PDA

View Full Version : مشکل با showdialaog()

elec645
شنبه 20 آذر 1389, 08:52 صبح
من یک فرم اصلی دارم که تو این فرم یک سری پنجره باز میشه. برای نشون دادن پنجره ها از دستور showdialog() استفاده می کنم چون می خوام زمانی که پنجره جدید باز است فرم اصلی رو نشه انتخاب کرد. ولی چند تا مشکل وجود داره.

1-زمانی که من پنجره تو پنجره باز می کنم. یعنی تو پنجره فرعی یک پنجره دیگه باز می کنم. یه مشکلی است اونم اینه که اولا اگه بخوام اول پنجره جدید رو باز کنم (با دستور بالا) و بعد پنجره قبلی رو ببندم نمیشه و باید اول اون پنجره جدید رو بست و بعد قدیم رو یعنی رو هم هی باز میشه و اگر ابتدا قبلی رو ببندم و بعد جدید رو باز کنم پنجره جدید از حالت فعال یه جورایی خارج می شه یعنی فرم اصلی ظاهر میشه و پنجره جدید باز شده به صورت مینی مایز شده در پایین قرار می گیره (اگر چه فرم اصلی رو نمیشه انتخاب کرد چون پنجره باز شده فعال است) چه باید کرد ؟؟؟

2-اگر با دستور بالا یه پنجره باز بشه تا بسته نشدن اون برنامه از دستور بالا عبور نمیکنه یعنی میره و کار های اون رو انجام میده و بعد از بسته شده میاد ادامه برنامه رو از خط بعد ادامه میده !!!!!!!!!!!

siminhoseini
شنبه 20 آذر 1389, 10:21 صبح
در این نوع موارد من معمولا یک متغیر Boolean می گیرم و درمواقع ضروری آن را True می کنم و بعد دوباره false می کنم

ASKaffash
شنبه 20 آذر 1389, 10:34 صبح
سلام

چرا از Pattern بنام Singletone استفاده نمی کنید ؟

elec645
یک شنبه 10 بهمن 1389, 09:33 صبح
سلام
از راهنماي هاتون ممنون
ميشه توضيح بيشتر بديد كه اين singletone چطوري
اگه لطف كنيد يك مثال بزنيد ممنون ميشم

ASKaffash
یک شنبه 10 بهمن 1389, 09:59 صبح
سلام
این لینک خیلی مفید است :
http://barnamenevis.org/showthread.php?99235-آشنایی-با-الگوهای-طراحی-Design-Pattern&highlight=Pattern++SingleTone