PDA

View Full Version : سوال: محدود کردن کپی در ویندوز

morteza_carefree
پنج شنبه 18 آذر 1389, 12:48 عصر
من میخوام یه برنامه بنویسم که وقتی کسی توی ویندوز کپی خواست کنه ازش رمز بخواد و گرنه از هیچ کجایی ویندوز نتونه کپی کنه

morteza_carefree
شنبه 27 آذر 1389, 15:15 عصر
یعنی کسی نمی دونه
اصلا بهش فکر هم نکردید

محسن شامحمدی
شنبه 27 آذر 1389, 16:22 عصر
به نظر من برنامتو روی عنوان copying... حساس کن.
البته خب خیلی کار پیچیده ایه و من فقط برای شروع گفتم.
توابع مورد نیاز :
findwondow
closewindow
یا
sendkeys
یا
sendmessage

morteza_carefree
یک شنبه 28 آذر 1389, 11:54 صبح
خوب من سعی میکنم که این کارو بکنم اما هر کاری میکنم تنمی تونم توابع مربوطش رو پیدا کنم

Felony
یک شنبه 28 آذر 1389, 16:39 عصر
به نظر من برنامتو روی عنوان copying... حساس کن.
البته خب خیلی کار پیچیده ایه و من فقط برای شروع گفتم.
توابع مورد نیاز :
findwondow
closewindow
یا
sendkeys
یا
sendmessage
کار جالبی نیست و خیلی راحت میشه دورش زد ، بهترین راه این هست که پیغام های مربوط به کپی در ویندوز رو پیدا کنید و بعد یک Global Hook بنویسید و پیغام ها رو هوک کنید ، هر برنامه ای که قصد کپی داشت برنامه شما پیغام مربوط به کپی رو دریافت میکنه و میتونید پنجره دریافت رمز رو نمایش بدید و بعد اجازه ادامه عملیات یا لغو اون رو به سیستم عامل بدید ؛ البته کار ساده ای نیست .

morteza_carefree
دوشنبه 29 آذر 1389, 12:37 عصر
سلام دوست عزیز بازم ممنون از راهنمایی تون اما با عرض پوزش بگم که من هیچی از حرفاتون متوجه نشدم آخه من زیاد مهارت ندارم و تازه کارم
میشه کمکم کنید

tooraj_azizi_1035
دوشنبه 29 آذر 1389, 12:42 عصر
سلام،
آیا هدف شما جلوگیری از تکثیر غیر مجاز نرم افزارتون هست؟ گر بله شما باید از قفل های سخت افزاری یا نرم افزاری استفاده کنید.

morteza_carefree
سه شنبه 30 آذر 1389, 10:14 صبح
نه قفل سخت افزاری رو تا حدودی آشنا هستم
با این میخوام محیط ویندوز رو کنترل کنم

morteza_carefree
چهارشنبه 01 دی 1389, 12:56 عصر
دوسته عزیز میشه کمکم کنید تا بتونم اینو اماده کنم

محسن شامحمدی
چهارشنبه 01 دی 1389, 16:18 عصر
دوست عزيز كاري كه شما مي خوايد انجام بديد يك يا دو خط كه نيست يكي بياد و بنويسه و بره!!!
اگر مي خوايد همين كپي هايي كه توي ويندوز انجام مي شه رو جلوشو بگيريد. مي تونيد همون روشي كه تو پست قبليم گفتم رو بريد دنبالش. اين حالت بقول جناب تاجيك مبتديانه و قابل دور زدنه .
اگر هم خيلي حرفه اي هستيد و مي خوايد كاري كنيد كه به هيچ حالتي دور زده نشه مي تويند از هوك يا همون قلاب استفاده كنيد.
واسه اين كه بدونيد hook چيه پيشنهاد مي كنم اين رو بخونيد.
Hook (programming) (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Hook_%28programming%29&redirect=no)