PDA

View Full Version : combobox

sohrab o
جمعه 19 آذر 1389, 09:25 صبح
سلام دوستان
من مبتدی هستم لطفا کامل توضیح بدید تا متوجه بشم
من یک combo دارم که می خواهم لیست تمام شهر هایی که داخل بانکم هستو توش نمایش بدم ( با این قسمت مشکلی ندارم)
مشکلی که دارم اینه که می خواهم یک آیتم به این کامبو اضافه کنم به نام همه ی شهر ها ( نمی شه تو بانکم اضافه کنم)
چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟لطفا نمونه کد یا پروژه واسم بزارید
مرسی دوستان

sorooshk
جمعه 19 آذر 1389, 10:05 صبح
سلام
خوب اگر درست فهميده باشم شما به اين كد نياز داريد: :متفکر:

for (int i = 1; i <= 10; i++)
{
cmb1.Items.Add(i +". "+ "Text Number: " + i);
}

من در مثال فوق يك ComboBox ساختم و اسم اون را گذاشنم cmb1 و بعد با يك حلقه for به هر آيتم ComboBox يك عدد اضافه كردم و بعد از آن عدد متن Text Number را نوشتم. فرض من اين است كه شما به جاي Text Number يي كه من نوشتم اطلاعات مورد نظر خودت را از بانك اطلاعاتي بگيري و اضافه بكني و قبل از اون هم مثل من كه يك شماره به هر مقدار اضافه كردم يك شماره يا هر چيز ديگري كه ميخواي به اون اضافه بكني. ميتوني براي حلقه for بگي كه اول تعداد گزينه هاي توي بانك اطلاعاتي را بشماره و بعد كنار هر كدوم اونها مثلا يك شماره اضافه بكنه يا هر چيز ديگه اي.

نتيجه مثالي كه من نوشتم ميشه اين :

1. TexNumber: 1
2. TexNumber: 2
3. TexNumber: 3
4. TexNumber: 4
5. TexNumber: 5
6. TexNumber: 6
7. TexNumber: 7
8. TexNumber: 8
9. TexNumber: 9
10. TexNumber: 10

sohrab o
جمعه 19 آذر 1389, 10:16 صبح
مرسی دوست عزیز
اما من می خوام یه مقداری به عنوان Value هم در این کامبو اضافه کنم
تو این روشی که شما قرمودید که Value نمی شه به کامبو داد!!!
مثلا می خوام ID شهر رو به عنوان Value در نظر بگیرم که با SelecttedValue از اون استفاده کنم

sorooshk
جمعه 19 آذر 1389, 10:29 صبح
:متفکر: خوب ببين اين به دردت ميخوره ؟

for (int i = 1; i <= 10; i++)
{
cmb1.Items.Add(cmb1.DisplayMember = "1");

}

sohrab o
جمعه 19 آذر 1389, 11:10 صبح
DisplayMember چی کا می کنه؟

sorooshk
جمعه 19 آذر 1389, 11:14 صبح
DisplayMember يك مقدار را تو ComboBox نشون ميده و با دستور ValueMember ميتوني به مقداري كه با DisplayMember دادي يك Value بدهي و از اون Value براي شناسايي متن خودت استفاده بكني.

chasbonakam
جمعه 19 آذر 1389, 14:54 عصر
یه سوال دیگه ، چی کار کنیم که کاربر نتونه چیزی تو Combo بنویسه ، فقط اون مقادیری که داخلش هست رو بتونه انتخاب کنه

ممنون می شم جواب بدید.

sohrab o
جمعه 19 آذر 1389, 21:25 عصر
DisplayMember يك مقدار را تو ComboBox نشون ميده و با دستور ValueMember ميتوني به مقداري كه با DisplayMember دادي يك Value بدهي و از اون Value براي شناسايي متن خودت استفاده بكني.

می دونم اما منظورم این نبود

sohrab o
جمعه 19 آذر 1389, 21:26 عصر
یه سوال دیگه ، چی کار کنیم که کاربر نتونه چیزی تو Combo بنویسه ، فقط اون مقادیری که داخلش هست رو بتونه انتخاب کنه

ممنون می شم جواب بدید.

از خصوصیت DropDownStyle گزینه ی DropDownListانتخاب کنید

sorooshk
جمعه 19 آذر 1389, 21:43 عصر
سلام
اين هم كاري نداره كافي هست كه در قسمت Properties مخصوص ComboBox خود مقدار DropDownStyle را برابر DropDownList قرار دهيد در چنين حالتي ديگه كاربر فقط ليست موجود در ComboBox را ميبينه و نميتونه در اون چيزي بنويسه.