PDA

View Full Version : سوال: کار با رویه (View)

narsic
سه شنبه 16 آذر 1389, 00:27 صبح
با سلام
ایتدا عذر خواهی میکنم به خاطر عنوان یکم جالب نشد .
دوستان یه مشکل دارم خودم دوتا راه حل براش پیدا کردم اما متاسفانه روش کار رو در MSSQL نمی دونم .
1- چه جوری میتونیم یک رویه (View) ایجاد کنیم که دارای فیلد Autoincrement (خودکار) باشه ؟
2- یا چه جوری میتونم از دوتا جدول رویه بسازم - یعنی در یک جدول اطلاعات اصلیم قرار داشته باشه و در جدول دیگر یه فیلد AUtoincrement که تقریبا میخوام با این کار میخوام به همون کار اول برسم ؟

* نکته به خاطر اطلاعات زیاد (تا چند ده میلیون) فک میکنم بهترین روش استفاده از رویه باشه تا ایجاد جدول .
این کار رو میخوام برای صفحه بندی اطلاعاتم انجام بدم .
با تشکر

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 16 آذر 1389, 07:18 صبح
شما اول بفرمائید از چه نسخه ای از SQL استفاده میکنید .چون در هر نسخه روشهایی برای Paging دیتا وجود داره که میشه از اونها استفاده کرد.

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 16 آذر 1389, 07:27 صبح
1- چه جوری میتونیم یک رویه (View) ایجاد کنیم که دارای فیلد Autoincrement (خودکار) باشه ؟
با استفاده از RowNumber
براي اطلاعات بيشتر ميتونيد توي همين تالار جسجتو كنيد.

2- یا چه جوری میتونم از دوتا جدول رویه بسازم - یعنی در یک جدول اطلاعات اصلیم قرار داشته باشه و در جدول دیگر یه فیلد AUtoincrement که تقریبا میخوام با این کار میخوام به همون کار اول برسم ؟
اين كار به اين صورتي كه شما ميخوايد انجام بديد شدني نيست. چون براي ارتباط بين جداول بايد نوعي رابطه بين سطرهاي 2 جدول وجود داشته باشه. در صورتي كه بين 2 جدول رابطه اي وجود نداشته باشه بايد اين رابطه بصورت دستي (فرضا با استفاده از همون RowNumber) ايجاد بشه كه اين كار براي هدف شما مناسب نيست.

به خاطر اطلاعات زیاد (تا چند ده میلیون) فک میکنم بهترین روش استفاده از رویه باشه تا ایجاد جدول
براي ساخت View چندان توصيه نميشه از درج در جدول كمكي استفاده كرد. در بعضي از اوقات ميشه با قرار دادن يك فيلد Identity توي يكي از جداول شركت كننده در ساخت View اين قابليت رو بدون دستور خاصي اضافه كرد.