PDA

View Full Version : script ffmpeg

zootos
پنج شنبه 18 آذر 1389, 10:00 صبح
سلام
کسی با ffmpeg روی سرور های ویدوزی کار کرده لطفا راهنمایی کنه که من از کجا دانلود کم و باهش کار کنم.

ممنون از راهنمایی تون.

zootos
شنبه 20 آذر 1389, 07:21 صبح
کسی نمی دونه؟؟؟؟؟؟

UnnamE
شنبه 20 آذر 1389, 08:07 صبح
من با ffmpeg فقط روي كلاينت لينوكس كار كردم...

zootos
شنبه 20 آذر 1389, 17:10 عصر
ممنون از جوابتون منم تو لینوکس کار کردم ولی الان سرورم ویندوزه چکار باید بکنم.

من با ffmpeg فقط روي كلاينت لينوكس كار كردم...
فك نكنم دوستان كار كرده باشن وگرنه جواب ميفرمودند!

UnnamE
شنبه 20 آذر 1389, 17:59 عصر
بستگي داره ميخوايد چيكار كني
مثلا اگه ميخواي از ffmpeg رابط بين برنامه هاي ديگه استفاده كني كه بحث جدا ميشه
يعني منظورم وبسايتي كه بصورت آنلاين فايل ويديو convert كنه كه اون هم روي سرور ويندوز!
ولبي اگه بخواي فقط استفاده شخصي بكني و به خط فرمان دست رسي داشته باشي كه استفاده كني ميتوني شبيه ساز كنسول لينوكس رو داشته باشي پيشنهاد ميكنم از cygwin استفاده كني
اين هم لينك سايت سازنده
www.cygwin.com/ (www.cygwin.com/)
بعد از نصب يه كنسول شبيه سازي شده در ويندوز داري كه موقع نصب هم ميتوني بسته هاي مورد نياز مث wget, aria2c,ffmpeg و هر چي لازم داشته باشي رو نصب كني!

eshpilen
شنبه 20 آذر 1389, 19:30 عصر
ffmpeg که نسخهء ویندوزی هم داره. یه فایل exe هست. اگر کارت رو راه میندازه برات بذارم.
بنظرم کافیه در شل ویندوز با پارامترهای لازم فراخوانیش کنی.

zootos
یک شنبه 21 آذر 1389, 09:06 صبح
ممنون اگه بزاری یه مثال هم ازش بزنی عالی می شه. من خودم یه دونه دانلود کردم ولی بلد نیستم چه جوری باهاش کار کنم فایل رو اتچ کردم...

http://ffmpeg.arrozcru.org/autobuilds/ffmpeg-latest-mingw32-static.7z

ffmpeg که نسخهء ویندوزی هم داره. یه فایل exe هست. اگر کارت رو راه میندازه برات بذارم.
بنظرم کافیه در شل ویندوز با پارامترهای لازم فراخوانیش کنی.

zootos
یک شنبه 21 آذر 1389, 09:13 صبح
دقیقا منظورم همینه که " وبسايتي كه بصورت آنلاين فايل ويديو convert كنه كه اون هم روي سرور ويندوز " حالا چطوری و از کجا دانلود کنم و لوکال با هاش کار کنم؟؟...

بستگي داره ميخوايد چيكار كني
مثلا اگه ميخواي از ffmpeg رابط بين برنامه هاي ديگه استفاده كني كه بحث جدا ميشه
يعني منظورم وبسايتي كه بصورت آنلاين فايل ويديو convert كنه كه اون هم روي سرور ويندوز!
ولبي اگه بخواي فقط استفاده شخصي بكني و به خط فرمان دست رسي داشته باشي كه استفاده كني ميتوني شبيه ساز كنسول لينوكس رو داشته باشي پيشنهاد ميكنم از cygwin استفاده كني
اين هم لينك سايت سازنده
www.cygwin.com/ (www.cygwin.com/)
بعد از نصب يه كنسول شبيه سازي شده در ويندوز داري كه موقع نصب هم ميتوني بسته هاي مورد نياز مث wget, aria2c,ffmpeg و هر چي لازم داشته باشي رو نصب كني!

eshpilen
یک شنبه 21 آذر 1389, 14:21 عصر
ffmpeg همه جا هست ظاهرا. همین الان در فولدر Program Files سرچ زدم یدونه توی فولدر JetAudio پیدا شد! شما هم سرچ کن احتمالا پیدا میکنی.
طرز کارش هم راحته. برنامه رو در خط فرمان اجرا کن و هلپ و ایناش رو بیار نوشته.
مواردی که من باهاش کار کردم اکثرا به این فرمت هست:

ffmpeg -i 1.flv -ss 5 -t 10 -sameq 2.mpgدر اینجا فایل 1.flv رو که از نوع ویدئوی فلش هست بعنوان ورودی بهش میدیم (با آپشن i فایل ورودی رو مشخص میکنید) و ازش میخویم از ثانیهء ۵ اون شروع کنه به خروجی دادن تا مدت ۱۰ ثانیه. فرمت خروجی هم از روی پسوند بصورت خودکار تشخیص داده میشه و درواقع اینجا ما داریم فرمت رو هم از flv به mpg تبدیل میکنیم. اگر زمانها رو ذکر نکنی (آپشن های ss و t و اعداد اونها رو کاملا حذف کن)، کل فایل تبدیل میشه. راستی آپشن sameq میگه که در هنگام تبدیل، کیفیت ورودی و خروجی رو تاحد امکان برابر هم نگه داره. اگر این آپشن رو نذاری، تاجایی که من دیدم کیفیت خروجی پایین تر از فایل اصلی میشه.
آپشن های متعدد دیگری هم مسلما داره که باید هلپش رو بخونی تا بفهمی.
ضمنا بهتره از آخرین نسخه استفاده کنی. من نمیدونم اونایی که پیدا کردم چه نسخه ای هستن. هرچی نسخه جدیدتر باشه بهتره و از فرمت های جدیدتر و بیشتری احتمالا پشتیبانی میکنه. مثلا flv که نسخه های قدیم و جدید داره اگر جدید باشه نسخهء قدیمی ffmpeg به احتمال زیاد جواب نمیده (قبلا برخورد داشتم).
طرز استفاده در PHP هم بنظرم به اینصورت خواهد بود که با استفاده از تابع system خط فرمان مورد نظر رو اجرا میکنی. البته بنظرم بیشتر از این داستان داره. چون مثلا باید ببینی چطور موقعی که کار تبدیل تموم شده خبردار بشی؛ چیزی که بالبداهه بنظر من میرسه مثلا اینه که انتهای همون خط فرمان باید یه فرمان ایجاد فایل Flag هم ایجاد کنی (فرمانها رو توسط & از هم جدا کن) و بعد در اسکریپت PHP داخل یک حقله که مدام با اجرای تابع sleep دور میزنه چک کنی که اون فایل ایجاد شده یا نه بعدشم باید پاکش کنی.
اگر بیشتر سوال و مشکل داشتی بگو روش کار میکنیم. ضمنا به فایل ffmpeg هم فکر نمیکنم نیازی باشه چون ماشالا فت و فراوونه!
فعلا همون فایلی رو که دانلود کردی یا نسخهء دیگه ای که از جای دیگه پیدا میکنی تست کن ببین کار میکنه یا نه. در خط فرمان اجراش کن باید توضیحاتش رو بنویسه. با آپشن -h یا --help هم هلپ کاملش رو میده.

zootos
دوشنبه 22 آذر 1389, 07:29 صبح
eshpilen جان ممنون یه جورای حل شد ( با ext های php ) اگه باز مشکلی برخوردم مزاحمت می شم.
tnx