PDA

View Full Version : سفارشی کردن خاص دیتاگریدویو در C#.net

relax_cp
دوشنبه 15 آذر 1389, 23:27 عصر
سلام
چطور میشود یک دیتاگرید رو به این صورتی که میگم در بیاریم. می خوام ببینم میشه با نیاز من کاستومایز بشه:

مساله رو به این صورت مطرح میکنم:
فرض کنید من یک بانک دارم حاوی دانش آموزان که دارای یکسری فیلد هست به نامهای نام دانش آموز و کلاس
که در فیلد کلاس به ازای هر کلاسی که برای دانش آموز تنظیم میکنیم یک رکورد در بانک ذخیره میشود
مثلا دانش آموز الف دارای 3 رکورد با کلاسهای 101 و 102 و 110 هست و دانش آموز ب دارای 2 رکورد با کلاسهای 104 و 103 هست
حالا سوال من:
می خوام ببینم میشه دیتاگرید رو طوری بسازیم که دارای یک ستون از نوع کمبو باشه که حاوی محتوای فیلد کلاس باشه طوری که اگه دانش آموزی رو توی رکورد دیتا گرید توی ستون نام و نام خانوادگی اضافه کردیم خود دیتاگرید بره و کلاسهای اون رو توی کمبو بریزه.
یعنی مثلا دو رکورد به دیتاگرید اضافه میشه یکی حاوی نام دانش آموز الف که باید خود دیتاگرید محتوای کمبوی ستون کلاس رو بذاره 101 و 102 و 110 و در رکورد دیگه نام دانش اموز ب که باید خود دیتاگرید مجددا کمبوی ستون کلاس رو بذاره 103 و 104 .
یعنی در دو رکورد دو مقدار متفاوت در کمبو نمایش داده بشه.
ضمنا اساتید محترم و عزیز ترجیحا با دستورات LINQ باشه بهتره ولی اگه نشد مهم نیست من جواب رو میخوام.
منتظرم عزیز

relax_cp
سه شنبه 16 آذر 1389, 11:07 صبح
ممنون از این همه لطف بی دریغتون
ظاهرا دوستان فقط تمایل دارن به سوالاتی نظیر اینکه چگونه میشود در یک تکست باکس مطلب نوشت و از اینطور چیزها جواب بدن.
این پست فکر کنم 10 امین پستی هست که هیچ جوابی از طرف این سایت دریافت نمیکنم هست.
بازم از لطفتون ممنون واقعا