PDA

View Full Version : سوال: مشکل بین sqlServer و vs 2008

اصفهان آی تی
چهارشنبه 17 آذر 1389, 14:32 عصر
سلام
برای نصب sqlServer مشکل دارم، اگه اول vs رو نصب کنم به خاطر اینکه sqlServer توی ویژوال استودیو یه بار نصب شده ارور میگیره و نصب نمیشه، اما اگه اول sqlServer رو نصب کنم دیگه sqlServer ویژوال نصب نمیشه و دیگه نمیتونم داخل ویژوال استودیو دیتابیس محلی بسازم! برای همین نمیتونم توی asp.net ، از loginهای خود asp استفاده کنم. من از ویژوال استودیو 2008 استفاده میکنم اما اینکار رو هم با sqlServer 2005 انجام دادم هم 2008

Rezahak
چهارشنبه 17 آذر 1389, 14:37 عصر
فکر می کنم یک اشتباهی داری می کنی چون sql موجود در vs.net از نوع sqlexpress است و هیچ ربطی به نسخه های دیگر sql server ندارد البته اگر بخواهید sql server 2008 R2 را نصب کنید باید حتما حداقل vs.net 2008 SP1 را نصب کرده باشید

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:32 عصر
البته اگر بخواهید sql server 2008 R2 را نصب کنید باید حتما حداقل vs.net 2008 SP1 را نصب کرده باشید

چه الزامی بین نصب SQL Server و VS.net هست؟؟
اصلا اینطور نیست و نیازی نیست که حتما قبل از نصب sql server برنامه VS.Net نصب باشه.

@ اصفهان آی تی :
شما وقتی Visual studio رو بدون sql server نصب میکنید و SQL Server هم روی سیستم نصب هست کافیه در VS یک Connection ایجاد کنید و کار کنید.

اصفهان آی تی
چهارشنبه 17 آذر 1389, 17:44 عصر
بله میدونم که میتونم کانکشن ایجاد کنم! اما همینطور که گفتم من میخوام برای لاگین درست کردن از دیتابیس خود asp.net استفاده کنم که اونم دیتابیسش رو تو خود VS.NET ایجاد میکنه! البته من از SQL Server 2008 R2 استفاده نکردم، توی روی یه سیستم دیگه که از نسخه R2 استفاده میکرد اول SQL Server رو نصب کرده بودند و این مشکل رو نداشتند!

programer1389
یک شنبه 21 آذر 1389, 08:46 صبح
احتمال داره بخاطر عدم وجود سرويس يك تو vs و وجود اون روي sql باشه اگه متن خطا رو ميگذاشتين بهتر ميشد