ورود

View Full Version : مشکل با فیلتر کردن اعداد!

white fox
پنج شنبه 20 مرداد 1384, 21:23 عصر
با سلام ...
دوستان عزیز من یه بانک اکسس دارم که یک فیلد دارد با فرمت Number که از عدد 100 شروع میشود ..خوب من میخوام این فیلد رو فیلتر کنم بصورتی که مثلا اگر عدد 9 رامیزنم همه اعدادی که با 9 شروع میشوند رو نمایش بدهد....خوب میدونم که با متد فیلتر میشه اینکار رو کرد اما مشکل این است که دستور Like ظاهرا فقط رشته هارو فیلتر میکنه و اعداد رو نه...چجوری میشه این مشکل رو حل کرد؟
البته میدونم میتونیم فرمت اونو به تکست تغییر بدیم ولی در این حالت sort درستی ندارد و اگر بخواهیم عددی اضافه کنیم قاطی میشود...
من خودم یه راه به ذهنم رسید که دو صفر اول اعداد بذاریم اما کارفما قبول نمیکنه...حال باید چه کرد؟

white fox
دوشنبه 24 مرداد 1384, 03:14 صبح
دوستان من از تاپیک زدن الکی و چرت متنفرم....فکر نمیکنم تا به حال هم از من این نوع تاپیک های الکی که دستت دردنکنه و باهالیو از این چرتها بزنم..
اما خواهشا به درخواست من دوباره یه نیگاه بندازید....
حتی راهنمایی کوچیک هم کنید خوبه.....
ممنون میشم...مهمه برام

شاپرک
دوشنبه 24 مرداد 1384, 07:53 صبح
مطمئن باشید که اگه کسی اطلاعاتی داشته باشه مضایغه نمیکنه ...
من که خودم اطلاعاتم خیلی کمه امیدوارم دیگران اگه در این مورد چیزی میدونن نظر بدن
امیدوارم که به جوابتون برسید

sarami
دوشنبه 24 مرداد 1384, 08:08 صبح
از دستور left استفاده کن

white fox
سه شنبه 25 مرداد 1384, 01:45 صبح
دوست عزیز دستور left برای sort کردن یا برای فیلتر کردن؟...
یخوردی توضیح بیشتری میدی؟

sarami
سه شنبه 25 مرداد 1384, 19:50 عصر
left فیلدتون رو تا یک رقم انتخاب کنین و فیلترش کنین یعنی بجای اینکه کل فیلد رو فیلتر کنید رقم اول فیلد رو انتخاب و سپس فیلترش کنین

E_Alikhani
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 11:32 صبح
سلام
برای برنامه نوشتن راه های زیادی وجود داره اما بعضی مواقع نیاز است که راحترین راه را در نظر بگیره و خودش زیاد گیج نکنه
روشی که من پیشنهاد می کنم اینکه شما یک فیلد دیگه از نوع رشته در نظر بگیر و مقدار فیلد عددی را هم داخل آن بریز بعد برای مرتب کردن از فیلد عددی استفاده کن و برای جستجو و یا فیلتر کردن بادستور Like از فیلد رشته ای من فکر میکنم مشکلت حل بشه ولی کار زیاد درستی نیست

sarami
چهارشنبه 02 شهریور 1384, 01:19 صبح
بالاخره چی شد به نتیجه رسیدین یا نه ؟

mohammadgij
چهارشنبه 02 شهریور 1384, 14:31 عصر
ببین مشکلت فقط ابتدای اعداده یا ممکنه 9 رو که میزنی بخوای هر جایی از عدد که 9 بود بیاردش؟
در ضمن اینحرف شما اصلا درست نیست. اعداد رو هم میشه با دستور Like فیلتر کرد میخوای که ابتداش باشه؟
"*9" Like

یعنی ابتداش 9 باشه. من همین الان تست کردم.

"*9*" Like
یعنی هر جاییش که 9 بود
"9*" Like
یعنی انتهاش 9 باشه
اینا همش مال MDB هستش

sarami
چهارشنبه 02 شهریور 1384, 14:57 عصر
عزیز کسی نگفت نمی شه

mohammadgij
دوشنبه 14 شهریور 1384, 15:23 عصر
قربون شکلت برم خود طراح سوال گفته که دستور Like فقط برای رشته هاست. منم جواب اونو دادم عزیز دلم