PDA

View Full Version : سوال: ساخت برنامه ی زمانی و زمان دار

voiceoffox
یک شنبه 14 آذر 1389, 21:27 عصر
سلام دوباره برهمه شما عزیزان !!! :بوس:

میخواستم منو راهنمایی کنین. :افسرده: من میخوام یه برنامه ای بنویسم که زمان دار باشه. مثلا فرض کنن 5دقیقه بعد از بالا آمدن ویندوز اجرا بشه یا 30 روزبعد از اجرا شدن دوباره اجرا بشه (و کاری که میکنه اصلا مهم نیست !! )

مثلا من ویروسهایی رو دیده ام(که شماهم دیدین !!!)که فقط در زمان های خاصی عمل میکنند و یا برنامه هایی که اگر بدون سریال نصب بشن بعد یه مدتی(اکثرا 30 روز) ارور میدن. من خیلی کنجکاو شدم بدونم این برنامه ها قضیشون چیه ؟ :متعجب:

اگه میشه منو راهنمایی کنین که چه توابعی لازمه و از چه کتابخونه هایی باید استفاده کرد. اصن الگوریتم کار چه جوریه ؟ چه کار باید کرد ؟ شیوه کلی چی هست ؟ اصلا طرح قابل انجام است ؟ :عصبانی:

در ضمن چه محیطی برای نوشتنش جواب میده ؟ مثلا میشه از ورژن تحت داس استفاده کرد ؟

اگه میشه یه راهنمایی کوچیک بکنید یا به یک جایی ارجاع بدید تا کلیت کار دستم بیاد. :تشویق:

glassysmart
سه شنبه 16 آذر 1389, 18:01 عصر
شما باید تو برنامه تان زمان و تاریخ سیستم را بگیرید و مورد برسی قرار دهید (جستجو در اینترنت یا همین سایت) و سپس یه shortcut از برنامه تار در پوشه start up قرار دهید

voiceoffox
چهارشنبه 17 آذر 1389, 21:32 عصر
شما باید تو برنامه تان زمان و تاریخ سیستم را بگیرید و مورد برسی قرار دهید (جستجو در اینترنت یا همین سایت) و سپس یه shortcut از برنامه تار در پوشه start up قرار دهید

میشه یکم دیگه توضیح بدین ؟ :تشویق:

چه کد ها و توابعی تو سی (و سی پلاس پلاس) وجود دارن که باهاش بشه کاری کرد که خود برنامه این کارو بصورت خودکار در اولین بار اجرا شدنش انجام بده ویا پوشه برنامه رو تواستارت آپ هیدن کنه؟

در مورد وی بی یه مطالبی توسایت بود اما در مورد سی متاسفانه پیدا نکردم !!! :گریه:

اگه میشه ممنون میشم یه مطلبکی هم در این مورد بگین ! یا به یه جایی ارجاع بدید...

البته تا همین جاش خیلی کمکم کردین ... دستتون درد نکنه ! :لبخند:

ICEMAN
جمعه 19 آذر 1389, 18:09 عصر
بلدی یه برنامه بنویسی که تاریخ و ساعت سیستم و بگیره و نشون بده!!!
بعد این تاریخ رو یک جا ذخیره کن و هر دفعه تاریخ فعلی رو از اولین تاریخ کم کن تا اینکه عدد نتیجه برابر با 30 بشه !!!!
این کاریه که باید انجام بدی ولی هر حین اجرای برنامه اگه تاریخ سیستم دستکاری بشه برنامه شما هم دیگه دقیق نیست که برای ایم مساله میتونی ساعت ها رو بشمری برای 30 روز میشه 30 * 24 ساعت = 720 ساعت ...

امیدوارم کمکت کنه

voiceoffox
جمعه 19 آذر 1389, 18:46 عصر
بلدی یه برنامه بنویسی که تاریخ و ساعت سیستم و بگیره و نشون بده!!!
بعد این تاریخ رو یک جا ذخیره کن و هر دفعه تاریخ فعلی رو از اولین تاریخ کم کن تا اینکه عدد نتیجه برابر با 30 بشه !!!!
این کاریه که باید انجام بدی ولی هر حین اجرای برنامه اگه تاریخ سیستم دستکاری بشه برنامه شما هم دیگه دقیق نیست که برای ایم مساله میتونی ساعت ها رو بشمری برای 30 روز میشه 30 * 24 ساعت = 720 ساعت ...

امیدوارم کمکت کنه

خیلی ممنون از کمکتون ! :تشویق:

اما به یه نکته کوچولو توجه نکردین !!! :بامزه:

مشکل من تو محاسبه زمان و تاریخ گذشته نیست ... مشکل اصلی استارت آپ کردن برنامه است ... تا وقتی برنامه مرتبا اجرا نشه که نمیتونه تاریخ و ... محاسبه کنه ... :متعجب:

برنامه باید بعد از هر بار روشن شدن کامپیوتر عمل کنه (خود به خودی و نه توسط کاربر) تا محاسبات لازمه رو انجام بده ...

میشه تو این مینه یک کمکی بکنن ؟ :گریه:

ICEMAN
یک شنبه 21 آذر 1389, 14:38 عصر
۱- یه shortcut از برنامه ات تو فولدر startup کپی کنی(این مسیر تو ویندوز هایxp با vista/7 فرق میکنه)

C:\Users\(User-Name)\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup2- تو registry

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run

کمی خودت و به Search کردن عادت بده
حق یارت