PDA

View Full Version : یه سوال کاملا ابتدایی " اعتماد به افراد تیم نرم افزاری "

aminghaderi
یک شنبه 14 آذر 1389, 21:07 عصر
با سلام و درود خدمت اساتید و دوستان گرامی

ببخشید اگر سوال خیلی ابتدایی و ساده هست ، من در این باب خیلی مبتدی هستم.:خجالت:
ما مثلا یه ایده خوبی داریم که قراره اون رو انجام بدیم.
کا از دست یه نفر بر می آید ولی هدف ما Team Working و عدم کار متکی بر شخص هست و همچنین سرعت کار ، چون اگر قرار باشه یه شخص آن را بسازد مطمئنن حد اقل 8 ماهی طول می کشد ولی گروهی شاید به 2 ماه هم نرسد و همچنین حساب شده تر خواهد بود.

خوب چند سوال خدمتون دارم :
1- به نظر شما در این گونه شرایط چکار بهتر هست انجام بدیم ، کار رو به یک متخصص (مورد اعتماد) بسپاریم ، یا یه تیم تشکیل بدیم ؟؟

2- چگونه به افراد گروه اعتماد کنیم که مثلا کد رو خارج نبرند یا ایده نگیرند و جای دیگر نمونه سازی کنند؟؟؟

با کمال تشکر از راهنمایتان.

Asad.Safari
یک شنبه 14 آذر 1389, 23:25 عصر
کا از دست یه نفر بر می آید ولی هدف ما Team Working

اگر منظور شما از شخص کاربلد کسی هست که فقط او به سیستم احاطه دارد و سیستم را می شناسد : در این حالت :
یک تیم تشکیل بدهید(پیشنهاد من یک تیم اسکرام) و همون یک نفر رو به عنوان مالک محصول قرار بدید. مالک محصول کار تزریق و تحویل نیازمندی ها رو به تیم بر عهده خواهد داشت و هم چنین مواظب خواهد بود که تیم در راستای Vision پروژه , Big picture حرکت کنند.

و نیازی به تک کاری و یا نیرو محوری نیست.

برای اطلاعات بیشتر به مراجع اسکرام مراجعه نمایید.

2- چگونه به افراد گروه اعتماد کنیم که مثلا کد رو خارج نبرند یا ایده نگیرند و جای دیگر نمونه سازی کنند؟؟؟

میشه یک کارهایی کرد مثلا شاید یک سری افراد رو بشه تو مرحله استخدام فیلتر کرد. یا یک شرایطی در محیط کار ایجاد کرد که آنها نتوانند انجام بدهند ولی زیاد موثر نخواهد بود. این کار و دزدی به فرهنگ و پیشینه افراد خیلی بستگی دارد. بهترین کار اینکه افراد آشنای خودتون و تقریبا سفارش شده ها را استخدام کنید یا حداقل تو بحث استخدامی یک ذره دقت نمایید. یک محیط خوب برای تیم آماده کنید , حقوق و مزایای خوبی بهشون ارائه بدهید در کل شرایط خوبی براشون فراهم کنید تا اصلا به فکر چنین کارهایی نیوفتند. بسیاری از افراد به خاطر وضع بد و یا مشکل با صاحب شرکت اقدام به چنین کارهایی می کنند. شاید بشود اینگونه کمی پیشگیری کرد.

موفق باشید