PDA

View Full Version : ساخت درايو مجازي

ali_najari
پنج شنبه 18 آذر 1389, 10:21 صبح
سلام دوستان
كسي تا حالا Gmail Drive رو ديده؟
من ميخواستم بدونم چطوري ميشه يه درايو مثل اون ايجاد كرد و اطلاعات رو از يك سايت گرفت و داخل اون وارد كرد؟

البته بگم كه توي اون يكسري فولدر هم ميخوام وجود داشته باشه:
دوستان فقط اين نكته رو اشاره كنم كه ميشه درايو رو ميشه با دستور Subst توي Cmd ساخت ولي با Restart شدن كامپيوتر درايو هم ميره مگر اينكه توي Registeri ها دست ببري!

نكته اصلي اينجاست كه موقعه اي كه روي درايو كليك ميكنه بايد يه پنجره Username و Password باز بشه و كاربران نتونن از جاي ديگر ويندوز به اون دسترسي داشته باشن!

ali_najari
پنج شنبه 18 آذر 1389, 15:22 عصر
كسي ميتونه راهنمايي كنه؟

ميخوام يه درايو شبيه به Gmail Drive بسازم كه يك برنامه exe داخلش هست كه اون برنامه رو اجرا كنه و زماني كه Username و Password وراد شده معتبر بود درايو رو باز كنه و فلدرهاي داخلش را نمايش بدهد!

mansourii
پنج شنبه 18 آذر 1389, 16:50 عصر
دقيقا سوال شما رو يه بنده خداي ديگه اي پرسيده و جواب گرفته (مسلما بايد از كنسول استفاده بشه)

www.bigresource.com/VB-Problem-in-creating-Virtual-Drive-through-VB-code--CIskzyplNy.html

تقريبا متوجه شدم كه چي كار كردند و چه نتيجه اي گرفتند . اگه با مشاهده اين سايت مشكلتون حل نشد اعلام كن تا Application ارسال خصوصي كنم
البته كاري كه اينا كردند چندتا مشكل بزرگ داره.
از معايب بزرگش
حجم كنسول بالاست - آنتي ويروس هاي ضعيف هم اطلاعات درايور شما رو ويروس ميشناسه و حذف ميكنه - محدود اطلاعات در داخل خودش جاي ميده -
اگه بخاييد با اين روش عمل كنيد فايده اي نداره ولي براي يادگيري كنسول سازي حرفه اي واقا مفيده!
اما براي كاربرد، نميدونم كه بايد چي كار كنيد!؟

ali_najari
جمعه 19 آذر 1389, 00:32 صبح
دوست عزیز من این سایت رو کامل دیدم ولی نتونستم چیزی رو که میخوام ازش برداشت کنم!
اگر زحمت نیست برام یه نمونه بزارید!

mansourii
جمعه 19 آذر 1389, 08:43 صبح
سلام.چشب نمونه ميزارم اما دو سه روز طول ميكشه.
اما به اين API نگاه بكنيد(نوع طراحي الگوريتم.)
http://www.planetsourcecode.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=61198&lngWId=1

ali_najari
جمعه 19 آذر 1389, 13:36 عصر
دوست عزیز من نمیخوام درایو مجازی از نوع پارتیشن (Logical) بسازم من میخوام یه درایو حالت CD-Rom یا یک درایو (فولدر) مانند nero توی Mycomputer ایجاد کنم!

mansourii
جمعه 19 آذر 1389, 16:59 عصر
باشه . تا دو روز دیگه انشالله براتون آماده میکنم.:لبخندساده:

حامد مصافی
جمعه 19 آذر 1389, 17:45 عصر
اين اشيا يك GUID در رجيستري ايجاد مي كنند، سپس با اضافه كرده اين GUID به كليد هايي مانند My Computer آن را در پنجره مربوطه نمايش مي‌دهند، قبلا چند مورد در اين مورد توصيح دادم. براي اطلاعات بيشتر مي توانيد در مورد ايجاد GUID و افزودن به CLSID هاي ويندوز گوگل كنيد.

mansourii
یک شنبه 21 آذر 1389, 15:20 عصر
سلام .
رفیق تویbentisitlotionش گیر کردم!:لبخندساده: نمیدونم باید چی کار کنم!!
فکر میکردم حداقل 80-90 درصد برنامه نویسی رو بلدم ولی توی عمل میبینم اینطور نیست! :لبخندساده:
این رو جدی میگم پروژه شما باعث شد خیلی چیز ها توی سایت های مختلف یاد بگیرم.
(( متوجه شدم که برای اجرای یک Driver حتما باید از نسخه داس استفاده بشه. یعنی گرافیک ویندوز ولی اجرا در داس.))
به این برنامه که براتون ضمیمه کردم یک نگاه بندازید. (این برنامه توی یکی از سایت های معتبر بود) توی کنسول سازی قسمت Applicators میتونست غیر از این عمل کنه. میتونست Console رو از حالت Diffing در بیاره !! اصلا متوجه کارش نشدم. این برنامه قاعدتا نباید کار کنه!! ولی کار میکنه!!!!!!!!!!! (یکی یه توضیحی بده):افسرده:
اینم بگم پروژه شما رو دارم با VB.net 2008 مینویسم.

ali_najari
دوشنبه 22 آذر 1389, 13:34 عصر
بچه ها كسي تو اين زمينه تجربه نداره؟
كسي تو اين زمينه تا حالا كار نكرده؟