PDA

View Full Version : مشکل در نمایش حروف فارسی(از چپ به راست نمایش داده می شود)

AftaB66
دوشنبه 15 آذر 1389, 08:29 صبح
سلام .
چرا وقتی توی Page های SilverLight به Content کنترل ها متن فارسی نسبت میدیم اون رو از چپ به راست نمایش میده مثل : جستجو -> وج تسج
فونت های مورد نیاز رو هم Add کردم.

AftaB66
سه شنبه 16 آذر 1389, 07:57 صبح
سلام . چرا کسی جواب منو نمیده .
من توی آموزش های آقای taghvajou خوندم فقط همین مطلب رو گفته بودن که فونت ها رو Add کنیم .http://barnamenevis.org/showthread.php?218653-آموزش-گام-به-گام-سیلورلایت-Silverlight-4

- تو پنجره ُSolution Explorer، تو ریشه پروژه سیلورلایت، یه پوشه درست کنین و اسمش رو فونت بذارین
2- فونت مورد نظرتون را انتخاب کنید یا دانلود کنید یا بسازید یا خلاصه یه جوری گیر بیارین دیگه فقط خواهش تو انتخاب فونت از فونتهای خانواده دار (:لبخند:) استفاده کنین.
3- روی پوشه فونتمون رایت کلیک کنین و گزینه "Add ---> Existing Item" را انتخاب کنید.
4- فونت رو Browse کنین.
5- حالا فونت(ها) اضافه شده رو انتخاب کنین و برین تو پراپرتی باکسش.
6- باید دو تا تنظیم انجام بدین که یکیش واجبه و اون یکیش مستحب.
6-1- گزینه BuildAction که تنظیم میکنه که به دنبال ساخت پروژه چه برخوردی با این آیتم داشته باشه، رو از کمبوباکس روی گزینه Resource بذارین تا فونت رو تو ریسورس خروجی من بذاره تا تو فایلایی که قراره از سرور به کلاینت بره، انتقال پیدا کنه و فونت رو کامپیوتر کلاینت هم بشه نمایان!
6-2- یه گزینه ای که عموما تو ریسورس های تنظیم میشه گزینه Copy to output Directory شه که بهتر بذارین رو گزینه Copy If Newer بذارین تا اگه طی مراحل مختلف پروژهتون تغییر رو فونت یا خانواده اش یا ورژنش داشتین، نسخه جدید به کار گرفته بشه.

البته این رو هم بگم من از فونت Traffic استفاده می کنم.

taghvajou
چهارشنبه 17 آذر 1389, 11:41 صبح
سلام به همه
آیا از سیلورلایت چهار استفاده میکنین؟
این رفتار مربوط به سیلور سه بود ها که آر تی ال ساپورت نبود. تو اونجا من همه کلمات رو برعکس میکردم (با استفاده از برنامه ی کوچولوی خودمو که ضمیمه کردم) و ادامه کار
ولی تو سیلور چهار اصلا مشکلی در بحث نمایش کلمات نداریم مگر یه جایی که تو فرم اصلی میخوام جهت کل فرم رو عوض کنیم و کنترل جاش عوض میشه ولی لنگرهاش جا میمونند.

AftaB66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 13:29 عصر
سلام .
بله من از SilverLight 3 استفاده می کنم. ولی .net ام 2010 هستش. باید 4 رو دانلود کنم ؟
(ممنون از راهنمایی هاتون ، در ضمن از آقای تقوی جو به خاطر آموزش خوبشون تشکر می کنم)

taghvajou
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:12 عصر
مجددا سلام به همه
بله، بزنین تو کار سیلور 4، تولیکیت، دولوپر، اس دی کا، تولز، اکسپرشن بلند 4!
ممنون از لطفی که بنده دارین.

زکات علم نشر آن است.

AftaB66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:21 عصر
silverLight 4 رو نصب کردم درست شد. بازم ممنون

taghvajou
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:38 عصر
ضمنا خواهشا سعی کنین به جای زدن پست برای تشکر، از دکمه تشکر استفاده کنین. متشکرم

hp_programmer
پنج شنبه 19 آبان 1390, 13:20 عصر
با سلام
در silverlight 4 و expression blend 4 , برای نمایش یک متن با ترکیبی از کلمات فارسی و انگلیسی از richtextbox استفاده کرده ام ولی متن به هم ریخته و جابجا ست.

taghvajou
جمعه 20 آبان 1390, 15:02 عصر
سلام به همه
منظورتون از به ریخته و جابه جاست چیه؟ اگه میشه یه تصویر بذارین یا دقیقتر بگین.

aryasoft2872
یک شنبه 25 دی 1390, 18:25 عصر
سلام

با عرض معذرت بابت نبش قبر ولی خوب همین مشکلو داشتم و فک کردم توی همین تاپیک سوالمو بپرسم بهتر باشه.

من از SilverLight 4 استفاده می کنم ولی هنوز هم همین مشکلو دارم: اینم عکسش که نگید مگه میشه من فونت رو به همون روشی که دوستمون هم گفتن استفاده کردم ولی جدا جدا و برعکس نشون میده.80867

taghvajou
یک شنبه 25 دی 1390, 19:04 عصر
این که شما نشون میدین موقع اجرا در ویندوز فونه!

aryasoft2872
یک شنبه 25 دی 1390, 22:18 عصر
من هم از سیلورلایت فقط برا ویندوز فون استفاده میکنم.ممنون میشم اگه راهی داشته باشه بگید

البته اون فایل RTLConverter جواب داد اگر همونو یکجوری بشه برا تکست باکس ها هم پیاده کرد عالی میشه.(کنترل عربی هست ولی بیشتر می خوام از کنترل های خود مایکروسافت استفاده کنم)

davoodrm666_666
دوشنبه 26 دی 1390, 07:52 صبح
فکر کنم WP7 از فارسی پشتیبانی نمی کنه

taghvajou
دوشنبه 26 دی 1390, 09:54 صبح
مایکروسافت به صورت رسمی چیزی ارائه نکرده حتی تو سیلورلایت 5 که تو ویندوز فون ساپورت بشه.

aryasoft2872
دوشنبه 26 دی 1390, 11:32 صبح
خیلی ممنون بابت پاسخ ولی اون برنامه ای که خودتون نوشتید به چه صورتی عمل می کنه اگر کد همون رو در اختیارم بزارید ممنون میشم حداقل اگر بشه کاری کرد که کاربر بعد از lostFocus هم اطلاعات رو درست ببینه بازم خوبه