PDA

View Full Version : حرفه ای: ذخیره عکس و متن طولانی در DB

Editali
یک شنبه 14 آذر 1389, 19:11 عصر
سلام دوستان
من دارم یه سایت طراحی میکنم که قراره به کاربران زیادی سرویس بده و کاربران میتونن مطالب رو به صورت HTML و همراه تعدادی عکس ذخیره کنن. سوال اینه که این کدها و این عکسها رو با توجه به درگیری زیاد سرور بهتره که روی دیسک ذخیره کنم توی DB. چرا؟

ممنون

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 15 آذر 1389, 07:31 صبح
سلام.
هرکدوم از روشها مزایا و معایب خاص خودشو داره.
به طور مثال اگر فایلها رو در دیسک ذخیره کنید بحث backup گیری از اونها و نگهداری اونها خیلی سخت میشه.
اگر در دیتابیس ذخیره کنید حجم دیتابیس بالا خواهد رفت و ممکنه در گزارشات مقداری کند عمل کنه.
ولی من به شخصه ترجیح میدم در دیتابیس باشه.
زیرا نگهداری اونها خیلی راحتتره.
شما یک فیلد از نوع binary تعریف میکنید و این اطلاعات رو در اون نگهداری میکنید.

iman_Delphi
چهارشنبه 15 دی 1389, 20:47 عصر
البته به نظر من اگر بتونيد فايلها رو روي ديسك ذخيره كنيد بهتره
به اين صورت كه براي هر كاربر يك پوشه ايجاد كني و فايلشو درون اون بزارين
ديتا بيس SQL خيلي قوي هست و سرعت خوبي داره اما به نظر من مناسب براي ذخيره فايل ها نيست يا به نوعي ازش به عنوان فايل سرور استفاده كني

اگر از اوراكل استفاده كنين ترنزاكشناش مناسب تره مخصوصا" اسنكه براي ديتابيسهاي با ظرفيت بالا ساخته شده(البته اگر مايل به استفاده از ديتابيس هستين)

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 15 دی 1389, 21:41 عصر
اگر از اوراكل استفاده كنين ترنزاكشناش مناسب تره مخصوصا" اسنكه براي ديتابيسهاي با ظرفيت بالا ساخته شده

البته این حرف زیاد درست نیست.
برای اینکه حجم دیتابیسهای بزرگ روی SQL Server رو ببینید بهتره به سایت TPC.Org مراجعه کنید.

behrouzlo
پنج شنبه 16 دی 1389, 11:58 صبح
فکر کنم filestream در SQl گزینه ای خوبی برای اینکار باشد و فکر کنم مزایا هر دو روش را تقریبا یکجا داشته باشه

iman_Delphi
پنج شنبه 16 دی 1389, 13:00 عصر
البته این حرف زیاد درست نیست.
برای اینکه حجم دیتابیسهای بزرگ روی SQL Server رو ببینید بهتره به سایت TPC.Org مراجعه کنید.
بله جناب صادقیان مشاهده کردم اما بیشتر دیتابیس های حجم بالا مربوط به اوراکل هست دوست من
البته خود اوراکل موقع نصب 20 گیگ فضا نیاز داره و بعد از نصب 10 گیگ فضا اشغال میکنه

SQL حجم بالا رو پشتیبانی می کنه اما اوراکل کجا و .......

behrouzlo
پنج شنبه 16 دی 1389, 13:22 عصر
به نظر من اوراکل یا SQL زیاد مهم نیست اصل تیم و افرادی هستند که می خواهند با این ابزار کار کنند. برای نمونه شما سایت فیس بوک را حساب کنید با آن حجم عملیاتی فوق العاده پایگاه داده آن mysql است در حالیکه شاید شما اصلا به mysql فکر نکنید.