PDA

View Full Version : شروع کار با asp

hadi_ganji
دوشنبه 15 آذر 1389, 18:56 عصر
با سلام خدمت دوستان
من میخواهم asp رو یاد بگیرم سه تا سوال مقدماتی واسه شروع کار داشتم ممنون میشم جوابمو بدین
1-هنگام ساخت یه پروژه Asp در پنجره New Web Site گزینه Location دارای سه حالت می باشد میخوام بدونم هر کدوم کی استفاده میشه (وقتی میخوام یه سایت واقعی رو طراحی کنم باید گزینه File System رو انتخاب کنم یا HTTP ؟ تفاوتش چیه؟)

2- وقتی که پروژه رو از نوع HTTP انتخاب میکنم هنگامی که میخوام پروژه رو اجرا کنم خطایی مبنی بر اینکه Config IIs صحیح نمی باشد میده و برنامه اجرا نمیشه راه حلش چیه؟
3
- خط .... DOCTYPE> که در دومین خط در صفخه Defult.aspx هست کارش چیه ؟

NIMA_1981
دوشنبه 15 آذر 1389, 20:03 عصر
واسه ساخت وب سایت از همون قسمت New Web Site گزینه ASP.NET Web Site رو اتخاب کن و اون تنظیمات location هم بر روی File System قرار بده
اینم توضیح کامل که چرا File System

I don't need to explain the name of the web site and the language you want to use, but I'll discuss other options. The location dropdown offers three options: File System, HTTP, and FTP. Creating a File System Web site is the simplest approach because your web site can reside in any directory on your hard drive or shared network drive. The advantage of a File System web site is that you can run it using Visual Studio 2005's built-in development web server. You don't need IIS (although you can use IIS to run a File System web site by creating a virtual directory for the directory in which you are storing the web site).

اون خط هم کد تعیین کننده DocType سند HTML نهایی ارسال شده به مرورگر است و بر اساس اون مروگر تگ ها رو رندر میکنه یعنی با اون میتونی صفحه شما استاندرد باشه و نباید پاکش کنی یعنی اگه نباشه هر مروگر صفحه شما را به صورت دلخوا میسازه اینجا هم نوضیجات کاملش هست
http://www.w3schools.com/tags/tag_doctype.asp

موفق باشی