PDA

View Full Version : نرم افزار مدیریت تاکسی تلفنی

Ghaem66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:03 عصر
سلام به همه اساتید
بعد از چند ماه موفق شدم اولین برنامه خودم رو با سی شارپ بنویسم. البته این برنامه رو به عنوان پروژه پایان ترم تحویل دادم.
فقط میخوام چندتا مطلب بگم. من هیچی از برنامه نویسی با سی شارپ و sql نمیدونستم. ولی هر سوالی که واسم پیش میومد با یه جست و جوی ساده تو این سایت به نتیجه دلخواهم میرسیدم. واقعا کمک شما بزرگوارا بود که من تونستم این برنامه رو بنویسم. از کدها و کامپوننتهای شما دوستان استفاده کردم و جا داره از همتون تشکر کنم که بی منت این همه اطلاعات به دوستانتون میدین.
کدنویسی این برنامه زیاد خوب نیست. چون اولین برنامه منه. ولی سعی کردم یکم مبحث شی گرایی و استفاده از کلاس رو توش پیاده سازی کنم. سعی کردم تمام جوانب یه محیط تاکسی تلفنی رو در نظر بگیرم. ولی کم و کسریهای بسیار زیادی هم داره که امیدوارم به بزرگی خودتون ببخشید. خواستم ازتون تشکر کنم به خاطر همین این برنامه رو میزارم تا دانلود کنین.

از امکانات برنامه هم میشه به این موارد اشاره کرد:
ثبت منطقه (مسیر) جدید و اختصاص کد منحصر به فرد به صورت خودکار – جست و جوی مناطق – مشاهده تمام مناطق - ویرایش مناطق – حذف یک یا همه مناطق - ثبت ماشین جدید و اختصاص کد منحصر به فرد به صورت خودکار – جست و جوی ماشین­ها – مشاهده تمام ماشین­ها و وضعیت آن­ها - ویرایش ماشین­ها– حذف یک یا همه ماشین­ها - ثبت راننده جدید و اختصاص کد منحصر به فرد به صورت خودکار – اختصاص ماشین­های آژانس به رانندگان - چاپ کارت برای راننده – جست و جوی رانندگان – مشاهده تمام رانندگان - ویرایش رانندگان – حذف یک یا همه رانندگان - ثبت مشترک جدید و اختصاص کد اشتراک به صورت خودکار – جست و جوی مشترکین – مشاهده تمام مشترکین - ویرایش اطلاعات مشترکین – حذف اشتراک یک یا همه مشترکین - ثبت درخواست سرویس توسط مشترک، مراجعه حضوری و هر مورد دیگری – رزرو سرویس برای آینده – محاسبه مبلغ سرویس به صورت خودکار – نمایش تعداد سرویس در انتظار و تعداد رانندگان حضور یافته در هر زمان – جست و جوی سرویس – مشاهده تمام سرویس­ها - لغو سرویس - ثبت حضور برای رانندگان و کنترل حضور آنها – جست و جوی رانندگان حضوریافته – مشاهده تمام رانندگان حضور­یافته - لغو حضور رانندگان - مدیریت سرویس­ها و نوبت دهی به مشتریان و رانندگان – تطبیق ماشین درخواستی مشتری با کلاس ماشین راننده و مدیریت صف رانندگان – چاپ فرم سرویس برای راننده برای پیدا نمودن آسان مسیر و در صورت لزوم ارائه آن به مشتری - برخورداری از بعضی نرم­افزارهای ویندوز برای راحت بودن دسترسی - محاسبه حساب­های آژانس و رانندگان و عملیات مختلف بر روی آن­ها – محاسبه کمیسیون سرویس و عملیات مربوط به آن - ارائه گزارشات اساسی در مورد رانندگان، مشترکین و حتی خود آژانس - ثبت مشخصات آژانس و مدیریت در صفحه اصلی – رمزگذاری برای ورود به برنامه برای محدودیت دسترسی – تغییر رمز ورود – گذاشتن رمز امنیتی برای فرم­های حائز اهمیت – تغییر رمز امنیتی – پشتیبان­گیری از اطلاعات بانک – بازگردانی از یک نسخه پشتیبان دیگر – حذف کلی اطلاعات بانک - نمایش تاریخ و ساعت جاری در هر زمان - نمایش وضعیت زمان­های درخواست سرویس از جانب مشتریان – فعال کردن زنگ هشدار برای سرویس­ها – نمایش میزان وقت باقیمانده به یا گذشته از تمام درخواست­ها - راهنما برای ارائه بهتر توضیحات - کار کردن آسان با صفحه کلید در تمام فرم­ها - مدیریت شدن تمام مقادیر ورودی – زبان پیش­فرض برای ورود داده­ها فارسی می­باشد – تمام فرم­ها و پیغام­ها به زبان فارسی می­باشند - ظاهر فرم­ها یک­دست است و هر فرم دارای عنوان می­باشد.

بهتره که ویندوز xp باشه. البته رو سایر ویندوزها استفاده نکردم. ولی صفحه نمایش 1024*768 تنظیم باشه. و اینکه فونت BZar رو هم داشته باشید. البته این فونت رو داخل پوشه گذاشتم.

دیگه اینکه بعدا داکیومنت رو هم میزارم تا بهتر متوجه شین. اگه هم ایرادی پیدا کردین (که 100 در 100 پیدا میکنین) یا اینکه جایی رو متوجه نشدین، من در خدمت هستم. لطفا نظراتتونو بگید. چون این اولین برنامه منه. نظراتتون خیلی ارزش داره واسم.
ممنون از شما
:قلب:

نام کاربری : admin
رمز عبور : 12345

رمز امنیتی : 00000

نصف دانلود رو اینجا میزارم نصفشم تو پست بعدی. آخه میگه فقط 5تا فایل میشه تو هر پست آپلود کرد

Ghaem66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:06 عصر
اینم ادامه برنامه

Ghaem66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 15:37 عصر
بانک تو خود فایلهای پیوست هست. من بانک رو جدا آپلود نکردم. در ضمن پایگاه داده sql express هست.

ahrimaneahurai
چهارشنبه 17 آذر 1389, 17:24 عصر
دوست عزیز کارت قشنگ بود
اما همون اول که باز کردم از کریستال خطا گرفت
بازیها رو که کلیک کردم ارور داد
دکمه نمایش امکانات کار خاصی انجام نمیده.پس بهتر نبود فقط منو میذاشتی ؟
ایده حذف و ویرایشت که حالت متحرک داره جالب بود. اما برای جاهایی که کار باید سریع باشه ازار دهنده هست
(فعلا تا اینجا دیدم. ممنون که کارتون رو گذاشتید)

csharpprogramer88
چهارشنبه 17 آذر 1389, 17:34 عصر
در مورد رزولاسیون صفحه در همین سایت یک دی ال ال بود به نام LarcomAndYoung.Windows.Forms.ReSize که با قرار دادن آن در فرم در هر رزولاسیونی بدون مشکل اجرا میششه و عناصر روی فرم به هم نمیریزه

اگر داکیونتی از برنامه دارید هم ارائه بدید

موفق باشید

Ghaem66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 17:37 عصر
دوست عزیز کارت قشنگ بود
اما همون اول که باز کردم از کریستال خطا گرفت
بازیها رو که کلیک کردم ارور داد
دکمه نمایش امکانات کار خاصی انجام نمیده.پس بهتر نبود فقط منو میذاشتی ؟
ایده حذف و ویرایشت که حالت متحرک داره جالب بود. اما برای جاهایی که کار باید سریع باشه ازار دهنده هست
(فعلا تا اینجا دیدم. ممنون که کارتون رو گذاشتید)

ممنون از شما.
نمیدونم. واسه من تا حالا هیچ وقت ارور کریستال نداده!!
بازی همون بازن minesweepere ویندوز هست. شاید نصب نباشه رو ویندوز.
منم میدونم کار خاصی انجام نمیده. ولی از یه طرف دلم نمیخواست با منو کار کنم. از طرفی هم 4 تا بخشی که بیشتر از همه مورد استفاده قرار میگیرن همیشه نمایش داده میشه و کاربر میتونه راحتتر از برنامه استفاده کنه. اگه نیاز به بخش دیگه داشت میتونه اونا رو نمایش بده.
حق با شماست. از سرعت کار کم میکنه.
یه دنیا ممنون که نظرتونو دادین و ایرادا رو گرفتین:تشویق:

Ghaem66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 20:02 عصر
در مورد رزولاسیون صفحه در همین سایت یک دی ال ال بود به نام LarcomAndYoung.Windows.Forms.ReSize که با قرار دادن آن در فرم در هر رزولاسیونی بدون مشکل اجرا میششه و عناصر روی فرم به هم نمیریزه

موفق باشید

ممنون از توضیحتون. راستش من نمیدونستم.
داکیومنت هم در اولین فرصت میذارم.

ahrimaneahurai
چهارشنبه 17 آذر 1389, 20:04 عصر
ویندوز من 7 بود بازیو نمیاورد
اما در مورد دکمه نمایش امکانات واسه من همه معلوم بود و فقط جاش عوض میشد
بستگی به رزولیشن داره

Ghaem66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 20:22 عصر
داکیومنت نرم افزار
اگه این داکیومنت رو مطالعه بفرمایید همه چیز رو متوجه میشین. مرسی

بخش اول داکیومنت

Ghaem66
چهارشنبه 17 آذر 1389, 20:26 عصر
بخش دوم داکیومنت

mohammad_2039
پنج شنبه 18 آذر 1389, 08:15 صبح
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
من Document شما رو مطالعه کردم. راستش شما اپراتوری نرم افزار رو آموزش دادید. البته خوب هست ولی کافی نیست. Document که اینجا قرار میدید باید به تشریح کلاسها، کامپونتها و .... بپردازه. بازم متشکرم

Ghaem66
پنج شنبه 18 آذر 1389, 12:22 عصر
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
من Document شما رو مطالعه کردم. راستش شما اپراتوری نرم افزار رو آموزش دادید. البته خوب هست ولی کافی نیست. Document که اینجا قرار میدید باید به تشریح کلاسها، کامپونتها و .... بپردازه. بازم متشکرم

سلام. به نظر من برنامه در اختیار اپراتور قرار میگیره. داکیومنت هم طریقه استفاده از برنامه رو به اپراتور یاد میده. و نباید از کدنویسی و کلاس و ارتباط جداول و ... نوشته شه. ولی من تا امروز ایجوری فکر میکردم. از این به بعد تو داکیومنتام به تشریح کلاس و جداول و ... میپردازم. ممنون که گوشزد کردین:لبخندساده:

debugger
پنج شنبه 18 آذر 1389, 16:21 عصر

موفق باشید

این دی ال ال را من هر چقدر جستجو کردم پیدا نشد . لطفا اگر داریش اپلودش کنید

راستی طرز کارش چطوریه ؟ اگر به رفرنس ها اضافه بشه حله ؟ یا کد نویسی هم باید انجام بدیم ؟

کمی بیشتر توضیح بدین لطفا

ali_asg
پنج شنبه 18 آذر 1389, 17:50 عصر
سلام . نرم افزار خوبي شده ولي . . .

بجاي اينكه از اين دكمه استفاده كني ، بهتر بود كه يه منو درست كني .
توي همه ي فرم ها دكمه ي خروج رو بر دار و بجاش همون دكمه exit فرم رو بزار . اگه مي خواي دكمه خروج خودت باشه ، همون دكمه‌exit فرم هم بزار .
موقع بكاپ گيري ارور ميده .
رابط فرم ها با كيبرد خيلي خلي ضعيفه (فقط Alt + F4 كار مي كنه).
وقتي كه نرم افزار اجرا شد ، فرم ورود رو Hide كون و خاصيت نمايش در نوار پايين ويندوز اون رو False كن .
به قول دوستمون : اين حالت گرافيكي موقع خروج Fade out فرم ها زماني كه مي خواي يه كاري رو سريع انجام بدي ، موجب ازار مي شه .

ببخشيد كه اينقدر زياد شد . اين ها همش يه پيشنهاد هست .

Ghaem66
پنج شنبه 18 آذر 1389, 20:17 عصر
سلام . نرم افزار خوبي شده ولي . . .

بجاي اينكه از اين دكمه استفاده كني ، بهتر بود كه يه منو درست كني .
توي همه ي فرم ها دكمه ي خروج رو بر دار و بجاش همون دكمه exit فرم رو بزار . اگه مي خواي دكمه خروج خودت باشه ، همون دكمه‌exit فرم هم بزار .
موقع بكاپ گيري ارور ميده .
رابط فرم ها با كيبرد خيلي خلي ضعيفه (فقط Alt + F4 كار مي كنه).
وقتي كه نرم افزار اجرا شد ، فرم ورود رو Hide كون و خاصيت نمايش در نوار پايين ويندوز اون رو False كن .
به قول دوستمون : اين حالت گرافيكي موقع خروج Fade out فرم ها زماني كه مي خواي يه كاري رو سريع انجام بدي ، موجب ازار مي شه .

ببخشيد كه اينقدر زياد شد . اين ها همش يه پيشنهاد هست .

خیلی ممنون که نظرتونو گفتین :لبخندساده:
به نظر من استفاده از منو بیشتر کاربر رو سردرگم میکنه. به خاطر همین از منو استفاده نکردم.
در مورد دکمه exit آره. باید کار واسه اپراتور راحتتر بشه
میشه بگید چه اروری میده؟ واسه کس دیگه هم ارور داد؟
من سعی کردم استفاده از کیبورد راحت بشه. با tab به راحتی به هر جایی که نیاز باشه میشه دسترسی داشت. ولی خیلی جاها حق با شماست.
فرم ورود که hide میشه. مگه بازم تو taskbar میاد؟
با اینکه این طرح گرافیکی تو خروج از فرم یا تو قسمتهای ویرایش و حذف خیلی وقتمو گرفت، ولی مثل اینکه نتیجه نداد.
بازم ممنونم که برنامه رو دیدین و ایراداشو بیان کردین.:تشویق:
منتظر سایر نظراتتون هستم

ali_asg
پنج شنبه 18 آذر 1389, 20:38 عصر
منظور من از رابط كيبوردي دكمه ي تب نيست .
مثلا واسه اينكه بخوايم از خارج شيم ، حتما بايد بر روي دكمه خروج كليك كنيم . ولي شما با يك خط كد مي تونين كاري كنين كه اگه كاربر كليد Esc رو فشار بده از فرم خارج بشه .
اون جايي كه گفتم فرم رو Hide كن و ... منظورم پيشنهاد دو تا راه بود كه يكيش رو انجام بدي .

اون ارور هم كه گفتم ، مشكل از كامپيوتر من بود . ازتون عذرخواهي مي كنم .

Ghaem66
پنج شنبه 18 آذر 1389, 21:45 عصر
منظور من از رابط كيبوردي دكمه ي تب نيست .
مثلا واسه اينكه بخوايم از خارج شيم ، حتما بايد بر روي دكمه خروج كليك كنيم . ولي شما با يك خط كد مي تونين كاري كنين كه اگه كاربر كليد Esc رو فشار بده از فرم خارج بشه .
اون جايي كه گفتم فرم رو Hide كن و ... منظورم پيشنهاد دو تا راه بود كه يكيش رو انجام بدي .

اون ارور هم كه گفتم ، مشكل از كامپيوتر من بود . ازتون عذرخواهي مي كنم .

منم دقیقا منظورم همین بود که گفتم حق با شماست. از کلیدای enter ، esc و ... میشد خیلی جاها استفاده کرد.
نظر شما فوق العاده واسه من ارزش داره. مرسی

monmong
جمعه 03 دی 1389, 17:15 عصر
سلام ببخشید چرا نمی تونم تغییراتی توی عکس های فرم ها و splash ایجاد کنم لطفا راهنمایی کنیید......... نیاز فوری به تغییر دادن اون دارم

monmong
جمعه 03 دی 1389, 17:18 عصر
یعنی کسی نیست جواب ما رو بده.........

reza2012
جمعه 03 دی 1389, 21:17 عصر
بسیار خوب بود به عنوان کار دانشجویی
فقط گزارش گیری ها بسیار ضعیف بود اما در کل خوب بود ممنون

andaron
شنبه 03 دی 1390, 07:51 صبح
سلام دوست عزیز

راستش من می خوام یه تغییراتی در این برنامه شما بدهم ولی هر کاری می کنم هیچ کاری انجام نمیشه
مثلا یم بات به فرم اولتون اضافه کنم ولی وقتی اجرا می کنم هیچ چیزی رو نمایش نمیده ؟

mahan77
شنبه 03 دی 1390, 23:40 عصر
با سلام و خسته نباشید.
من در نظر اول که برنامه رو کمی نگاه کردم بسیار جالب بود. جدا از برنامه نویسی از لحاظ امور آژانس بسیار عالی کار شده. ممنون

andaron
یک شنبه 04 دی 1390, 06:24 صبح
دوستان خواهشا کمک کنند کنند من می خوام تغییرات زیادی تو این برنامه بدم ولی هرکاری می کنم نمیشه؟

Ghaem66
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 11:45 صبح
سلام دوست عزیز

راستش من می خوام یه تغییراتی در این برنامه شما بدهم ولی هر کاری می کنم هیچ کاری انجام نمیشه
مثلا یم بات به فرم اولتون اضافه کنم ولی وقتی اجرا می کنم هیچ چیزی رو نمایش نمیده ؟

سلام. نمیدونم مشکل اینکه بعضیا نمیتونن تغییر ایجاد کنن تو برنامه چیه. تو پوشه دیباگ فایل اجرایی برنامه رو پاک کنین دوباره اجرا بگیرین شاید درست شد

Twoplus2010
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 14:18 عصر
سلام دوست عزیز وقتی می خوام نرم افزارتونو اجرا کنم این ارور میده
An attempt to attach an auto-named database for file C:\Documents and Settings\reza\Desktop\ajans\ajans\ajans\bin\Debug\ ajans.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share

ghaedi70
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 01:45 صبح
سلام.اگه میتونید قسمت calleridرا برام به alireza.ghaedi70@yahoo.com.بفرستید.این فایل که دانلود کردم مشکل داشت.لینک سالمش دارین برام بفرستین؟