PDA

View Full Version : نشان دادن شماره ستون در کنار آن تو خود SQL server

reza_edu
چهارشنبه 17 آذر 1389, 13:28 عصر
سلام دوستان من از اسکیوال 2005 استفاده میکنم این برای اطلاع از محیط کاری بود، من تعداد ستون هام زیاده بالای 100 تا هست وقتی میخوام تو برنامه اپلیکیشنی که دارم مینویسم برای ستون هام که تو دیتا گرید ویو نمایش داده میشن اسمی به عنوان هدر انتخاب کنم شماره ستون هام از دستم در میره و گیج میکنم کدوم به کدوم بود (آخا میخوام اسم ستون هام انگلیسی باشه ولی تو دیتا گرید ویو فارسی نشون داده بشه) من میخوام بدونم تو این ادیتور اسکیوال این خاصیت تعبیه شده که کنار هر ستونی که ایجاد میشه شماره اون ستون هم بنویسه تو تنظیمات خود اسکیوال کلی گشتم ولی چیزی به چشم نخورد حتما اونا گذاشتن ولی به چشه من نمیاد راهنمائی کنید ممنون میشم.

Rezahak
چهارشنبه 17 آذر 1389, 13:42 عصر
اگر می خواهید داخل خود محیط sql شماره ردیف را ببینید query خود را با استفاده از new query ( query analyzer( بنویسید

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:26 عصر
سلام. اولا چرا در یک جدول بیش از 100 تا فیلد دارید؟ میدونید روی Performance شما تاثیر سویی خواهد گذاشت؟
دوما برای مورد شما مگر نام فیلدها رو به صورت اسامی مشخص ننوشتید؟ مگر هر فیلدی یک اسمی نداره که معلوم باشه برای چی هست و به شکل انگلیسی باشه؟

reza_edu
چهارشنبه 17 آذر 1389, 21:17 عصر
سلام ممنون از راهنمائی من از روش دوستمون Rezahak (http://barnamenevis.org/member.php?162453-Rezahak) تا الان استفاده میکردم وگرنه که بیخیال پرژه میشدم اما من می خوام زمانی که روی جدول کلیک راست میکنیم و تو حالت Modify نگاه میکنیم (البته شاید نوشته انگلیسیم غلط باشه ایرادی نگیرید چون الانجلوم نیست) اونجا شماره ستون هارو بهم نشون بده مدیر گرامی جناب آقای حمیدرضاصادقیان (http://barnamenevis.org/member.php?4504-%D8%AD%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7%D8%B5%D 8%A7%D8%AF%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%86) من چاره ای ندارم هر جدولم حد اقل 120 تا 150 تا ستون داره که اطلاعات افراد رو از جد تا جای ممکن در خودش ذخیره میکنه البته حرف شما درسته و کارمن اشتباه تازه که الان شما گفتید یادم امد اما من نصف پرژه رو رفتم اگه بخوام عوض کنم حداقل یک هفته به تاخیر میفته من این پرژه رو باید سه هفته ای تحویل میدادم اما الان 5 هفته شده:گریه: تازه نصف کار رو رفتم:گریه: خودم فکر نمیکرده اینهمه کار داشته باشه 1325 تا تکس باکس هست که اطلاعاتش باید در جدول ها ریخته بشه و هم آپدیت بشه حذف هم بشه من برای سریع پیش بردن کار از یه جدول استفاده کردم.(مثل .... توش موندم)

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 18 آذر 1389, 09:32 صبح
سلام.
شما برای چی شماره ستونها رو میخواهید؟ به این شکل بهتون نمایش نمیده.
شما اگر حداقل از اسامی درستی استفاده کرده باشید باز نباید مشکل خاصی باشه. ولی اگر از اسامی مثل field1,field2,... استفاده کردید که واقعا نمیدونم چی بگم.
اگر میشه یک عکس از جدولتون اینجا قرار بدید تا با شرایط فعلی شما بیشتر اشنا بشیم.

chasbonakam
پنج شنبه 18 آذر 1389, 10:18 صبح
به نظر من مشکل شما با زبان برنامه نویسی هست که دارید کار می کنید.
شما نیاز نیست فیلد ها رو از روی شمارشون به grideview نسبت بدی، خیلی راحت اسم فیلدت رو به گراید ویو بده ، خوانایی برنامت خیلی بالا تر میره و دیگه خودت گیج نمیشی.

دوست عزیز برنامه رو به چه زبانی می نویسی؟

reza_edu
پنج شنبه 18 آذر 1389, 17:19 عصر
سلام دوست گرامی جناب chasbonakam (http://barnamenevis.org/member.php?163155-chasbonakam) من اسم ستون هام انگلیسی انتخاب کردم حالا وقتی این ستون ها تو دیتا گرید ویو نمایش داده میشن سر تیتر یا همون هدر ستون ها با همون نام انگلیسی نمایش داده میشن در حالی که من اومدم وسط راه این نام ستون هارو به فارسی تغییر دادم و فارسی نمایش داده میشه درواقع دیتا گرید ویو من حالت سفارشی پیدا میکنه خوب برای عوض کردن سر تیتر یا هدر دیتا گرید ویو باید با شماره ستون نمایش داده شده تو دیتا گرید ویو این عمل تعویض رو انجام داد با اسم امتحان کردم جواب نداد تو تعداد کم ستون ها این کار راحت هست اما وقتی تعداد بالا بره .......
زبان برنامه نویسی هم قسمتی ویبی هست قسمتی سیشارپ چون دو نفری هست یه قسمتیش بامنه یه قسمتی با دوستم سر این مسئله هم جفتمون موندیم البته بگم من کارم الان راه افتاده اما اگه دوستان میگفتن برای پرژه بعدی راحت میشدم.
استاد حمیدرضاصادقیان (http://barnamenevis.org/member.php?4504-%D8%AD%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7%D8%B5%D 8%A7%D8%AF%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%86) چشب حتما تا امشب این کار رو انجام میدم البته آخر شب:لبخند: خط تلفن دیال.

chasbonakam
پنج شنبه 18 آذر 1389, 18:23 عصر
نه برای فارسی کردن تیتر گراید ویو نیاز نیست که حتما با شماره ستون فیلد هارو بفرستی

من خودم به این صورت کار می کنم که در ابتدا جدولی که می خوام نمایش بدم رو با کد نویسی می فرستم به گراید ویو در واقع یه datatable میفرستم

جالا یه مشکل پیش می یاد اون هم اینه که تیتر ها انگلیسی نوشته شده البته به راحتی قابل رفع است

این عکسی که ضمیمه کردم رو نگاه کن البته من سی شارپ کار می کنم مشکلت حل میشه

633866338763388

در عکس دوم گزینه Edit columns رو انتخاب کن و
خوب حالا تو اون پنجره ای که باز شد گزینه add رو انتخاب کن و ستون هایی که نیاز داری رو اضافه کن
تو قسمت header text او تیتر فارسی رو می نویسی
و در قسمت Datapropertyname اسمی که تو اس کیو ال برای فیلدت انتخاب کردی رو مینویسی

برای راحت شدن کارت هم می تونی اسم ستون گراید ویو را تغییر بدی تا گمش نکنی(البته نیازی هم نیست) من خودم یه clm به ابتدای اسم فیلد بانک اضافه می کنم و اون رو اسم ستون مورد نظر در گراید ویو در نظر می گیرم

تو رویدار load فرم هم کد زیر رو بنویس
dataGridView1.AutoGenerateColumns = false;

موفق باشی و امیدوارم این پاسخ به علت اینکه مربوط به این تالار نیست پاک نشه....

reza_edu
پنج شنبه 18 آذر 1389, 20:55 عصر
دمت گرم داداش البته #Cو و VB.net از نظر من هیچ فرقی نداره جفتش دوتاس:لبخند: net. دیگه چیکارش میشه کرد اما داداش گلم من اصلا با ویزارد کار نمیکنم چون زمانی که اطلاعات رو از دیتا ست میریزم همونجا رو هوا که هست :لبخند: هزار جور جنگولک بازی سر اطلاعاتم درمیارم از تبدیل تاریخ میلادی به شمسی گرفتا تا اظافه کردن چک باکس و کمبو باکس و عوض کردن رنگ سطر ها یکی درمیون به انتخاب خود کاربر اما بازم از روشی که گفتی ممنون ولی داداش من کشته اون تمت شدم کدومه این که فکر نکنم باشه IrisSkin2.dll آخه من همه تم هاشو دارم! یا مال تو رو ندارم؟ کدومش خیلیم دیر عمل میکنه.

Reza_Yarahmadi
جمعه 19 آذر 1389, 15:45 عصر
دوست عزیز متوجه نمیشم چرا به شماره ستونها نیاز دارید!!! :متفکر: شما چرا زمان خوندن اطلاعات از دیتابیس هدر ستونها رو عوض نمیکنید تا دچار این همه دردسر نشید؟
چیزی مثل کد زیر

Select
Name as [نام],
Family as [نام خانوادگی],
...
From
TableName
داداش من کشته اون تمت شدم کدومه این که فکر نکنم باشه IrisSkin2.dll آخه من همه تم هاشو دارم! یا مال تو رو ندارم؟اون تم نیست ، یک FormBorder و چند ابزار دیگه (دکمه و گروپ باکس و ...)است محصول شرکت !Click. توی اینترنت این نمونه ابزار تا دلت بخواد پیدا میشه :چشمک:.