PDA

View Full Version : سوال: استفاده از xml به عنوان دیتابیس

MDSTmdst
جمعه 19 آذر 1389, 03:12 صبح
برای استفاده از xml به جای دیتابیس های معمول چه باید بکنم؟؟؟

چه جوری باید فایل رو نوشت ؛و از اون خواند؟؟؟؟؟؟ و در برنامه استفاده کرد؟

البته میدونم یه اشکال هایی با کار با این فایل ها هست ولی برای اطلاعات کم مفیده>/

نمونه کد دارید بزارید./ با تشکر فراوان :قلب:
:بوس:

omid-vbAuto
شنبه 20 آذر 1389, 20:40 عصر
لطفا كسي راهنمايي كنه !!!

كسي نيست

دوست عزیز من هم قبلا همچین کاری رو کردم .ولی تا اونجائی که یادمه جهت تولید فایل های xml و یا خوندن اونها نیاز به تعریف پایگاه داده داره و بدون تعریف پایگاه داده نمیشه.

MDSTmdst
یک شنبه 21 آذر 1389, 00:21 صبح
دوست عزیز من هم قبلا همچین کاری رو کردم .ولی تا اونجائی که یادمه جهت تولید فایل های xml و یا خوندن اونها نیاز به تعریف پایگاه داده داره و بدون تعریف پایگاه داده نمیشه.

لطفا بیشتر راهنمایی کنید

چه جوری باید تعریف کنم !!!؟؟؟؟

omid-vbAuto
یک شنبه 21 آذر 1389, 03:44 صبح
لطفا بیشتر راهنمایی کنید

چه جوری باید تعریف کنم !!!؟؟؟؟

دوست عزیز می گم که اگه بخواهین با فایل های xml کارکنید چه خوندن چه نوشتن ،می بایست یه پایگاه داده تعریف کنید.و شما هم نمی خواهید پایگاه داده تعریف کنید .پس نمی شه.

ولی کدشو این پایین واست می ذارم :

واسه نوشتن:

mydataset.Writexml("c:\test.xml")

واسه خوندن:

mydataset.clear()
mydataset.readxml("c:\test.xml")

موفق باشید

MDSTmdst
سه شنبه 23 آذر 1389, 04:20 صبح
دوست عزیز می گم که اگه بخواهین با فایل های xml کارکنید چه خوندن چه نوشتن ،می بایست یه پایگاه داده تعریف کنید.و شما هم نمی خواهید پایگاه داده تعریف کنید .پس نمی شه.

ولی کدشو این پایین واست می ذارم :

واسه نوشتن:

mydataset.Writexml("c:\test.xml")

واسه خوندن:

mydataset.clear()
mydataset.readxml("c:\test.xml")

موفق باشید

منظور از mydataset چیه؟؟ همون Dataset هست ??!!!

چه جوری میتونم از یک فایل xml اطلاعات رو مرتب بخونم؟؟؟

omid-vbAuto
سه شنبه 23 آذر 1389, 09:00 صبح
خوب منظور از mydataset همون dataset خودمون هست ولی به این فکر نکن که تنها با اضافه کردن dataset کارت راه بیوفته،بلکه باید یک پایگاه داده کامل راه بندازی تا بتونی به dataset دسترسی داشته باشی .همون طور که میدونی dataset محلی تو حافظه کامپیوتره که داده ها تو اون قرار داره و هنوز روی هارد وارد نشده و جهت نمایش تو datagridview و ... بکار میره.
جواب سوال دومتون رو هم تو پست قبلی دادم.ولی بیشتر توضیح می دمشما که می گین مرتب بخونم شاید منظورتون این باشه که سریعا اطلاعاتتون رو آپدیت کنید .خوب برای این کار شما باید مرتبا فایل xml تون رو بنویسید تا بتونید مرتبا اونو بخونید.یعنی اگه خواستی مرتبا xml تون خونده بشه باید اونو بنویسی و بعد استفاده کنید.

موفق باشید.

Alirezanet
سه شنبه 23 آذر 1389, 11:31 صبح
سلام
XML ساختاری مانند TreeView داره ...
من چند سال قبل چنین کاری رو انجام دادم . چون ساختار اطلاعات من به شکل Tree بود از XML برای نگه داریش استفاده کردم .
زیاد کار پیچیده ای نیست !
اگه شما به همین دلیل میخواین از Xml استفاده کنید . من کلاسی رو برای ذخیره یک Tree در فایل نوشتم ! که خروجیش Xml ... میتونین از لینک زیر دریافت کنید و اگر نه بگید تا به چه شکل و چه دلیلی XMl ! من راهنماییتون کنم .
http://barnamenevis.org/showthread.php?202440-ط¨ط§ظ„ط§ط®ط±ظ‡-ظ…ط´ع©ظ„-ط°ط®غŒط±ظ‡-ظˆ-ط¨ط§ط²غŒط§ط¨غŒ-TreeView-ط­ظ„-ط´ط¯.&p=898514#post898514

نکته : اگه از اون کلاس هم استفاده کردید ! بعد از Import TuxSoft.TreeView چند متد به TreeView شما اضافه میشه که میتونید Save و Load کنید !