PDA

View Full Version : سوال: نحوه پینگ دادن در VB.NET

Ali.HiTi
یک شنبه 14 آذر 1389, 22:29 عصر
سلام به همه دوستان

من میخوام یه برنامه پینگ دادن بنویسم شبیه به همین کاری که در محیط CMD انجام میدیم.
(به عنوان مثال ping 4.2.2.4 -t) نتیجه این دستور رو همه میدونن به چه شکلیه.
من میخوام همچین نتیجه ای رو در قالب ویژوال داشته باشم.
یعنی به این صورت که من یک IP یا یک URL رو به برنامه بدم و برنامه نتیجه ای مشابه به دستوری که در بالا مثال زدم برای من در محیط ویژوال نشون بده( روی خود فرم اصلی نه در CMD)
تا حدودی با کلاس ping کار کردم ولی بلد نیستم نتیجه ping رو به صورت مداوم در قالب محیط ویژوال نشون بدم. منظورم اینه که reply رو نمیتونم نشون بدم به صورت دائمی، به شکلی که تا ابد برنامه reply رو نشون بده.
لپ کلام میخوام نتیجه ای مشابه به این عکسی که گذاشتم رو در قالب ویژوال و روی فرم اصلی داشته باشم.
من زیاد وارد نیستم از دوستان اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا در اختیار من قرار بده چون واقعا بهش احتیاج دارم.

ممنون

63150

ali_najari
یک شنبه 14 آذر 1389, 22:49 عصر
دوست عزیز شما کافیه که برنامه Cmd.exe رو اجرا کنید و با استفاده از متد sendkeys.sendwait دستورات مورد نظرتون رو به اون ارسال کنید!

mahdi1373
یک شنبه 14 آذر 1389, 22:53 عصر
نه! این کاره نکنید.
دستور شل رو با کد زیر اجرا کنید همون کارو می کنه:

shell("ping 192.168.1.1")

یه دستور توی شل باید اضافه کنید که نتیجه رو توی یه فایل text بریزه. من الان یادم نیست، ولی سرچ کنید پیدا میشه.

Ali.HiTi
یک شنبه 14 آذر 1389, 23:27 عصر
ممنون از دوستان که اینقدر سریع جواب سوال بندرو دادن. ممنون از راهنماییتون. در مورد هر دو راهنمایی که کردید تو چندتا سایت search کردم و مطالب خوبی بدست آوردم. اما این دو مطلب مسئله من رو حل نمیکنه.
من تو برنامه نویسی زیاد وارد نیستم و عذرخواهی می کنم اگه یکم سطحی حرف میزنم.
یه توضیح بیشتری میدم به دوستان شاید بتونن کمک بهتری به بنده بکنن.
برای مثال من یه فرمی طراحی می کنم که روی اون یه textbox برای گرفتن وردی ( همون IP یا url ) باشه و یک قالب یا یک کادر یا هر چیز دیگه ای برای نمایش نتیجه پینگ داده شده ( نمی دونم از کدوم یکی از امکانات VB برای نمایش نتیجه پینگ استفاده کنم) و یک button برای فرمان اجرای پینگ. و می خوام که تمام نتیجه پینگ داده شده (Reply) بر روی همون فرم نمایش داده بشه.
دستوراتی که شما دوستان دادید با اجرای برنامه برای من یک صفحه جدید ( همون صفحه CMD ) رو باز میکنه و نتایج رو به همون شکلی که من عکسش رو گذاشتم نشون میده. در صورتی که من نمیخوام با فشار دادن button پنجره جدیدی باز بشه. فقط میخوام روی همون فرمی که خودم طراحی کردم در قالب یک کادر چیزی شبیه به اون نشون داده بشه و می خوام این نمایش پینگ همانند دستور ping 4.2.2.4 -t که تا بی نهایت برای من پینگ میگیره ادامه داشته باشه تا اینکه خودم با یک button و یا بستن برنامه ادامه پینگ دادن رو کنسل کنم.

نمیدونم متوجه منظورم شدید یا نه, به هر حال ممنون از راهنماییتون چون یه مطلب جدید از vb یاد گرفتم.