PDA

View Full Version : سوال: تنظیمات SQL 2008 تحت شبکه

MOJTABAATEFEH
جمعه 19 آذر 1389, 19:38 عصر
سلام دوستان عزیز من از 2008 Developer و ویندوز 7 استفاده میکنم ولی وقتی روی یک کامپیوتر دیگه می خوام بهش وصل بشم خطای عدم وجود سرور رو میده البته یک Login هم تعریف کردم و روی خود کامپیوتری که sql نصب هست بدون هیچ مشکلی با همین یوزر وصل میشه آیا تنظیمات خاصی باید اعمال بشه؟

با تشکر

Rezahak
جمعه 19 آذر 1389, 20:08 عصر
تنظیمات مندرج در این لینک را بر روی سرور انجام بده :
http://support.microsoft.com/kb/914277

MOJTABAATEFEH
شنبه 20 آذر 1389, 00:31 صبح
دوست عزیز 2008 با 2005 یکسری تفاوت ها داره و قسمت زیر رو اصلا نداره
SQL Server Surface Area Configuration

Rezahak
شنبه 20 آذر 1389, 00:51 صبح
اگر مشکل حل نشد لینک زیر را امتحان کن :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd857537%28VS.85%29.aspx

MOJTABAATEFEH
شنبه 20 آذر 1389, 12:50 عصر
برای اتصال کلاینت ها بهتره به ازاء هر کدام در خود sql یک Login تعریف کنم یا نه یک جدول بزارم برای تعریف User ها؟

با تشکر

Rezahak
شنبه 20 آذر 1389, 13:05 عصر
خب البته بهتره برای خود Sql هم یک user تعریف کنید ولی بستگی به استراتژی شما برای User Management داره که در سطح Application باشه یا Database .
توصیه می کنم از یک روش ترکیبی استفاده کنی : یعنی چند سطح دسترسی به Databse داشته باشی و برای هر سطح یک User در sql server و به صورت ریزتر برای هر کاربر برنامه هم یک user در جدول کاربران تعریف کنی

MOJTABAATEFEH
شنبه 20 آذر 1389, 19:10 عصر
خب البته بهتره برای خود Sql هم یک user تعریف کنید ولی بستگی به استراتژی شما برای User Management داره که در سطح Application باشه یا Database .
توصیه می کنم از یک روش ترکیبی استفاده کنی : یعنی چند سطح دسترسی به Databse داشته باشی و برای هر سطح یک User در sql server و به صورت ریزتر برای هر کاربر برنامه هم یک user در جدول کاربران تعریف کنی
یک کم راجع به USER سطح Application توضیح میدید اطلاعات مختصری راجع به این مبحث دارم؟

با تشکر

Rezahak
شنبه 20 آذر 1389, 20:05 عصر
خب دوست عزیز فکر می کنم خودتون این مبحث را بلدید . یعنی برنامه نویس امکاناتی را برای مدیریت کاربران در نرم افزار خود تعبیه می کند و مدیر آن سیستم نرم افزاری کاربران را تعریف و مدیریت می کند و دسترسی های لازم را به آنها می دهد به طور کلی برای نگهداری اطلاعات در ای سطح شما باید جداول users و access و useraccess و ... را تعریف کنید و کلاسها و متدهای مورد نیاز را در لایه مورد نظر در نرم افزارتان بنویسید.

MOJTABAATEFEH
شنبه 20 آذر 1389, 20:15 عصر
خب دوست عزیز فکر می کنم خودتون این مبحث را بلدید . یعنی برنامه نویس امکاناتی را برای مدیریت کاربران در نرم افزار خود تعبیه می کند و مدیر آن سیستم نرم افزاری کاربران را تعریف و مدیریت می کند و دسترسی های لازم را به آنها می دهد به طور کلی برای نگهداری اطلاعات در ای سطح شما باید جداول users و access و useraccess و ... را تعریف کنید و کلاسها و متدهای مورد نیاز را در لایه مورد نظر در نرم افزارتان بنویسید.

دوست عزیز ممنونم بابت پاسخ هایی که میدید منبع خوبی یا هر چیزی که فکر می کنید می تونه مفید باشه تو این زمینه سراغ دارید؟

با تشکر

Rezahak
شنبه 20 آذر 1389, 21:14 عصر
در خصوص نوشتن سیستم مدیریت کاربران یا ACS خیر راستش بیشترش تجربی و سلیقه ای هست . به هر حال می گردم اگر چیزی پیدا کردم همین جا می گذارم