

یکی از کامپوننت های مجموعه Raize Components نسخه 5.2 (بقیه نسخه ها را اطلاعی ندارم) را دیده ام که دقیقاً همین قابلیت را دارا می باشد و کار با آن هم بسیار ساده است(البته اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم). این کامپوننتی که من در اینجا معرفی کردم برای ساخت دکمه ها با اشکال نامتعارف ازش استفاده میشه مثلاً شما میتونید یک عکس رو ایجاد کنید(به عنوان مثال یک پرنده) و از آن یک دکمه ایجاد کنید. از آدرس زیر هم می توانید یک دمو را دریافت کنید که در آن از کامپوننتهای Raize استفاده شده است. حجم این فایل 2 مگابایت است.
http://www.raize.com/DevTools/RzComps/DemoTrial.asp

joooje
سه شنبه 16 آذر 1389, 18:13 عصر
یعنی هیج راهی وجود نداره که بشه یه Shape با شکل غیر استاندارد تو این دلفی ساخت و بعد mode اونو pmNop کرد تا شفاف بشه؟

Felony
سه شنبه 16 آذر 1389, 18:29 عصر
یعنی هیج راهی وجود نداره که بشه یه Shape با شکل غیر استاندارد تو این دلفی ساخت و بعد mode اونو pmNop کرد تا شفاف بشه؟

راه که تو پست 2 ارائه شد !

joooje
چهارشنبه 17 آذر 1389, 10:10 صبح
راه که تو پست 2 ارائه شد !
پست 2 رو که خودمم دیدم
ولی اصلا تو اون کامپوننت خبری از شی شفاف نیست!!!!

amirtofighi
چهارشنبه 17 آذر 1389, 10:29 صبح
سلام
دوست عزیز به این تاپیک نگاه کن شاید کمکت کرد

http://barnamenevis.org/showthread.php?255033-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%81%D8%A7%D9%81

اینم یه برنامه و کامپوننت لازم برای اجراش که تو یه فروم دیگه پیدا کردم

BORHAN TEC
پنج شنبه 18 آذر 1389, 10:00 صبح
پست 2 رو که خودمم دیدم
ولی اصلا تو اون کامپوننت خبری از شی شفاف نیست!!!!
چشمها را باید شست / جور دیگر باید دید!!! :چشمک:

به عکس زیر که مربوط به دمویی هست که قرار دادم بیشتر دقت کنید. توجه داشته باشید که شما دکمه هایی با هر شکلی که دوست دارید می توانید ایجاد کنید و در این ضمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد: