PDA

View Full Version : حرفه ای: درخواست راهنمایی: چگونه بارکد قبوض را در برنامه بخوانم؟

mansoorp
سه شنبه 16 آذر 1389, 12:28 عصر
با سلام به اساتید محترم!
در حال نوشتن یه نرم‌افزار واسه یه شرکت هستم که نیازه تعداد زیادی قبض برق که هر دوماه یکبار پرداخت میشن توی بانک اطلاعاتی برنامه ثبت بشن. حالا سوال اینه که آیا میشه بوسیله بارکد خوان اطلاعات قبض رو گرفت و لازم نباشه که کاربر تمام اطلاعات یک قبض رو دستی وارد کنه؟ لازم به ذکره که تمامی قبوض هم بارکد و هم شناسه پرداخت و شناسه قبض دارند....اندکی تا مقداری عجله دارم .....متشکرم!

Felony
سه شنبه 16 آذر 1389, 12:34 عصر
باید تحقیق کنید و ببینید که اطلاعات با چه ترتیب و الگوریتمی داخل اون بارکد ذخیره شدن تا بتونید بعد از خوندن بارکد اطلاعاتش رو تفکیک کنید .

mansoorp
سه شنبه 16 آذر 1389, 17:02 عصر
ضمن تشکر بخاطر راهنماییتون در واقع ترتیب و الگوریتمش چیزیه که توی تموم قبوض برق فعلی در سطح کشور در جریانه. آیا کسی میتونه بیشتر راهنمایی کنه؟

pezhvakco
چهارشنبه 17 آذر 1389, 08:39 صبح
شما یک دستگاه بارکد خوان میخوای و آموزش روش به کارگیری اون در برنامه .
دستگاه های بارکدخوان چند مدل دارن که راحت ترین اون به نظر من مدلی است که به پورت PS2 وصل میشه و مانند صفحه کلید داده ها رو میفرسته (داده خوانده شده رو به صورت کاراکتر میفرسته ) .

برای آگاهی بیش تر جستجو کن ...

mansoorp
چهارشنبه 17 آذر 1389, 10:35 صبح
با تشکر از توجه دوستان! ببینید مشکل من اینه که نمیدونم چجوری بارکد روی قبض برق رو بشکافم و اطلاعاتی که توی اون هست بصورت تکست در ادیتهای مربوطه قرار بدم. واضحتر بگم: اطلاعات توی بارکد قبض برق با چه فرمولی جاسازی شدن تا من طبق همون فرمول اطلاعات قبض رو بیرون بیارم؟ آیا کسی از اساتید تجربه این کار رو نداشته؟ ......... هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم!! :لبخندساده:

pezhvakco
چهارشنبه 17 آذر 1389, 13:32 عصر
اطلاعات توی بارکد قبض برق با چه فرمولی جاسازی شدن تا من طبق همون فرمول اطلاعات قبض رو بیرون بیارم؟ آیا کسی از اساتید تجربه این کار رو نداشته؟
این رو می تونی از کارمندان اداره برق بپرسی . چون اون ها با این کد ها سر و کار دارن و اطلاعات اون رو می خونن .

BORHAN TEC
پنج شنبه 18 آذر 1389, 13:25 عصر
بارکد استانداردهای مختلفی دارد و توجه داشته باشید که بارکد فقط و فقط یک عدد است و چیزی جز این نیست. در بیشتر موارد از عدد مربوط به بارکد به عنوان یک کلید اصلی استفاده می شود ولی در مورد قبض ها همانطور که دوستمان گفتند بهتر است برای اطمینان بیشتر از اداره برق سوال کنید. چند وقت پیش هم تاپیکی برای بارکد ها ایجاد شده بود که مطالعه موارد ذکر شده در آن تاپیک هم میتواند خیلی کمک کند.

این هم لینک تاپیک مربوطه:
http://barnamenevis.org/showthread.php?205681-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-RFT-200

Felony
پنج شنبه 18 آذر 1389, 13:34 عصر
تصویری رو که ضمیمه کردم چند وقت پیش از یک سایت گرفتمش ، شاید اطلاعاتش به دردتون بخوره .